Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Avengers: Czas Ultrona - recenzja filmu

37 postów w tym temacie

Czyli w sumie, dostaje się to czego się oczekiwało.
To bardzo dobrze, bo jak na film nie do myślenia, tylko jak napisałeś do popcornu, to właśnie tak ma być :)
W przypadku kina, lekkiego, łatwego i przyjemnego, z tego gatunku, bawiłem się dobrze przy pierwszej części i zanosi się na dobrą zabawę przy drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"do Strażników galaktyki jednak sporo zabrakło" omg jeżeli ja czytam recenzje kogoś komu się podobał ten gniot to naprawdę jest ze mną źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 14:54, Gohan1989 napisał:

"do Strażników galaktyki jednak sporo zabrakło" omg jeżeli ja czytam recenzje kogoś komu
się podobał ten gniot to naprawdę jest ze mną źle

Po trailerach strażników spodziewałem się niesamowitego gniota a okazał się bardzo fajny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 14:54, Gohan1989 napisał:

"do Strażników galaktyki jednak sporo zabrakło" omg jeżeli ja czytam recenzje kogoś komu
się podobał ten gniot to naprawdę jest ze mną źle


Strażnicy to jak na razie najlepszy film ze " stajni " Marvela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 14:54, Gohan1989 napisał:

"do Strażników galaktyki jednak sporo zabrakło" omg jeżeli ja czytam recenzje kogoś komu
się podobał ten gniot to naprawdę jest ze mną źle


Spokojnie ;) Co kto lubi.
Ja np. mam słabość do X-menów, chociaż nie wszystko mi się tam podoba, a dla odmiany nie specjalnie trawię Transformersów i z każdym kolejnym filmem trawię ich gorzej ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 15:06, elmartin napisał:

Ja np. mam słabość do X-menów, chociaż nie wszystko mi się tam podoba, a dla odmiany
nie specjalnie trawię Transformersów i z każdym kolejnym filmem trawię ich gorzej
;))


Też bardzo lubię X-Menów, ale także ostatniego Spider Mana, którego Sony i Marvel postanowiły ukatrupić, a na jego miejsce wsadzić piętnastoletniego chłopaczka, który nie będzie pasował do reszty bohaterów (

Spoiler

nie mówiąc już o ujawnieniu swojej tożsamości w Civil War - co może ujawnić ktoś, kto jeszcze na dobre nie rozpoczął swojej superbohaterskiej " kariery "?

).
Stopklatka przyszykowała 10 tkę wszystkich Marvelowskich widowisk, bez podziału na Marvela, Foxa i Sony i jest w niej, o zgrozo, pierwsza część " Fantastycznej Czwórki " ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.05.2015 o 15:10, lis_23 napisał:

Stopklatka przyszykowała 10 tkę wszystkich Marvelowskich widowisk, bez podziału na Marvela,
Foxa i Sony i jest w niej, o zgrozo, pierwsza część " Fantastycznej Czwórki " ...


No masz, ja w ogóle zapomniałem, że taki film jak Fantastyczna Czwórka jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Pierwszą część Transformers szło jeszcze oglądać ale potem to było tylko gorzej.

- Z X-menami no tak główna seria była okay, First class był całkiem całkiem no i ten ostatni był bardzo dobry. Ale niestety trzeba wspomnieć filmy o Loganie. Pierwszy film to jeszcze ujdzie ale drugi bez jak bym oglądał HUGO z tym że ten drugi film miał ekstra efekty 3D przynajmniej.

- Fantastyczna czwórka 1 & 2 to gnioty jakich mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2015 o 15:24, Numenpl napisał:


- Z X-menami no tak główna seria była okay, First class był całkiem całkiem no i ten
ostatni był bardzo dobry. Ale niestety trzeba wspomnieć filmy o Loganie. Pierwszy film
to jeszcze ujdzie ale drugi bez jak bym oglądał HUGO z tym że ten drugi film miał ekstra
efekty 3D przynajmniej.

Jest raczej odwrotnie: " X-Men Geneza Wolverine " to gniot jakich mało, natomiast drugi " Wolverine " jest już całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie ogólnie znanego portalu na o, jest dzisiaj artykuł na temat olbrzymiego sukcesu kasowego, filmów z uniwersum Marvela. Gdzie z 40 filmów, tylko pierwsze 10 zarobiło prawie 8 miliardów $.
Jest też pytanie, dlaczego wśród filmów z różnymi bohaterami Marvela nie ma filmów z Czarną Wdową w roli głównej ?
Podobno obawiają się, że film o superbohaterach z kobietą w roli głównej, byłby klapą ??? O co kaman ?
Przecież Scarlett w tej roli jest nie tylko lubiana i pozytywnie odbierana, ale jak mi się subiektywnie wydaje, jest bardzo atrakcyjna ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszej stronie ogólnie znanego portalu na o, jest dzisiaj artykuł na temat olbrzymiego
> sukcesu kasowego, filmów z uniwersum Marvela. Gdzie z 40 filmów, tylko
> pierwsze 10 zarobiło prawie 8 miliardów $.
> Jest też pytanie, dlaczego wśród filmów z różnymi bohaterami Marvela nie ma filmów
> z Czarną Wdową w roli głównej ?
> Podobno obawiają się, że film o superbohaterach z kobietą w roli głównej, byłby klapą
> ??? O co kaman ?
> Przecież Scarlett w tej roli jest nie tylko lubiana i pozytywnie odbierana, ale
> jak mi się subiektywnie wydaje, jest bardzo atrakcyjna ;)))
Może boją się wojujących feministek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.05.2015 o 15:49, One_of_the_Many napisał:

Może boją się wojujących feministek?


No tak, już mają tyle wojujących mniejszości, że powrót wojujących feministek jest niepożądany ;)
Z drugiej strony, to jawna dyskryminacja, a w USA to słowo klucz. Otwiera wszystkie drzwi.
Przecież Stany, to kraj uciskanych wszelkich mniejszości, w odczuciu tych mniejszości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 15:06, elmartin napisał:

Ja np. mam słabość do X-menów, chociaż nie wszystko mi się tam podoba, a dla odmiany
nie specjalnie trawię Transformersów i z każdym kolejnym filmem trawię ich gorzej
;))

Różnica między filmami Marvela a Transformerami jest taka, że twórcy filmów Marvela mają jakieś pojęcie o materiale źródłowym, więc fani nie dość że oglądają porządne blockbustery, to jeszcze są raczeni masą nawiązań i smaczków. Natomiast Bay nawet nie stara się nawiązywać w żaden sposób do oryginału, a TFy są tam tylko po to, żeby się tłuc po mordach (a ostatnio to nawet tego robią mniej niż ludzie, jak w TF4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak najlepszy film ze stajni Marvela to Ghost Rider (zarówno 1 jak i 2).
I do tego wspaniała gra Nicolasa Cage''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nieścisłości w tekście, bo najpierw mowa, że każdy dostał tyle czasu ekranowego, ile potrzebował, a zaraz, że Quicksilver i Scarlet Witch są potraktowani pobieżnie. To w końcu która wersja prawidłowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Troszkę nieścisłości w tekście, bo najpierw mowa, że każdy dostał tyle czasu ekranowego,
> ile potrzebował, a zaraz, że Quicksilver i Scarlet Witch są potraktowani pobieżnie. To
> w końcu która wersja prawidłowa? :)

Do wyboru, niepotrzebne skreślić ;)
Trzeba będzie obejrzeć film i samemu ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "do Strażników galaktyki jednak sporo zabrakło" omg jeżeli ja czytam recenzje kogoś komu
> się podobał ten gniot to naprawdę jest ze mną źle

Akurat jak dla mnie Strażnicy Galaktyki był filmem na tyle spoko, że z przyjemnością dwa razy go oglądałem (chociaż myślałem że to będzie lipa). Avengers jedynkę z resztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Troszkę nieścisłości w tekście, bo najpierw mowa, że każdy dostał tyle czasu ekranowego,
> ile potrzebował, a zaraz, że Quicksilver i Scarlet Witch są potraktowani pobieżnie. To
> w końcu która wersja prawidłowa? :)
Czas ekranowy (tego duetu jest w filmie sporo) nie zmieni faktu, że to postacie służące Whedonowi do kilku zadań (wspomniałem o nich w tekście) i potraktowane po łebkach. Nie narzekam jednak, bo im mniej się odzywają, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować