Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spelunky ukończone w ciągu 1:47:182

12 postów w tym temacie

Piszecie o pobiciu rekordu w grze o której nikt nie słyszał? Ostatnio mieliśmy do czynienia z nieprawdopodobnym segmentowanym speedrunnem half life 2 czy nowym rekordem świata w I Wanna be the boshy od witwix''a, albo Ori and the blind forest w 36 minut.
Dlatego uważam że jeżeli już pisać takie newsy to musi to być duża selekcja ponieważ rekordy są ustanawiane codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 13:39, spidi1812 napisał:

w grze o której nikt nie słyszał
I Wanna be the boshy

Nawet się zgadza. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spelunky to zła gra. Nie jakościowo zła, tylko zła w sensie okultystycznym. Taki poziom tanich śmierci, chamskich pułapek i odgórnych ograniczeń nałożonych na gameplay powoduje, że gracza ogarnia demoniczna frustracja przy graniu w nią.

Nie zrozumiem popularności tej gry. 33 godziny zajęło mi pobicie jej po wielokrotnych próbach i mniej w tym momencie było satysfakcji, a więcej chęci jak najszybszego pozbycia się gry z dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Piszecie o pobiciu rekordu w grze o której nikt nie słyszał?

A nie prawda, musisz wiedzieć o tym że Spelunky są dosyć w Polsce popularne, za sprawą nie jakiego Dema. Choć wciąż jest to w Polsce, że się tak wyrażę sport niszowy...

Ja sam powiem tak - jestem pod olbrzymim wrażeniem. Spelunky to niesamowicie trudna gra, więc jak najbardziej, podziwiam tego gościa. Sam chciałbym mieć takiego skilla - póki co nabiłem prawie 2500 zgonów, a grę przeszedłem tylko raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 15:21, NBlast napisał:

Spelunky to zła gra. Nie jakościowo zła, tylko zła w sensie okultystycznym. Taki poziom
tanich śmierci, chamskich pułapek i odgórnych ograniczeń nałożonych na gameplay powoduje,
że gracza ogarnia demoniczna frustracja przy graniu w nią.


Potwierdzam. Sam nie wiem ile razy odkrywałem najmroczniejsze zakamarki swojej osobowości podczas zaliczania kolejnych zgonów w tej gierce. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > w grze o której nikt nie słyszał
> > I Wanna be the boshy
> Nawet się zgadza. ;d
>
IWBTB to najpopularniejsza gra w środowisku speedrun, logiczne że jeżeli się nie interesujesz to nie będziesz znał dlatego podałem wcześniej HL2 bo wiedza Polaków jest bardzo ograniczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2015 o 13:39, spidi1812 napisał:

Piszecie o pobiciu rekordu w grze o której nikt nie słyszał? Ostatnio mieliśmy do czynienia
z nieprawdopodobnym segmentowanym speedrunnem half life 2 czy nowym rekordem świata w
I Wanna be the boshy od witwix''a, albo Ori and the blind forest w 36 minut.
Dlatego uważam że jeżeli już pisać takie newsy to musi to być duża selekcja ponieważ
rekordy są ustanawiane codziennie.


Może za mało się obracasz w świecie elektronicznej rozrywki. Spelunky był znany dużo wcześniej i to zanim wyszedł na PC. Ta gra jest epicka i nie dziwię się, że ma tak dużo zwolenników.

Gratuluje tak szybkiego speed runa. No, ale ciekawy jestem jak to wyszło podczas walki z Olmeckiem i Anubisem o ile w ogóle autor starował do tego gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > w grze o której nikt nie słyszał
> > > I Wanna be the boshy
> > Nawet się zgadza. ;d
> >
> IWBTB to najpopularniejsza gra w środowisku speedrun, logiczne że jeżeli się nie interesujesz
> to nie będziesz znał dlatego podałem wcześniej HL2 bo wiedza Polaków jest bardzo ograniczona.

Które to środowisko jest niesamowicie niszowe, a to jest strona dla graczy ogólnie nie speedrunnerów. Spelunky jest stosunkowo popularne i słyszałem o nim wielokrotnie chociaż zagrać nie miałem okazji za to o IWBTB nie słyszałem nigdy, a głównie siedzę na portalach zagranicznych, wiec wątpię czy to akurat domena Polaków, u nas niszowe gry z reguły są dość popularne i nie zdziwiłbym się jakbyś się zapytał jakiegoś przeciętnego gracza z zagranicy i tez by się nie orientował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może za mało się obracasz w świecie elektronicznej rozrywki. Spelunky był znany dużo
> wcześniej i to zanim wyszedł na PC. Ta gra jest epicka i nie dziwię się, że ma tak dużo
> zwolenników.

16 lat mnie czegoś nauczyło i Spelunky wcale popularną grą nie jest. Nie neguje że jest epicka bo każdy ma swój gust ale na pewno nie jest zbyt pożądaną produkcją, by robić speedruny o czym świadczy ubogi leaderboard. Po za tym, poprzedni WR należał do Bum''a który pokonał grę w 1:48:068. Pibonacci jest teraz czwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować