Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uwaga na przecieki z Wiedźmina 3

26 postów w tym temacie

Oczywiście na konsoli nie potrzeba takiego zabezpieczenia jak na PC, bo gra i tak nie wycieknie... No to teraz mamy skutki braku zabezpieczenia na konsoli. My musimy czekać, a Arabowie już grają i streamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:30, Zdzichacz napisał:

Oczywiście na konsoli nie potrzeba takiego zabezpieczenia jak na PC, bo gra i tak nie
wycieknie...

A o jakich zabezpieczeniach mówisz? Przez gra na PC nie będzie miała żadnych zabezpieczeń.

Dnia 10.05.2015 o 14:30, Zdzichacz napisał:

No to teraz mamy skutki braku zabezpieczenia na konsoli. My musimy czekać,
a Arabowie już grają i streamują.

Ale my (co niektórzy) będą mieli EK, a oni nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:33, Karanthir666 napisał:

> Oczywiście na konsoli nie potrzeba takiego zabezpieczenia jak na PC, bo gra i tak
nie
> wycieknie...
A o jakich zabezpieczeniach mówisz? Przez gra na PC nie będzie miała żadnych zabezpieczeń.


Ma. Aby zagrać będzie trzeba ściągnąć mały plik z internetu. Te zabezpieczenie będzie dostepne jedynie w pierwszym nakładzie PCtowych edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:35, Zdzichacz napisał:

Ma. Aby zagrać będzie trzeba ściągnąć mały plik z internetu. Te zabezpieczenie będzie
dostepne jedynie w pierwszym nakładzie PCtowych edycji.

O jezu, ale zabezpieczenie. Crackerzy już pewnie załamują ręce, bo nie będa potrafili scrackować tej gry. Przestań szukać dziury w całym. To samo przecież było w W2 (tylko były problemy ze ściągnięciem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:38, Karanthir666 napisał:

> Ma. Aby zagrać będzie trzeba ściągnąć mały plik z internetu. Te zabezpieczenie będzie

> dostepne jedynie w pierwszym nakładzie PCtowych edycji.
O jezu, ale zabezpieczenie. Crackerzy już pewnie załamują ręce, bo nie będa potrafili
scrackować tej gry. Przestań szukać dziury w całym. To samo przecież było w W2 (tylko
były problemy ze ściągnięciem).


Ale czy ja tu szukam dziury w całym, że gra ma te zabezpieczenie? Ja mówię, że REDZi specjalnie zrobili te zabezpieczenie, aby nie można było zagrać przed premierą, a tu co? Arabowie sobie bez problemu grają na konsolach. Równie dobrze mogłoby go teraz nie być, bo to nie jest zabezpieczenie antypirackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 14:42, Zdzichacz napisał:

Ale czy ja tu szukam dziury w całym, że gra ma te zabezpieczenie? Ja mówię, że REDZi
specjalnie zrobili te zabezpieczenie, aby nie można było zagrać przed premierą,
a tu co? Arabowie sobie bez problemu grają na konsolach. Równie dobrze mogłoby go teraz
nie być, bo to nie jest zabezpieczenie antypirackie.

Nie załapałem ironii :) Myślałem, że narzekasz na PC-ta :P Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział coś innego - Redzi dość ciekawie postąpili wydając grę wcześniej w ZEA, gdzie cały świat będzie czekał na grę jeszcze ponad tydzień. Co do streamowania to zapewne strumyki na Twitch czy innych platformach będą neutralizowane, może nawet na YT będzie robiona odsiewka... ale zostają jeszcze fora, reddit i inne. Tam raczej będzie o to wszystko ciężko.

Dlatego też nie wiem dlaczego inne regiony świata są traktowane lepiej. Być może powodem jest kasa, być może mieli jakąś umowę podpisaną... Nie mnie to oceniać. Ale raczej nie są to kopie recenzenckie obłożone embargiem a wydana już gra, w którą zapewne można spokojnie grać i możliwe, że gdyby to była wersja PC to też można byłoby w nią tam grać po udostępnieniu tego pliku tylko na danym obszarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym powiedział coś innego - Redzi dość ciekawie postąpili wydając grę wcześniej w
> ZEA, gdzie cały świat będzie czekał na grę jeszcze ponad tydzień. Co do streamowania
> to zapewne strumyki na Twitch czy innych platformach będą neutralizowane, może nawet
> na YT będzie robiona odsiewka... ale zostają jeszcze fora, reddit i inne. Tam raczej
> będzie o to wszystko ciężko.
>
> Dlatego też nie wiem dlaczego inne regiony świata są traktowane lepiej. Być może powodem
> jest kasa, być może mieli jakąś umowę podpisaną... Nie mnie to oceniać. Ale raczej nie
> są to kopie recenzenckie obłożone embargiem a wydana już gra, w którą zapewne można spokojnie
> grać i możliwe, że gdyby to była wersja PC to też można byłoby w nią tam grać po udostępnieniu
> tego pliku tylko na danym obszarze.

Nikogo nie traktują lepiej. W ZEA Wiedźmin też ma datę premiery 19 maja. Tyle tylko, że tamtejsi sprzedawcy mają gdzieś wszelkie prawa i wystawiają grę na półki wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni nie zrobili tego specjalnie. To wina tamtejszego wydawcy i sklepów. Rozesłali grę wcześniej, a sklepy specjalnie lub przez pomyłkę rozpoczęły sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twitchu już pobanowali konta ze streamem z wiedźmina. Nawet na tweeterze dali informację, że wszystkie streamy, które pojawią sie przed 19 maja będą tępione.

Z tego co czytałem, to ZEA nie dotrzymuje po prostu postanowień. No bo co im zrobią? Karę finansową nałożą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 15:24, Zdzichacz napisał:

Oni nie zrobili tego specjalnie. To wina tamtejszego wydawcy i sklepów. Rozesłali grę
wcześniej, a sklepy specjalnie lub przez pomyłkę rozpoczęły sprzedaż.


No to co stoi na przeszkodzie, aby wysłać przed samą premierą? Dopóki Redzi nie wystosują jakieś oficjalnego stanowiska w tej sprawie ciężko jest o tym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jakieś oficjalnego stanowiska w tej sprawie ciężko jest o tym mówić.

Powiem więcej, skoro tam się olewa to prawo i wiadomo że REDZI nie będą tam widocznie wojować to grę można nawet później wysłać. (chodzi o fakt że dla dobra gry jak się przez przypadek za pozno gre dostarczy to się nie powinni aż tak przejmować).

To jest kolejny raz jak często inni czekają a Ci nieuczciwi mają lepiej. Chciałbym zauważyć że skoro tamten kraj ma już pudełka to u nas w magazynach one też już leżą.. ale czekać trzeba. I rozumiem gdyby faktycznie było to start na raz na całym świecie. No ale skoro każdy wie że tam ma się ogólnie TO prawo gdzieś to chyba się powinno przewidzieć takie skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełka leżą, chyba nawet ktoś wrzucał zdjęcie, że już wszystko czeka na premierę u nas... Ale nie pamiętam gdzie to było na fb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście całą tą sytuację mam... kolokwialnie mówiąc, gdzieś. Omijam gameplay''e już od pewnego czasu choć artykuły czytam, bo zazwyczaj nic nie spoilerują.

Ciekawi mnie jedna rzecz, czy pre-order''y złożone na gram.pl będą jak za dawnych dobrych czasów wysyłane przed premierą tak abym najpóźniej w dniu premiery otrzymał grę, czy o tym można już sobie tylko pomarzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> czasów wysyłane przed premierą tak abym najpóźniej w dniu premiery otrzymał grę, czy
> o tym można już sobie tylko pomarzyć?

Na to odpowiedzi nie dostaniesz, a dokładniej dostaniesz ją w momencie otrzymania paczki.
Jeśli o mnie chodzi to od 19stego mam urlop i jak gry w ten dzień mieć nie będę to kupię w jakimkolwiek markecie, a gram będzie zwracał przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A PC znowu będzie musiało ściągać 50 MB. Znając życie to coś się znowu pokomplikuje i będą gromy się sypać.
Wydawać by się mogło, że CDP wyciągnął wnioski z premiery W2, ale widać nie i nadal chcą igrać z ogniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować