Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

165 postów w tym temacie

Spokojnie, to i tak będzie gra w którą warto zagrać, sprawdzić i ocenić na własną rękę. Niekoniecznie w dniu premiery, niezależnie od oceny, bo ta nie świadczy o niczym; zresztą czytając recenzje, często z tekstu wynika coś zupełnie innego.

Wiedźmin to mimo wszystko tytuł który ma trafić do szerszego grona graczy, gry AAA rządzą się własnymi prawami, ciekawy jestem fabuły, bo z tego co wyczytałem zdania na jej temat są dość podzielone. Mam nadzieję, że będzie trzymała poziom, zaskoczy i zakończy przygody Geralta z przytupem.

Gdyby nie cóż, Numenera gdzieś tam na horyzoncie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pewne pytanie a mianowicie co recenzent miał na myśli pisząc że <walce wciąż czegoś brakuje> proszę rozwinąć myśl bo w rezenzji jakoś nie widzę żeby coś miało to sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redzi nie są mistrzami optymalizacji, to jest fakt.

Najnowsze GTA, odpaliło na moim lapku (i7-4700HQ, GTX 860M, 16GB ramu) na wysokich detalach (większość wysokich, kilka mniej ważnych na średnich, kilka najwyższych). Według podanej specyfikacji, nie będę w ogóle w stanie odpalić najnowszego Wieśka. Dziękuję za taką optymalizację. Nie dokonałem zakupu i póki co czekam na opinie ludzi, którzy zagrają na sprzęcie podobnym do mojego...

Skyrim spokojnie hulał u mnie w ok. 30 klatkach/sekundę przy ustawieniach średnio-wysokich. Jeśli Wiedźmin nie ruszy albo ruszy najwyżej na niskich, moja irytacja sięgnie zenitu.

Zaraz odezwą się głosy, że laptop nie służy do gry. Ok, przyjmuję, ale w danej sytuacji, laptop jest moim jedynym wyborem i jeśli w gry typu Watch Dogs, GTA V, Skyrim, AC Unity i Brotherhood mogę zagrać na ustawieniach zapewniających przyjemną rozgrywkę, komedią byłby fakt nie odpalenia Wiedźmina w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro gra została zrecenzowana przed wypuszczeniem łatek, to niech każdy doda sobie po +/- 0,5 lub 1 do oceny we własnej głowie, jeśli uważa, że z patchami będzie się grać o tyle lepiej. Ale dopraszać się od autora recenzji dodania adnotacji po premierze i patchach? Wtf??? I co wam to da? Poczujecie się lepiej, jak to zrobi, czy co? I co ma zrobić w takim wypadku recenzent Driveclub (dla niewtajemniczonych - gra jest regularnie aktualizowana po dziś dzień i wzbogacana co rusz / często darmowymi / DLC)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2015 o 23:46, Kraju napisał:

Premiera jest 19 maja, chyba że Ty akurat będziesz mógł zagrać 22, wtedy to zrozumiałe.
:D

Nie wiem co jest niezrozumiałego w moim poście...wiem, ze premiera jest 19 ale zagram dopiero 3dni póżniej jak wroce do domu ...
Odnosnie samej gry to trochę ten system walki jest dziwny...strasznie kamera oddała sie podczas starć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 23:11, ixi1992 napisał:

A jedno pytanie czy będzie też osobna recenzja wersji na PC z uwzględnieniem premierowego
patcha ?


Tak, planujemy oddzielny tekst o wersji na PC, ale na spokojnie po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, a zwłaszcza dark_master, numenpl i shaddon: Rozumiem, że premiera trzeciej części wiedźmina to bardzo emocjonujące wydarzenie, ale powoli przekraczacie granice dobrego smaku. Głupie przepychanki słowne i wrzuty rodem z podstawówki nie będą tolerowane ani przeze mnie, ani przez innych moderatorów. Nie obchodzi mnie "kto zaczął", a kto komu odpowiedział. Jeśli nie potraficie dyskutować "bez jadu", darujcie sobie dyskusję w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 00:07, Sadhu napisał:

PS4 to taki PC sprzed 5 lat, więc i tak cud, że Wiedźmin 3 na tym płynnie działa, ale
mnie interesuje jak to się prezentuje na nowoczesnym PC.


Wnioskując z pierwszych screenów na Neogafie- niewiele lepiej. Niektórzy wciąż jeszcze wierzą, że nagle stanie się cud i gra zacznie wyglądać jak na tych z palca wyssanych screenach promocyjnych z przed roku...

W3 będzie pewnie jedną z największych gier obecnej generacji, ale nie z technicznego punktu widzenia jak mniemam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 01:01, tari10 napisał:

Najnowsze GTA, odpaliło na moim lapku (i7-4700HQ, GTX 860M, 16GB ramu) na wysokich detalach
(większość wysokich, kilka mniej ważnych na średnich, kilka najwyższych). Według podanej
specyfikacji, nie będę w ogóle w stanie odpalić najnowszego Wieśka. Dziękuję za taką
optymalizację.

Detale detalom nierówne. To, że jedną grę odpalisz na Ultra a drugiej w ogóle nie odpalisz nie oznacza, że ta druga nie jest zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, ze ta ocena to duze zaskoczenie, tylko 8+, bardzo slabo jak na gre ktora miala byc gra roku, spadki plynnosci, tego sie obawialem, ze to bedzie taki potworek jak gta 4 na pc, juz wiadomo skad te wysokie wymagania, nie dlatego ze grafika jest ladna tylko slaba optymalizacja, wiadomo to konsola ale na pc nie bedzie lepiej, na slabszym kompie to nawet nie ma co kupowac tej gry taka prawda, ja kupie i licze ze na niskich zagram, oby patch w dniu premiery duzo poprawil

ps na metaccritic duzo lepsze oceny niz w polsce, dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Są tacy, co się koncentrują na negatywach. To kwestia charakteru. Czytając tę recenzję nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że w tym wypadku tak było. Wszystko co jest fajne jest już oczywiste, bo o tym był cały hype i nie trzeba temu poświęcać za dużo miejsca. Skupmy się więc na tym, co złe. Widać Ty masz taki sam charakter - to nie Twoja wina - taki się urodziłeś. Ja np. nie potrafię patrzeć w ten sposób na świat - to też nie moja wina. W tak ogromnej grze nie dało się zrobić wszystkiego idealnie. Nie da się też dogodzić każdemu. Te konkretne rzeczy wypisane w recenzji i powtórzone przez Ciebie jako minusy dla mnie są niewielkimi skazami na pięknej całości. Ale powiem jeszcze raz - to nie moja wina, że tak to widzę - taki mam charakter, że koncentruję się bardziej na pozytywach i doceniam gigantyczny wysiłek twórców, bo wiem, jak ciężko jest zrobić dobrze cokolwiek, a co dopiero tak gigantyczne dzieło. Ale po co być wdzięcznym za fajną przygodę, jak można się pastwić nad każdym niedociągnięciem? Widzisz - po prostu inaczej postrzegamy świat. Tutaj nikt nie ma absolutnej racji - tu są różne poglądy - wynikające z tego jak różnie odbieramy życie. Gdzieś tam logiczną częścią mojego mózgu rozumiem Twoje argumenty, ale jak by mieli stworzyć dzieło doskonałe, to musiało by kosztować kilka razy więcej i zająć dodatkowe 4 lata. Trochę realizmu. Pokory. Czy Polska to kraj hejtu? Nie ma się z czego śmiać. Polska to kraj, gdzie od innych wymaga się 1000 razy więcej niż od samego siebie. Ale może Ty tworzysz wyłącznie doskonałe rzeczy. Pochwal się - znam coś, co stworzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 09:43, davis87 napisał:

powiem szczerze, ze ta ocena to duze zaskoczenie, tylko 8+, bardzo slabo jak na gre ktora
miala byc gra roku, spadki plynnosci, tego sie obawialem, ze to bedzie taki potworek
jak gta 4 na pc, juz wiadomo skad te wysokie wymagania, nie dlatego ze grafika jest ladna
tylko slaba optymalizacja, wiadomo to konsola ale na pc nie bedzie lepiej, na slabszym
kompie to nawet nie ma co kupowac tej gry taka prawda, ja kupie i licze ze na niskich
zagram, oby patch w dniu premiery duzo poprawil


Niedługo powinny ukazać się testy Wiedźmina 3 na różnych konfiguracjach sprzętowych, wtedy dowiemy się jaka maszyna jest potrzebna do odpalenia gry. Sam jakoś specjalnie się nie przejmuję, bo peceta ulepszam już od pewnego czasu pod W3, ale fajnie by było gdyby osoby ze słabszym sprzętem też mogly sobie pograć ;)

Dnia 13.05.2015 o 09:43, davis87 napisał:


ps na metaccritic duzo lepsze oceny niz w polsce, dziwne


Polacy bardziej krytyczni w stosunku do polskiej produkcji niż zachód... jakoś mnie to specjalnie nie dziwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 09:13, kodi24 napisał:

W3 będzie pewnie jedną z największych gier obecnej generacji, ale nie z technicznego
punktu widzenia jak mniemam;

Ta dopiero teraz wychodzi na jaw że jednak nici z graficznych efektów nvidia i hairworks(ta nawet to zostało wykastrowane), CDPR musiał to wyciąć ze względu na konsole bo już w 2013 wiedzieli że konsole nie będą w stanie udźwignąć tych efektów z 2014. A to co widzieliśmy w 2014 to była wersja PC przed optymalizacją pod konsole czyli kastracją z czego tylko się da.

http://whatifgaming.com/developer-insider-the-witcher-3-was-downgraded-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 10:02, Numenpl napisał:

> W3 będzie pewnie jedną z największych gier obecnej generacji, ale nie z technicznego

> punktu widzenia jak mniemam;
Ta dopiero teraz wychodzi na jaw że jednak nici z graficznych efektów nvidia i hairworks(ta
nawet to zostało wykastrowane), CDPR musiał to wyciąć ze względu na konsole bo już w
2013 wiedzieli że konsole nie będą w stanie udźwignąć tych efektów z 2014. A to co widzieliśmy
w 2014 to była wersja PC przed optymalizacją pod konsole czyli kastracją z czego tylko
się da.

http://whatifgaming.com/developer-insider-the-witcher-3-was-downgraded-from-2013-list-of-all-features-taken-out-why



Ludzie lubią się nakręcać. Wersja PC nie została "wykastrowana".

Hairworks nigdy nie miało nic wspólnego z wersjami na konsole. W wersji pecetowej jest (ale wymaga dobrej karty graficznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 11:27, Mr_X1 napisał:

Ludzie lubią się nakręcać. Wersja PC nie została "wykastrowana".

Hairworks nigdy nie miało nic wspólnego z wersjami na konsole. W wersji pecetowej jest
(ale wymaga dobrej karty graficznej).

CDPR po części już przyznał kastrację na angielskiej wersji forum i między innymi, że futra będę tylko nieco lepsze na PC względem konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hairworks, PhysX i cała reszta są tylko na PC i nigdy z tej wersji nie zostały wycięte przez konsole. Gdyby konsole wprowadzały ograniczenia na takie efekty, to nigdy w Pcotwych wersjach multiplatform by ich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przypomina się 2000 r. i recenzja Planescape Torment w Secret Service. Najlepszy RPG wszech czasów dostał marne 8/10 i został opatrzony stwierdzeniem "Nie jest to jednak kamień milowy w historii gier (...)". Miejmy nadzieję, że autor recenzji nie obniżył oceny o 1 pkt tylko dlatego, że "ciekawski łeb Płotki zaglądał przez ścianę do karczmy". Wszak nie tylko grafiką i aspektami technicznymi fan RPG żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawia mnie te wasze komentarze. Jak ktos nie lubi czegos w W3 to zaraz jest hejterem, a jak lubi to funboyem. Jak gra cienko wyglada na ps4 to jest to wina konsoli, ale jak tnie na PC to juz wina tworcow. Najbardziej mnie jednak bawi jak ktos pisze ze kibicuje CDP bo jest patryjota, coz za porywajacy patryjotyzm, zenada. Skoro mam wydac 70 e na gre to oczekuje ze bedzie ona dzialac, ze spelni to co zapowiadali tworcy i guzik mnie obchodzi na jaka platforme i jaka firma to robila. Przelozyli premiere o spory kawal czasu twierdzac ze musza gre doszlifowac, a tymczasem beda to robic po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:15, Henrar napisał:

Hairworks, PhysX i cała reszta są tylko na PC i nigdy z tej wersji nie zostały wycięte
przez konsole. Gdyby konsole wprowadzały ograniczenia na takie efekty, to nigdy w Pcotwych
wersjach multiplatform by ich nie było.

Problemem jest samo CDPR i ich wyjaśnianie sytuacji. Odpowiedzieli na ten artykuł w taki sposób że jedynie go potwierdzili zamiast zaprzeczyć. Dopiero na Angielskiej wersji forum dowiedziałem się co i jak bo ludzie zaczęli grzebać w preloadzie i napisali co tam się znajduje.

- PC ma większy zasięg widzenia(wywalą mgłę) i lepsze tekstury
- Apex Clothing, Hairworks, GPU Physx, HBAO+, TXAA jest w wersji PC
- Ustawienia w ini są takie 0=low, 1=med, 2=high i 3=uber!!
- Ubersampling już jest i jest nawet ubersampling filmików oO!!
- z urzędu sharpen jest ustawione na 0 czyli off(jak ktoś grzebał w W2 to wie, że chodzi o tekstury)
- Hud idzie zupełnie wył.

Więc cholera wie jak to z grafiką na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować