Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sunrider: Mask of Arcadius - recenzja

5 postów w tym temacie

"Japońska visual novel po angielsku." - to może być bardzo mylące, ponieważ z tego co wiem to mamy tu do czynienia z zachodnimi twórcami, a gra jest oficjalnie dostępna tylko w języku angielskim i częściowo dostępna po niemiecku i rosyjsku od amatorskich tłumaczeń.,

co do samej gry to o ile lubię VN to ta trochę mnie nudziła (lub nie mogłem się do niej przełamać) i dlatego ocena 9/10 wydaje mi się zbyt wysoka, ale może jeszcze raz spróbuję się do niej przełamać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że Mask of Arcadius to druga część trylogii. Czekam z niecierpliowścią na część trzecią, aż sprawdzę czy coś ruszyło.
Generalnie zgadzam się z recenzją. Ostrzegam jak ktoś szuka gry prostej to niech odpuści poziomy wyższe niż łatwy. Serio, nawet na normal nie dawałem rady w niektórych starciach. Dla przykładu w jednej misji miałem przetrwać 6 tur. "Proste" pomyślałem. Ustawienia obronne, jednostki w kupie, żeby się osłaniały przed rakietami i co? Wróg użył jednostek sabotujących i po 2 turach nic ze mnie nie zostało. Najlepszą taktyką okazała się agresja i obniżenie poziomu trudności.
O stronie VN się nie wypowiem, bo to jak na razie jedyna VN w jaką grałem momentami irytuję, ale jak się rozkręci to nie puści aż do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał, strona VN zaczyn nudzić po pewnym czasie i można się łatwo od niej odbić ale przynajmniej walki są zrobione w dosyć przyjemny sposób. Warto sprawdzić skoro jest za darmo ale jest to bardziej 7/10-8/10 (1/10 jak ma się awersje do tego typu kreski, VN czy robotów albo raczej mechów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fenomenalna. Światem przypomina taki anime Mass Effect z mechami. Gra się bardzo przyjemnie, historia też mnie bardzo wciągnęła. Gra jest w sumie dość wymagająca, nawet na niższych poziomach trudności przeciwnik jest w stanie cię po prostu zgnieść, a już zwłaszcza w Mask of the Arcadius. Ogólnie z wielką niecierpliwością czekam na ostatnią cześć trylogii : The Rebirth of the Holy Empire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować