Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

165 postów w tym temacie

Heh najlepiej jest tylko oceniać nic nie wiedząc o produkcji gier. Np taki Blizzard robi gry od 25 lat i robi wielomiesięczne beta testy a mimo to w jego grach są błędy to taki CDP RED który jest młodziutkim studiem z trzema grami na koncie ma robić gry bezbłędne ? To że w Wiedźminie będą błędy to oczywiste w końcu w każdej grze nie na darmo dodają patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, recenzenci na razie dają naprawdę dobre noty, praktycznie wszyscy powyżej 8. A na Metacriticu na razie średnia 92, gorzej tylko od GTA5 :D To słabo?
Piszesz o wadach W3, o tym do czego się recenzenci przyczepili, ale w ogóle nie wspominasz o zaletach, których recenzenci dostrzegli zdecydowanie więcej. Próbujesz udowodnić pewną tezę, a mianowicie taką, że W3 to jednak zdecydowanie przehypowana gra. Manipulujesz starając się sprawić wrażenie, że recenzenci grę zjechali opierając się tylko na jednej, w miarę i tak pozytywnej, recenzji.
Dlaczego gra nie jest porownywana do PoE? Może dlatego, że to dwa całkiem różne spojrzenia na RPG. Automatycznie nasuwają się tu dwie gry do porównania, Skyrim i Dragon Age. Chyba i ME jest bliższy W3 niż PoE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2015 o 20:05, Numenpl napisał:

Najlepiej wystarczy samą rozterkę z ocenami wziąść pod uwagę i to wystarczy za cały argument:
- 7/10 Dla wersji na PS4 za całokształt - i tu mnie ciekawi co by powiedział o wersji
na XB1 która ponoć ma jeszcze większe problemy niż wersja na PS4.
- 8,5/ jako bardzo dobra gra tyle że wydana na PC.
- 9/10 i powyższe dla fanatyków serii nie ważne jaka platforma.

dla mnie to bullshit bo jeśli cała lista jest prawdziwa, to tej grze nie należało się więcej niż 7 niezaleznie od fanatyzmu i platformy. Bo wersja na PC nie ma innej fabuły, walki, zadań i systemu rozwoju, a to dyskwalifikuje grę. Ofc można się zastanawiać czy to prawda czy recenzent, ale a) mówimy o recce z CDA, b) myszasty też potwierdza część zarzutów. Zresztą recenzowanie (czy raczej szukanie dobrej recenzji) tej gry to niezły zgryz, bo z jednej mamy polaków którzy wiedźmina zwyczajnie znają lepiej, ale ci sami polacy dają bonusowe punkty za kraj pochodzenia gry oraz jej markę, zaś z drugiej mamy recenzje zachodnie, gdzie ludzie o wiedźminie nie mają pojęcia (bo ksiązek nie ma a pierwsza i druga część zeszły wyłącznie/głównie na PC) i powinni mieć do niego dystans (i do jedynki mieli), ale z drugiej z części na częśc coraz większa kasa szła w marketing i widać prasowe (d)efekty. Stąd trochę się dziwię, że CDA poszło tak po bandzie z tekstem, nawet jeśli na cyferki jaj już zabrakło.

A jak już znowu mowa o tych cyferkach - ocena dla fanbojów jest imho zbędna, bo jak widac po shaddonie, ci to już przed premierą dają GOTY i kupują po dwa egzemplarze gry, a potem choćby to był najgorszy szajs to w życiu się nie przyznają że coś było słabe, choćby dlatego, że jak się napieprzyło tyle głupot, to już po prostu wypada iść w zaparte. Tylko przedział zawężony do 7-8,5 pewno źle by wyglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 22:07, pawbuk napisał:

Cóż, recenzenci na razie dają naprawdę dobre noty, praktycznie wszyscy powyżej 8. A na
Metacriticu na razie średnia 92, gorzej tylko od GTA5 :D To słabo?

kwestia co jest w treści recek, bo jak pokazałem na przykładzie CDA, ocena liczbowa nijak miała się do treści. To jest clue mojej wypowiedzi, a nie czy wiedźmin jest dobry czy nie jest

Dnia 12.05.2015 o 22:07, pawbuk napisał:

Piszesz o wadach W3, o tym do czego się recenzenci przyczepili, ale w ogóle nie wspominasz
o zaletach, których recenzenci dostrzegli zdecydowanie więcej. Próbujesz udowodnić pewną
tezę, a mianowicie taką, że W3 to jednak zdecydowanie przehypowana gra. Manipulujesz
starając się sprawić wrażenie, że recenzenci grę zjechali opierając się tylko na jednej,
w miarę i tak pozytywnej, recenzji.

Może najpierw sam przeczytaj tę reckę CDA a potem komentuj co napisałem, k? Bo właśnie o zaletach za dużo tam nie było, wręcz ciężko było znaleźć plusy, bo w ogniu krytyki znalazły się fabuła, walka, system rozwoju, część zadań, strona techniczna (co więc było dobre?). Czy recenzent mówi prawdę czy nie - dunno, nie grałem, tak jak nikt tutaj, ale dlatego dyskutujemy o tej jednej konkretnej recenzji a nie grze jako takiej.

Dnia 12.05.2015 o 22:07, pawbuk napisał:

Dlaczego gra nie jest porownywana do PoE? Może dlatego, że to dwa całkiem różne spojrzenia
na RPG. Automatycznie nasuwają się tu dwie gry do porównania, Skyrim i Dragon Age. Chyba
i ME jest bliższy W3 niż PoE :D

Bo jest w 3d? W3 najbliżej do Skyrima i trzeciego DA, fakt, ale autor dopisał też ME do listy. PoE bym tak nie dyskryminował, bo gdy leci tekst "najlepsza fabuła w RPGach w ostatnich kilku latach" to chyba PoE można porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz? Gra nie zasłużyła na więcej niż 7, bo dark_master, recenzent i krytyk o światowej sławie tak mówi. Chcesz się z tym kłócić? Oczywiście nie grał i nie zamierza grać, jak zwykle zresztą, ale czy to ważne?:P To NIGDY nie jest ważne. Jak i to, że za każdym gra, której z zaciśniętymi kciukami wieszczy porażkę, okazuje się być hitem. Smutne musi być te twoje życie, kolego, smutne i pełne goryczy. #sadface

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe wchodzę na angielskie forum a tam wszyscy :Ale to będzie dobra gra,Nie mogę się doczekać,Legenda RPG nadchodzi,Umrę jak w to nie zagram. A wchodzę na Polskie forum : Pewnie będzie dużo błędów jak w średniej drugiej części,Od razu widać że optymalizacja leży,Jakiś tam serwis źle to ocenił więc pewnie lipna gra,dla mnie to bullshit bo jeśli cała lista jest prawdziwa, to tej grze nie należało się więcej niż 7 niezaleznie od fanatyzmu i platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 22:37, Frezko napisał:

Hehehe wchodzę na angielskie forum a tam wszyscy :Ale to będzie dobra gra,Nie mogę się
doczekać,Legenda RPG nadchodzi,Umrę jak w to nie zagram. A wchodzę na Polskie forum :
Pewnie będzie dużo błędów jak w średniej drugiej części,Od razu widać że optymalizacja
leży,Jakiś tam serwis źle to ocenił więc pewnie lipna gra,dla mnie to bullshit bo jeśli
cała lista jest prawdziwa, to tej grze nie należało się więcej niż 7 niezaleznie od fanatyzmu
i platformy.

A znajdź mi grę z otwartym światem która nie miała błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 22:29, Shaddon napisał:

Widzisz? Gra nie zasłużyła na więcej niż 7, bo dark_master, recenzent i krytyk o światowej
sławie tak mówi. Chcesz się z tym kłócić? Oczywiście nie grał i nie zamierza grać, jak
zwykle zresztą, ale czy to ważne?:P To NIGDY nie jest ważne. Jak i to, że za każdym gra,
której z zaciśniętymi kciukami wieszczy porażkę, okazuje się być hitem. Smutne musi być
te twoje życie, kolego, smutne i pełne goryczy. #sadface

zmień pampersa.
Ironia polega na tym, że dyskusja zaczęła się od tego, że zjechałeś recenzenta który w grę GRAŁ, podczas gdy ty mogłeś się tylko ponapalać na kolejne obrazki w necie. Co więc jeszcze mi powiesz recenzencie i krytyku o światowej sławie, który oczywiście grał i już wie że to hit, tyle że niestety tylko w swoich mokrych snach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inne gry dostawały blisko 10, a były beznadziejne, to chyba ta gra jest super beznadziejna(oczywiście mówię to z przekąsem). Porażka całej recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi, w którym miejscu zjechałem recenzenta, któregokolwiek, kiedykolwiek, przy okazji tekstu na temat jakiejkolwiek gry. Cytat, ale już, albo znikaj stąd i przestań uprawiać mitomanię. Reszty twych wypocin nie komentuję, bo nie jesteśmy w przedszkolu, żebym uczył cię czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GameSpot dal 10, a z tego co sie orientuje maksymalna ocene dostaly tam tylko dwie gry, Gta 4 i ktorys z Metal gear. Teraz Wiesiek jako trzeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 21:14, Numenpl napisał:

Zdajesz sobie sprawę że nawet w 900p na xpudle podczas pokazów były zauważone znaczne
fps dropy i to nawet większe niż na PS4 gdzie gra zalicza spadki do 12 fps!! Cholera
nawet pierwszy prawdziwy gameplay z XBO już na dzień dobry miał od cholery spadków fps.


A zdajesz sobie sprawę, że na każdej platformie były zauważalne dropy podczas prezentacji? Może i na XBO większe, ale póki co żadnych recenzji nie ma, więc ciężko przewidywać jak bardzo zmieniło się od czasu prezentacji. Co do wczorajszego gameplaye''a (bo chyba o ten Ci chodzi), to nie oglądałem, dlatego nie wiem. Ale najpierw poczekajmy na opinie, a dopiero później zapalajmy lont, że któraś z wersji jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 22:23, dark_master napisał:

kwestia co jest w treści recek, bo jak pokazałem na przykładzie CDA, ocena liczbowa nijak
miała się do treści. To jest clue mojej wypowiedzi, a nie czy wiedźmin jest dobry czy
nie jest


Nie czytałem oczywiście wszystkich recenzji, ale w tych, które czytalem dominowały głownie zalety gry, wad było wymienionych naprawdę niewiele, czasem tylko jedna :D Kojarzę gry, w których znalazłbym mnóstwo błędów, bugów i wad, ale i tak dostałyby ode mnie 9/10 :)

Dnia 12.05.2015 o 22:23, dark_master napisał:

Może najpierw sam przeczytaj tę reckę CDA a potem komentuj co napisałem, k? Bo właśnie
o zaletach za dużo tam nie było, wręcz ciężko było znaleźć plusy, bo w ogniu krytyki
znalazły się fabuła, walka, system rozwoju, część zadań, strona techniczna (co więc było
dobre?). Czy recenzent mówi prawdę czy nie - dunno, nie grałem, tak jak nikt tutaj, ale
dlatego dyskutujemy o tej jednej konkretnej recenzji a nie grze jako takiej.


Dlaczego skupiasz się tylko na tej jednej recenzji, skoro w necie aż się od nich roi? :D Cięzko mi się wypowiedzieć na temat gry, bo w nią jeszcze nie grałem, ale skoro zdecydowana większość recenzji jest pozytywnych, to raczej to dobrze świadczy o grze. Oczywiście, nadal niektórym się nie będzie podobała, tak samo jak są osoby, którym nie podoba się GTA5. Nigdy nie dogodzisz wszystkim :D

Dnia 12.05.2015 o 22:23, dark_master napisał:

Bo jest w 3d? W3 najbliżej do Skyrima i trzeciego DA, fakt, ale autor dopisał też ME
do listy. PoE bym tak nie dyskryminował, bo gdy leci tekst "najlepsza fabuła w RPGach
w ostatnich kilku latach" to chyba PoE można porównać.


Pierwszy ME rzeczywiście był bliski grom RPG, następne części to już gry akcji tylko z elementami erpegów. Można chociażby porównywać te gry pod względem tempa akcji ;)
PoE rzeczywiście miał bardzo dobrą fabułę, ale być może zupelnie różną od tego, co widzimy w W3. PoE skupial się bardziej na rozgrywkach pomiędzy bogami, a śmiertlenikami, w W3 fabuła chyba opiera się na nieco innych pomysłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 22:09, dark_master napisał:

A jak już znowu mowa o tych cyferkach - ocena dla fanbojów jest imho zbędna, bo jak widac
po shaddonie, ci to już przed premierą dają GOTY i kupują po dwa egzemplarze gry, a potem
choćby to był najgorszy szajs to w życiu się nie przyznają że coś było słabe, choćby
dlatego, że jak się napieprzyło tyle głupot, to już po prostu wypada iść w zaparte. Tylko
przedział zawężony do 7-8,5 pewno źle by wyglądał.

Dobra ale weź pod uwagę fakt pewien przy tych 3 ocenach.

Berlin jest uznawany za hejtera i sam przyznał że za serią nie przepada. Co już świadczy że nie powinien brać się za recenzowanie gry z urzędu(biorąc pod uwagę że to Papkin miał się za to zabrać, ale on odpowiada za wersję PC) ale podszedł do tego jak należy i starał się przedstawić w miarę obiektywnie. Przy czym miał rozterkę typu sama gra bardzo dobra tylko kwestia techniczna(co do czarodziejek no to sprawa pt. "LORE wiedźmina"), kwestia interfejsu i parę wad fabularnych(dokładnie nie całej fabuły tylko jej części). I przez to jest ta rozterka z Ocenami:

7/10 - Dla PS4 no wiadomo taką a nie inną wersję recenzował i nie wciskaj mi kitu że kwestia techniczna pt. "średnia grafika i spadki do 12 fps" nie miały wpływu na ocenę.
8,5/10 - to Dla wersji PC (czyt. sytuacja spoony z xcom:eu gdzie pc wygrywa z urzędu, bo działa)
9/10 i więcej dla fanatyków

I błagam nie gadaj że walki nie da się naprawić bo to dopiero Bullshit bo poprawa walki to tyczyła się każdego cRPG z otwartym światem pokroju W3 czy też Skyrim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceny na portalach nastawiają bardzo optymistycznie więc CDprojekt Red dało ponownie radę. Pozostaje czekać do 22 maja na powrót do domu i dogadanie się z drugą połówką o dostęp do telewizora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 23:39, Longer napisał:

Oceny na portalach nastawiają bardzo optymistycznie więc CDprojekt Red dało ponownie
radę. Pozostaje czekać do 22 maja na powrót do domu i dogadanie się z drugą połówką o
dostęp do telewizora :D


Premiera jest 19 maja, chyba że Ty akurat będziesz mógł zagrać 22, wtedy to zrozumiałe. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za ciekawostkę w postaci recenzji z PS4, a teraz poproszę przejdźmy do meritum i opublikujcie to, na co wszyscy czekają czyli recenzję PC.

PS4 to taki PC sprzed 5 lat, więc i tak cud, że Wiedźmin 3 na tym płynnie działa, ale mnie interesuje jak to się prezentuje na nowoczesnym PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować