Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zobacz gameplay z wersji na PS4

50 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2015 o 17:49, fenr1r napisał:

A w monitorach za 400 zł co niby dostaniesz? :D Ba, do tej pory w tym segmencie ciężko znaleźć cokolwiek z FullHD i HDMI (króluje Dsub/DVI), w pakiecie jeszcze masz kiepskie kąty widzenia (telewizory mają lepsze, bo nie są TN), słabsze kolory niż to TV i mnóstwo innych wad. Zgodzę się, jak zapłacisz więcej, to kupisz lepszy TV, ale to samo tyczy się monitorów.


Zapomina ktoś jeszcze o jednej kwestii - TV są sporo większe od monitorów. Wolę grać na większym ekranie niż się męczyć na małym a monitory w interesujących mnie rozmiarach (16:9 27"+ lub 34 cale 21:9 tanie nie są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 18:08, Henrar napisał:


Zapomina ktoś jeszcze o jednej kwestii - TV są sporo większe od monitorów. Wolę grać
na większym ekranie niż się męczyć na małym a monitory w interesujących mnie rozmiarach
(16:9 27"+ lub 34 cale 21:9 tanie nie są).


Kwestia preferencji, oraz warunków. 32" z kanapy oddalonej o 1,5-2m to żadne rozwiązanie, natomiast ustawienie takiego ekranu przed nosem jak to jest w przypadku komputerowych monitorów to dla mnie spora przesada, tym bardziej kiedy mówimy o FHD. Taki obraz nie będzie dobrze wyglądał. W 4k ma to sens, ale taki ekran z kolei generuje spore koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 16:35, Henrar napisał:

> No i co ma dawać niby odświeżanie 144Hz/120Hz, skoro gra ma ogranicznik do 30fps?
Nic.
Płynność obrazu.

Ale co ma ci dać matryca z odświeżaniem 120Hz/144Hz na konsoli, gdzie gry wychodzą w 30 i CZASAMI w 60fps, skoro do tego starcza odświeżanie 60Hz?

Dnia 07.05.2015 o 16:35, Henrar napisał:

Myślisz, że mod do Dark Souls dający 60FPS co dawał? Albo wszystkie mody 60FPS do pierwszego
Dooma - 60FPS było, obraz płynniejszy był, a gra jak nadal się liczyła 35 razy na sekundę,
tak nadal się liczy, bo tego capa nikomu nie udało się zdjąć (bo wymagałoby to napisania
dużej części gry na nowo).

To chyba logiczne, że 60fps jest płynniejsze niż 30. Przecież nie o tym mówię. Pytam się cały czas co ma dać matryca z odświeżaniem większym niż 60Hz w grach na konsole, gdzie zawsze mamy 30, albo 60. Chyba, że ty mówisz o CZASIE REAKCJI matrycy, a to jest akurat co innego.

Dnia 07.05.2015 o 16:35, Henrar napisał:

Spoiler

Tak, wiem, istnieją też słabe IPSy i dobre TN, ale za rzeczywiście dobry monitor na
bazie TN trzeba słono zapłacić a w tych cenach już są IPSy i reszta


Za 600zł można kupić 10 razy lepszy, 24 calowy monitor do gier z czasem reakcji 1ms, odświeżaniem 60Hz i bez ohydnego smużenia, które na IPS-ach zawsze będzie większe. Na dodatek czerń na IPSach jest czasami aż za czarna i w niektórych, ciemniejszych pomieszczeniach z gier po prostu gówno widać. Sam się o tym przekonałem grając w TLoUS, albo Wolfa:TNO na 27 calowym IPSie i 24 calowym monitorze z matrycą TN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Ale co ma ci dać matryca z odświeżaniem 120Hz/144Hz na konsoli, gdzie gry wychodzą w
30 i CZASAMI w 60fps, skoro do tego starcza odświeżanie 60Hz?


Nie wiem jak jest z monitorami, ale jak już pisałem wcześniej różnica między TV 50Hz a 200Hz w grach jest bardzo wyraźna. Nie wiem dlaczego tak jest, pewnie tanie TV są tak beznadziejne.

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Za 600zł można kupić 10 razy lepszy, 24 calowy monitor do gier z czasem reakcji 1ms,


Chcesz powiedzieć, że widzisz różnicę między 1ms a 5ms? :D

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

bez ohydnego smużenia, które na IPS-ach zawsze będzie większe.


Wymieniłem swego czasu TN na IPS i nie wiem o jakim smużeniu piszesz.

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Na dodatek czerń na IPSach jest czasami aż za czarna i w niektórych, ciemniejszych pomieszczeniach
z gier po prostu gówno widać. Sam się o tym przekonałem grając w TLoUS, albo Wolfa:TNO
na 27 calowym IPSie i 24 calowym monitorze z matrycą TN.


Słyszałeś o czymś takim jak kalibracja kolorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Ale co ma ci dać matryca z odświeżaniem 120Hz/144Hz na konsoli, gdzie gry wychodzą w
30 i CZASAMI w 60fps, skoro do tego starcza odświeżanie 60Hz?

Płynność obrazu. I tylko tyle. Wadą jest input lag.

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

To chyba logiczne, że 60fps jest płynniejsze niż 30. Przecież nie o tym mówię. Pytam
się cały czas co ma dać matryca z odświeżaniem większym niż 60Hz w grach na konsole,
gdzie zawsze mamy 30, albo 60. Chyba, że ty mówisz o CZASIE REAKCJI matrycy, a to jest
akurat co innego.

Nie. Piszę o czymś takim jak frame interpolation. Tak, to daje płynniejszy obraz. Wadą jest input lag.

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Za 600zł można kupić 10 razy lepszy, 24 calowy monitor do gier z czasem reakcji 1ms,
odświeżaniem 60Hz i bez ohydnego smużenia, które na IPS-ach zawsze będzie większe.

Dostajesz za to skandaliczne kolory i kąty widzenia matrycy. Sorry, ale wolę już wolniejszy czas reakcji matrycy niż monitor, który zmienia kolory w zależności od tego jak ułożę głowę.

Dnia 07.05.2015 o 19:25, SplitGrave napisał:

Na dodatek czerń na IPSach jest czasami aż za czarna i w niektórych, ciemniejszych pomieszczeniach
z gier po prostu gówno widać. Sam się o tym przekonałem grając w TLoUS, albo Wolfa:TNO
na 27 calowym IPSie i 24 calowym monitorze z matrycą TN.

To nie czerń w IPSach jest za czarna, tylko w TNach jest za słaba. Nie ma czegoś takiego jak zbyt mocna czerń.
To zjawisko, o którym piszesz, nazywa się black crushem i jest spowodowane złymi ustawieniami RGB (obraz wyświetlany w przestrzeni 16-255 na ekranie ustawionym na 0-255 lub w drugą stronę), co powoduje utratę szczegółów.
http://static.gamespot.com/uploads/original/1316/13168839/2359478-9963840805-Ks7Jh.png
IPS>TN. Praktycznie zawsze i wszędzie. TN powinno już dawno umrzeć i w niskobudżetowych monitorach powinno być zastąpione przez lepszą technologię, którą jest IPS - choć to też nie jest idealna technologia (kontrast!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 12:49, kodi24 napisał:

Jak się twórcy biorą za "nextgen", to czasami wychodzi Order:1886 i nagle okazuje się,
że nie za bardzo jest w co grać..


Mnie raczej chodziło o to, że od samego początku obecnej generacji konsol gry na PS4 czy XOne wyglądają słabiej, niż te na PC ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mógł przewidzieć, że polityka wydawnicza takich firm jak min. EA czy Ubisoft względem nowych konsol nie zda egazminu?... No tak, pytanie retoryczne w sumie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 01:39, Headbangerr napisał:

Mnie raczej chodziło o to, że od samego początku obecnej generacji konsol gry na PS4
czy XOne wyglądają słabiej, niż te na PC ;/

Na początku poprzedniej generacji i każdej innej przed nią, PCty miały ładniejsze gry niż na konsolach. Więc nie, to nie jest nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 12:02, Henrar napisał:

Na początku poprzedniej generacji i każdej innej przed nią, PCty miały ładniejsze gry
niż na konsolach. Więc nie, to nie jest nowość.


Nikt nie twierdzi, że to nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować