Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft straciło prawie 3 mln graczy w 3 miesiące

32 postów w tym temacie

Obudził się we mnie Pachter. Gdy WoW spadnie poniżej 2mln subskrypcji to Blizzard zmieni system finansowy z abonamentu na prawdopodobnie free to play + mikro transakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 12:43, Berkel napisał:

Obudził się we mnie Pachter. Gdy WoW spadnie poniżej 2mln subskrypcji to Blizzard zmieni
system finansowy z abonamentu na prawdopodobnie free to play + mikro transakcje.

Prędzej serwery zamkną :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Farma/loch kiedyś z nudzić? no nie.

Grałem ponad 7 lat. Pomimo, że WoD to bardzo dobry dodatek, o niebo lepszy od Cataclysm i Pandari to moim zdaniem Blizz przesadził z ilością poziomów trudności radiów. Granie 4 razy tego samego radiu w tygodniu, żeby zebrać sprzęt to kupa czasu i gracze po miesiącu maja dość.

Może gdyby zostawili 2 albo ostatecznie 3 poziomy jak dawniej to tak szybko by się PVE nie nudziło.

A tak to z gildią robiliśmy normal, potem ten sam raid na HC, a potem jeszcze Mythic, a jak komuś nic nie dropło to jeszcze robił LFR. Masakra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Grałem ponad 7 lat. Pomimo, że WoD to bardzo dobry dodatek, o niebo lepszy od Cataclysm
> i Pandari to moim zdaniem Blizz przesadził z ilością poziomów trudności radiów. Granie
> 4 razy tego samego radiu w tygodniu, żeby zebrać sprzęt to kupa czasu i gracze po miesiącu
> maja dość.
>
> Może gdyby zostawili 2 albo ostatecznie 3 poziomy jak dawniej to tak szybko by się PVE
> nie nudziło.
>
> A tak to z gildią robiliśmy normal, potem ten sam raid na HC, a potem jeszcze Mythic,
> a jak komuś nic nie dropło to jeszcze robił LFR. Masakra. :)

Generalnie jedyne co zrobili naprawdę fajnie to leveling, sam setting tez jest przyjemny, tyle że odnoszę wrażenie ze jak ktoś nie raduje to zostaje mu tylko garnizon przypominający gry na Facebooku. Grałem miesiąc po premierze dodatku i więcej nie dałem rady, po prostu się nudziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7.1 miliona to dalej dobry wynik. Po wyjściu większych patchów znowu na miesiąc/dwa wróci trochę osób. Wiadomo, że WoW nie będzie miał 12-13 milionów cały czas, gra mimo nowego contentu w końcu się przejada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co Blizzard oświadczył, że jeszcze będą świętować 20-to lecie. Więc spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Obudził się we mnie Pachter. Gdy WoW spadnie poniżej 2mln subskrypcji to Blizzard zmieni
> system finansowy z abonamentu na prawdopodobnie free to play + mikro transakcje.

Chyba nie spadł nigdy poniżej 6 mil. Nie zmienia to faktu ze odkąd Activision ma sporo udziałów gra coraz prostsza się robi :/ Włazisz teraz do wowa to normali nie ujrzysz prawie wszystkie gildie tylko hc walą. Jak masz enh szamana, monka tanka dps, druid tank, po dołączeniu do jakiejś gildi od razu cie bustują bo tych klas jest mało. Po 2 przejściach ładnie ubrany jesteś nic nie robiąc jak pod ciebie itemy padną. Nie uświadczając nawet normala. Dodatek miał potencjał, ale za łatwo się tam wszystko zdobywa. Tworzenie ciuchów nie opłacalne, repa też nie chyba że na wierzchowce. Bicie 100lvl rarek też kicha po 1 dniu ma się lepsze itemy niż z nich padną :/ Pandaria była chyba bardziej wypoziomowana pod względem itemów niż WoD. Do końca pandari ludzie robili instancje, a teraz nikt na nie nie chodzi zero opłacalności w instach hc nawet po wbiciu 100lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak to z gildią robiliśmy normal, potem ten sam raid na HC, a potem jeszcze Mythic,
> a jak komuś nic nie dropło to jeszcze robił LFR. Masakra. :)

Wpuszczacie na mythic ludzi którzy potrzebują gearu z LFR i normal? Niezła to musi być gildia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Grałem ponad 7 lat. Pomimo, że WoD to bardzo dobry dodatek, o niebo lepszy od Cataclysm
>
> > i Pandari to moim zdaniem Blizz przesadził z ilością poziomów trudności radiów.
> Granie
> > 4 razy tego samego radiu w tygodniu, żeby zebrać sprzęt to kupa czasu i gracze po
> miesiącu
> > maja dość.
> >
> > Może gdyby zostawili 2 albo ostatecznie 3 poziomy jak dawniej to tak szybko by się
> PVE
> > nie nudziło.
> >
> > A tak to z gildią robiliśmy normal, potem ten sam raid na HC, a potem jeszcze Mythic,
>
> > a jak komuś nic nie dropło to jeszcze robił LFR. Masakra. :)
>
> Generalnie jedyne co zrobili naprawdę fajnie to leveling, sam setting tez jest przyjemny,
> tyle że odnoszę wrażenie ze jak ktoś nie raduje to zostaje mu tylko garnizon przypominający
> gry na Facebooku. Grałem miesiąc po premierze dodatku i więcej nie dałem rady, po prostu
> się nudziło.

Bo wow to jest PVE, PVP, albo robienie golda, jak już się zdobędzie gear i zapełni bank i bagi to nie ma co nawet z goldem robić. Osobiście nigdy nie przywiązywałem się do gildii, po prostu gildię trzeba mieć, bo obcy ludzie cię oleją. Na razie nie gram w WoWa i chyba tak już pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 14:11, Illidian napisał:

Prędzej serwery zamkną :D.


Co ty gadasz. WoW od kilkunastu miesięcy jest już pomału zamieniany na model F2P. Jeszcze kilka zmian i będą gotowi w razie czego bardzo szybko przyjść na taki system. Oczywiście czy będą musieli tego nie wiem i także nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie doczekamy się w tym roku zapowiedzi kolejnego dodatku, Blizzard już nie popełni tego samego błędu co w MoP - wiedzą, że baza graczy będzie im stopniowo spadać. Szczególnie, że zawartość nie jest zbyt atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 00:53, Kafar napisał:


> Prędzej serwery zamkną :D.

Co ty gadasz. WoW od kilkunastu miesięcy jest już pomału zamieniany na model F2P. Jeszcze
kilka zmian i będą gotowi w razie czego bardzo szybko przyjść na taki system. Oczywiście
czy będą musieli tego nie wiem i także nie wiem kiedy.

Myślisz że blizzard zrezygnuję z abonamentu od 7mln ludzi? Tyle to niektóre firmy nowiusieńkich gier w kwartał nie sprzedają. Nie ma szans by ta gra była F2P, a to że wprowadzili jakieś pety czy mounty za kasę plus prepaid za golda? Prepaid za golda w formie tokenów jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo ludzie nie będą mogli oszukiwać na sprzedazy pre paidów tak jak to robili dotychczas.

Budo Dokładnie, skończą sie sesję, matury i rozpoczną urlopy to będzie powrót 3mln ludzi ;p.

2xUP Themepark a nadal jest numerem 1 w MMO...Gdyby była F2P byłoby ok a tak to jad i hate na grę...

UP Dla graczy pve nie jest atrakcyjna dla pvp owszem :). Chociaż nawet gracze pve znajdą dla siebie różne atrakcje, a czy baza będzie spadać to tego nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2015 o 11:31, Illidian napisał:

Myślisz że blizzard zrezygnuję z abonamentu od 7mln ludzi? Tyle to niektóre firmy nowiusieńkich
gier w kwartał nie sprzedają. Nie ma szans by ta gra była F2P, a to że wprowadzili jakieś
pety czy mounty za kasę plus prepaid za golda? Prepaid za golda w formie tokenów jest
bardzo dobrym rozwiązaniem bo ludzie nie będą mogli oszukiwać na sprzedazy pre paidów
tak jak to robili dotychczas.


Napisałem wyraźnie więc przeczytaj dokładnie. Powiedziałem że zmiany do przejścia na F2P są już dokonywane aby kiedyś w przyszłości NIE WIEM KIEDY gdyby była taka sytuacja płynnie przejść z miesiąca na miesiąc. Po prostu jest to stopniowo zmieniane, są różne testy rozwiązań itp. Tak samo jak dzieją się rzeczy z łączeniem serwerów i takie tam inne przykłady które świadczą o przejściu na F2P. To nie znaczy że przejdą teraz czy za rok. Przejdą jak będzie to dla nich opłacalne.

Ja uważam że WoW już w tej chwili dla mojej postaci jest nudny. Faktycznie tęskno mi za PvP bo się świetnie gra, dlatego raz na rok wykupuje abonament na 2 miesiące i wszystko uzupełniam co zostało wprowadzone przez 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko PvP (areny), po dwóch miesiącach miałem dosyć, szczególnie, że powyżej 2.1k panuje stagnacja, nie mówiąc już ''świetnych'' decyzjach ekipy tyczących się balansu. Planuje powrót wraz z kolejnymi zmianami - co pewnie będzie miało miejsce w okolicach premiery kolejnego dodatku. Może.

Na dłużej zawsze zostają maniacy, co do tego nie mam wątpliwości, bo część osób z którymi grałem abonament opłaca nieprzerwanie od premiery WoD. Więc coś w tym jest, ludzie kochają schematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 11:44, Shinigami napisał:

Grałem tylko PvP (areny), po dwóch miesiącach miałem dosyć, szczególnie, że powyżej 2.1k
panuje stagnacja, nie mówiąc już ''świetnych'' decyzjach ekipy tyczących się balansu.
Planuje powrót wraz z kolejnymi zmianami - co pewnie będzie miało miejsce w okolicach
premiery kolejnego dodatku. Może.

Na dłużej zawsze zostają maniacy, co do tego nie mam wątpliwości, bo część osób z którymi
grałem abonament opłaca nieprzerwanie od premiery WoD. Więc coś w tym jest, ludzie kochają
schematy :)

Czy ja wiem, mi się w pvp przyjemnie gra szczególnie że w przeciwieństwie do pve z każdym przeciwnkiem się inaczej walczy ;). Co do opłacania, sam opłacam od premiery WoD''a cały czas.

Kafar
Póki będzie grało tyle milionów (co jest fenomeneem dla MMO bo żadna inna gra tylu graczy nie ma) to nie przejdą raczej a to że wprowadzają jakieś zmiany nie świadczy o tym że kiedykolwiek chcą przejść na ten tryb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować