Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

165 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2015 o 17:05, Harrolfo napisał:

Małe pytanie: czy jest limitowany ekwipunek?


Tak. Nie wiem dokładnie jaki Geralt ma udźwig, ale jest zarówno u niego, jak i u Płotki (koń) limit.

Muradin_07
Nie zrozumiałeś mnie. Ja się nie czepiam tej oceny. Recenzent ma prawo wystawić każdą ocenę od 0 do 10, jego sprawa. Rzecz w tym, że recenzował wersję czystą w której jest masa bugów. RED-zi zapowiedzieli patcha w dzień premiery, który ma wyeliminować błędy. Recenzent nie ma obowiązku o tym informować, bo to jest recenzja, a nie notka czy informacja. Ale po to jest forum, aby ludzi wątpiących w jakość ostatecznego produktu poinformować, że łatka jest zapowiedziana i może, lecz nie musi, naprawiać błędy, które zostały wytknięte w licznych recenzjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:07, Kraju napisał:

> Małe pytanie: czy jest limitowany ekwipunek?

Tak. Nie wiem dokładnie jaki Geralt ma udźwig, ale jest zarówno u niego, jak i u Płotki
(koń) limit.

Że Płotka to kon(ie ;)) Geralta to wiem :)
Dzięki za odpowiedź. Spodziewałem się, że tak będzie. Mi to nie przeszkadza (limit zwiększa moim zdaniem immersję), ale narzeczona lubi zbierać co tylko się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> W dniu premiery będzie on-day patch, także niektóre błędy zostaną poprawione. Trzeba
> mieć to na uwadze.
Tylko, że niektórzy recenzenci twierdzą, że ich wersja ma już wgrany day-one patch i liczne błędy nadal występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"One of the best role-playing games ever crafted, a titan among giants and the standard-setter for all such games going forward. Where the Witcher 2 sputtered to a halt, The Witcher 3 is always in a crescendo, crafting battle scenarios that constantly one-up the last, until you reach the explosive finale and recover in the glow of the game''s quiet denouement." - mówcie co chcecie, ale kiedy czyta się takie słowa w zagranicznych recenzjach, serce napełnia się jakąś taką narodową dumą. :) Co ciekawe, wielu recenzentów bardzo sobie chwali system walki wskazany przez gram jako minus. Wniosek? Co człowiek, to opinia, a Wiedźmin jest grą wielką tak dosłownie, jak i w przenośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja wersji na PS4.. Teraz tylko czekać na testy wersji PC-towej, która jest mi strasznie potrzebna, bo nie wiem jak się przygotować. Na PS4 wygląda bardzo ładnie, ale te błędy mogą popsuć komfort samego grania. Mam nadzieję, że wersja PC jest pozbawiona tych błędów lub ma ich mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież zachód to jest główny target tej gry, nie ma co się dziwić, że ludziom na zachodzie podoba się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak będzie? DA:I lepszy od Wiedźmaka czy nie? xD Zauważyłem że bronisz tak samo, jak gry Kanadyjczyków co dziwnym jest, bo brałem Cię za biodrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shaddon miej na uwadze że w systemie walki brakuje czegoś. Ja uważam że w grafice brakuje czegoś i w muzyce ale czego to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2015 o 17:03, Kraju napisał:

Według wielu ocena 8,5 przy samych 9 i 10 nie jest dobra. Po za tym ludzie obawiaja się
niedoróbek technicznych, dlatego warto podkreślać, że tuż po istalacji pobierze się patch.
Co zmieni nie wiadomo, ale zawsze jest nadzieja, że wtedy z oceny 8,5 zrobi się 9, bo
ten jeden minus odpadnie (zakładając, że to aż tak uwierało recenzentowi).


Warto jeszcze czytać całą recenzję a nie opierać się jedynie na ocenie końcowej która raczej jest najbardziej subiektywną częścią recenzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "olbrzymi świat i swoboda eksploracji"
> hahahahahaaha.
>
> Czytając drugą recenzję tej śmiesznej gry stwierdzam, że trzeba czekać aż cena spadnie
> do 50zł. Śmierdzi taką samą niedoróbką jak W2, z tym, że tam udało się to zamaskować.
GameSpot 10/10
ING 9.3/10
A Tobie coś śmierdzi?
Czas się wykąpać kolego.
Bez urazy.

Taki GameSpot często 10 nie daje, więc nie mogę się doczekać aż dostanę Wieśka3 w swoje kaprawe łapska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 17:25, Sanders-sama napisał:

No to jak będzie? DA:I lepszy od Wiedźmaka czy nie? xD Zauważyłem że bronisz tak samo,
jak gry Kanadyjczyków co dziwnym jest, bo brałem Cię za biodrona.


Bronię? Cytowałem jeden z zagranicznych portali, ale czytałem większość z dostępnych obecnie recenzji Dzikiego Gonu, na podstawie których wyrobiłem sobie wstępną opinię. Na osobiste wrażenia z gry przyjdzie czas za tydzień, ale nie ukrywam, że od początku ufałem w umiejętności Redów, jak i bardzo kibicowałem całemu projektowi z punktu widzenia wielbiciela poprzednich części oraz, jakby nie było, patrioty. Mylisz też pewne fakty: nie jestem jakimś tam "biodronem", nie trawię Mass Effecta, ale Dragon Age w kategorii RPG jest dla mnie serią nr 2, zaraz po Knights of The Old Republic. Ma prawo mi się podobać i podoba się, choć oczywiście mógłbym dołączyć do hordy hejterów, bo to jest o wiele łatwiejsze, niż bronienie własnych racji. A tak w ogóle, to przypominam, że opłaca mnie (i to nieźle) EA Polska, więc sam rozumiesz - obowiązek. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich fanfarach przy mówieni o grafice jakoś teraz to wszystko wygląda no brzydko mi jakoś :/ Wręcz na screenach widzę grze z przed minimum 5 lat :/ Mam nadzieje, że na PC będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Glorious master race znów pokaże nam swoją przewagę :). Co nie zmienia faktu, że na konsoli gra również wygląda świetnie, przynajmniej w mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 dostał na gramie 9.0, a był dla mnie "taki se". Nawet nie chciało mi się przechodzić edycji ulepszonej. Czekam na 50% wyprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, te narzekanie na grafikę... :)
Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową wiadomo którego polskiego miesięcznika o grach, tam redaktor Berlin, uznany wielbiciel japońskich dziwactw i hejter, któremu zapasu jadu mogłoby pozazdrościć wielu na tym forum, w dość dokładny sposób opisał, dlaczego Dzikiemu Gonowi w wersji na PS4 należy się ocena w przedziale od 7 do 9+. Z jego słów wynika ponadto, że konsolowa edycja jest o wiele mocniej zabugowana od pecetowej, z którą redaktorzy owego czasopisma również zdążyli się już zaznajomić, a jeden z nich opisał swe wrażenia w aktualnym numerze. Jeżeli więc szaleniec, który potrafił wystawić Wolfensteinowi najniższą ocenę spośród wszystkich recenzentów na świecie pisze, że, w zależności od podejścia, Wiedźmin zasługuje na najwyższe noty, to znak, że Game Spot trafił w sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow jestem pod wrażeniem oceny 8.5 i tego że autor miał odwagę opisać że gra jednak nie jest cudem na miarę gry wszechczasów. Niestety hype robi swoje. Gra jest dobra, nawet bardzo dobra ale nie wybitna jak co poniektórym się wydawało. Co do problemów technicznych i ewentualnego patch który je naprawi - nie byłbym tego taki pewny. Problem z wczytywaniem tekstur ciągnie się za serią od początku. W Wiedźminie 2 było to bardzo uciążliwy i pomimo kilku patchy nadal jest obecny. Ciekawi mnie tez sprawa optymalizacji gry na PC, REDzi mistrzami w tym nie są ale wystarczy aby było lepiej niż robi to Ubisoft :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie tez sprawa optymalizacji gry na PC, REDzi mistrzami w tym nie są ale ?
> wystarczy aby było lepiej niż robi to Ubisoft :D

A ja proponuję sobie przypomnieć, ile swego czasu wyciągnęli z Aurora Engine''u, Redzi znają się na swej robocie. Ponadto, Wiedźmin 2, choć miał problemy z optymalizacją, był jedną z najładniejszych istniejących gier, tudzież bezapelacyjnie najładniejszym erpegiem - miał prawo wymagać mocy obliczeniowej. Chłopcy z From Software tworzyli te swoje niezoptymalizowane brzydactwa, a mimo to całe rzesze fanbojów stawiały im pomniki. No, ale to jest Polska i tu się narzeka.
A tak w ogóle, to gdybyś czytał teksty właściwych ludzi, wiedziałbyś, że pecetowa wersja hula jak należy i nie ma tak wielkich wymagań, jak się niektórym wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować