Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

165 postów w tym temacie

Pierwszy plus wystarczy, bugi zostaną pewnie naprawione w patchach.
Do tego cieszy mnie, że autor uważa średni poziom trudności za łatwy. To dobrze rokuje graniu na najniższym. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 12:46, Numenpl napisał:


Więc cholera wie jak to z grafiką na PC.

Będziesz w stanie po premierze napisać, co i jak pozmieniać w ini, aby cieszyć się jak najlepszą jakością oprawy wizualnej w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:53, lis_23 napisał:

Będziesz w stanie po premierze napisać, co i jak pozmieniać w ini, aby cieszyć się jak
najlepszą jakością oprawy wizualnej w grze?

zdajesz sobie sprawę że ludzie walną sweetfx 2.0 + Reshade nawet jak walną maksymalne ustawienia tak jak z W2

https://sfx.thelazy.net/games/preset/3589/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:28, Cykada85 napisał:

Najbardziej mnie jednak bawi jak ktos pisze ze kibicuje CDP bo jest patryjota, coz za porywajacy patryjotyzm,
zenada. Skoro mam wydac 70 e na gre to oczekuje ze bedzie ona dzialac, ze spelni to co zapowiadali tworcy i > guzik mnie obchodzi na jaka platforme i jaka firma to robila. Przelozyli premiere o spory kawal czasu twierdzac > ze musza gre doszlifowac, a tymczasem beda to robic po premierze.


Czuję się wywołany do tablicy, więc oto jestem. Tak, jako patriota kibicuję zarówno Redom, jak i każdej innej polskiej firmie, która odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym. Powodów jest tu kilka. Po pierwsze, każda rozwijająca się gałąź przemysłu to nowe miejsca pracy i potężne wpływy do budżetu. Jakie ma to znaczenie dla Polski, tłumaczyć nie muszę. Po drugie, Polska potrzebuje pokazać się światu jako kraj ludzi kreatywnych i nowoczesnych, zdolnych podbić zachodnie rynki produktami wysokiej jakości. Zbyt długo uważa się nasz kraj za czarną dziurę na mapie europy, miejsce, w którym kończy się zachodnia cywilizacja, a zaczyna tzw. "ubogi wschód". Ponadto, polskie gry, a Wiedźmin w szczególności, to znakomite medium, za pomocą którego możemy przekazać światu część naszej słowiańskiej kultury, czegoś całkowicie egzotycznego dla reszty świata. Dlaczego cała Skandynawia do dziś odcina kupony od kultury Wikingów i pojawia się zarówno w zachodniej literaturze, jak i filmie, a o Polsce i jej słowiańskiej spuściźnie nie słyszy się właściwie nic? Czy oparty na wierzeniach naszych przodków świat Dzikiego Gonu jest w czymś gorszy od Zapomnianych Krain? To właśnie dzięki Sapkowskiemu i tytanicznej pracy Redów nasza kultura pójdzie w świat. Czy to nie ma żadnego znaczenia?
Powiem ci coś jeszcze, kolego, co by cię aż tak mocno nie bawiły moje słowa. W takim USA słowo "Polska" kojarzy się z imigrantami, wódką i Wałęsą, a więc niczym chwalebnym, obawiam się, szczególnie, że wspominając o Wałęsie przeciętny Amerykanin ma na myśli, że byliśmy komunistycznym krajem pod pantoflem ZSRR, biednym i zacofanym, który w końcu wyrwał się z tego ustroju, bo tak bardzo zazdrościł "cywilizowanemu" światu wolności. Ja natomiast chciałbym, żeby kojarzył nasz kraj z Wiedźminem, grą, która jest w stanie pod każdym względem mierzyć się z zachodnimi tytułami segmentu AAA, symbolem naszej nowoczesności i namacalnym dowodem na to, jak długą drogę udało nam się przez te kilkadziesiąt lat przebyć, by w końcu móc powiedzieć, że udało nam się dogonić sąsiadów.
Rzekłem. A ty możesz sobie szydzić do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 13:04, Numenpl napisał:

zdajesz sobie sprawę że ludzie walną sweetfx 2.0 + Reshade nawet jak walną maksymalne
ustawienia tak jak z W2

https://sfx.thelazy.net/games/preset/3589/

Niestety, ja mam problemy ze sweetfx - nie potrafię tego dobrze zainstalować i po odpaleniu ( Watch Dogs ) gra wygląda lepiej ale są przebicia przez ściany, itp. nawet w menu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 13:06, Shaddon napisał:

/ciach/

Toś pocisnął. Skandynawia oraz wikingowie to nie wymysł jakiegoś autora fantasy tylko fakt. Z drugiej strony piszesz o naszej słowiańskiej spuściźnie najwyraźniej mając na myśli książki Sapkowskiego, traktujące o rzeczach nieistniejących? Chyba, że miałeś coś innego na myśli to bardzo przepraszam, że opacznie zrozumiałem to co napisałeś. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 13:21, Marqiu napisał:

powalilo totalnie tego recenzenta dawajac 8,5.....


Skoro według niego wady przeszkadzały mu w graniu na tyle by wystawic taką ocenę to w czym go "powaliło"?
Recenzuje grę w którą "sam" gra a nie wystawia ocenę pod publikę. Zresztą 8,5 to i tak bardzo dobrze. Zagraj w pełniaka potem oceniaj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 09:43, davis87 napisał:

ps na metaccritic duzo lepsze oceny niz w polsce, dziwne


Gamespot dał 10/10, IGN 9,3, w Polsce też są świetne recenzje... wygląda na to że gram.pl dało najniżej :) Może recenzent bał się posądzenia o faworyzowanie Wieśka :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 13:21, Pajonk78 napisał:

Toś pocisnął. Skandynawia oraz wikingowie to nie wymysł jakiegoś autora fantasy tylko
fakt. Z drugiej strony piszesz o naszej słowiańskiej spuściźnie najwyraźniej mając na
myśli książki Sapkowskiego, traktujące o rzeczach nieistniejących? Chyba, że miałeś coś
innego na myśli to bardzo przepraszam, że opacznie zrozumiałem to co napisałeś. ;)


Obraz wikingów obecny w dzisiejszej popkulturze niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a w kinach rekordy popularności bije właśnie film, którego jednym z bohaterów jest nie kto inny, jak właśnie skandynawski bóg, wypaczony do stopnia, w którym niewiele przypomina swe pierwotne wyobrażenie. Czy jednak zmienia to fakt, że dzięki takim rzeczom cały świat kojarzy Skandynawię? Oni potrafili "sprzedać" swą kulturę szerszemu gronu w odbiorców i z pewnością na tym nie ucierpieli. Dlaczego my mielibyśmy nie iść tą samą drogą? Mówisz, że Sapkowski wymyślił świat Wiedźmina, ale to nie jest do końca prawda. Są tam elfy, krasnoludy i smoki, ale autor w dużej mierze oparł się na podaniach i wierzeniach ludów słowiańskich, jak i po części skandynawskich właśnie. Cały bestiariusz Wiedźmina ma swój rodowód właśnie w ludowych podaniach naszych przodków. Ponadto, wystarczy zerknąć na gameplaye z Dzikiego Gonu, by zauważyć, że słowiański folklor wręcz wylewa się tam z ekranu. Na podstawie recenzji, także zagranicznych, mogę stwierdzić, że nie tylko ja to zauważyłem. No i muzyka. Ścieżka dźwiękowa Wiedźmina jest czymś, co dla wielu odbiorców będzie rzeczą absolutnie egzotyczną, ciekawą i nową, nawet pomimo faktu, że folk jako gatunek jest dość szeroko rozpowszechniony. Różnica polega na tym, że do tej pory kojarzono go głównie z Irlandią, czy Szkocją, a przecież nasza rodzima odmiana tej muzyki jest równie interesująca. Z tego, co udało mi się do tej pory wyczytać i usłyszeć, utwory stanowiące tło przygód Geralta robią wielkie wrażenie na wielbicielach zachodnich erpegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 14:35, wolverine napisał:

Gamespot dał 10/10, IGN 9,3, w Polsce też są świetne recenzje... wygląda na to że gram.pl
dało najniżej :) Może recenzent bał się posądzenia o faworyzowanie Wieśka :) ?


Nie, na GOLu też pojawiła się ocena 8.5. Na Polygamii pojawiła się recenzja, ale bez oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle POlaczki srają we własne gniazdo. Minusy jakieś z dupy wyciągnięte. Normalny recenzent by to ujął w stylu "drobne błędy techniczne" czy coś i przy takim ogromie świata, różnorodności obniżył ocenę najwyżej o to 0,5 pkt. Zagranicą beke mają, że najgorsze oceny z Polski i przez takie szmatławce jak wy czy GOL tylko średnia spada.

Jak zabugowanemu, nudnemu, wygenerowanemu Skyrimowi dali 9 to ja moge się podetrzeć taką recenzją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Według wielu ocena 8,5 przy samych 9 i 10 nie jest dobra. Po za tym ludzie obawiaja
> się
> > niedoróbek technicznych, dlatego warto podkreślać, że tuż po istalacji pobierze
> się patch.
> > Co zmieni nie wiadomo, ale zawsze jest nadzieja, że wtedy z oceny 8,5 zrobi się
> 9, bo
> > ten jeden minus odpadnie (zakładając, że to aż tak uwierało recenzentowi).
>
> To inaczej - to ocenia się według innych czy według siebie? Kraju, proszę Cię... Ocena
> 8,5 to nadal jest gra świetna na stan dzisiejszy. A to, że Wiesiek nie dostał 9 czy nawet
> 10 jak od IGNu to już kwestia osoby recenzującej. Dlaczego nie mamy od gry wymagać perfekcji,
> skoro tyle razy była przekładana, aby poprawić błędy i wrażenia płynące z rozgrywki?
>
Wogóle nie rozumiem oceniania gry jeszcze przed oficjalną premierą z patchem, który wiadomo, że będzie. To tak jak by ktoś oceniał release candidate jako ostateczny produkt co jest małym nieporozumieniem. A co będzie jeżeli Patch zepsuje grę, zablokuje któryś z wątków fabularnych lub uniemożliwi jakąś akcje. Wtedy autor zmniejszy swoją ocene o 1-2 pkt. Robienie adnotacji do recenzji, jak dla mnie wypacza idee oceny. Oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny tyle, że ta ocena szczerze mówiąc ma się nijak do tego co dostane ja, jako końcowy odbiorca produktu (wymienione błędy w recenzji mogą się nie pojawić, ale pojawić się mogą jakieś inne). Z drugiej strony dlaczego mamy podnosić poprzeczke gry, która była przekładana? Dla mnie to nie istotne. Liczy się i tak produkt końcowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do GOLa to się nie wypowiadam bo oni żyją we własnym świecie, ale na Polygamii recenzja jest bardzo pozytywna :)
A zresztą oceny gier to rzecz mocno subiektywna. Zapychacze w postaci np.bandytów zdarzają bardzo często. Pierwszy raz widzę, aby to było potraktowane jako minus. Dziwne, ale muszę poczekać do 19 aby się do tego odnieść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że to magia braku oceny... Sam jestem wielkim zwolennikiem recenzji bez żadnych wyznaczników. Każdy sam może sobie dopisać cyferkę jeśli uważa, że mu w czymś ona pomoże ;)

Natomiast jeśli chodzi o zapychacze to w przypadku dwójki narzekałem strasznie na takie rzeczy na bagnach, gdzie wiedziałem, że jeśli przejdę przez jakieś skrzyżowanie dróg to pojawią się jakieś potwory czy cała zgraja utopców. Było to strasznie denerwujące, ale to był taki "pseudootwarty" świat trochę korytarzowy. Natomiast tutaj z gameplayów i materiałów miałem wrażenie, że wszystkiego może być tym razem za mało jak na taki ogrom świata. Ale tak jak mówisz - trzeba poczekać do 19 maja, sam jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyszło i nie mogę doczekać się przesyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz kraj jest postrzegany jako dziura i Wiedzmin tego nie zmieni. Ludzie w tym kraju nie chca zmian, co zreszta potwierdzaja obecne wybory. Ja jestem za granica od 10 lat i jako pracownik GameStop powiem Ci ze malo kto wie ze Wiedzmin to polska gra a jeszcze mniej ludzi to obchodzi. Ich postrzeganie Polski z powodu gry komputerowej sie nie zmieni, oni nawet nie wiedza ze nasz kraj jest w europie. A co do patryjotyzmu to sa lepsze okazje zeby cos w kraju zmienic, ale ludzie tego nie robia. A co do miejsc pracy, to od sukcesu cdp studio sie rozroslo owszem, jest w nim o wiele wiecej obcokrajowcow. Rozumiem chec kibicowania i radosci z ich sukcesu, ale nie nazywajmy tego patryjotyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale wiem lepiej od kogokolwiek co czuję i czym się kieruję, a także jak to nazywać.
Dziwi mnie trochę, że pracując w branżowej sieciówce nie spotkałeś się dotąd z przypadkami utożsamiania Wiedźmina jako polskiej gry, ale nie mam powodów, by ci nie wierzyć. Sam mam jednak nieco inne doświadczenia, a wystarczy zerknąć na kanały większych zagranicznych youtuberów, którzy nie tylko podkreślają, że CD-Projekt jest polską firmą, ale też wielu z nich otrzymało od Redów zaproszenia do Warszawy na pokaz Wiedźmina, z którego to później zdawali obszerne video relacje częstokroć zachwycając się Polską. Taka opinia idzie w świat, prawda? To zupełnie jak z IEMem, czy finałami WGL, nasz kraj staje się rozpoznawalny właśnie dzięki interaktywnej rozrywce, czemuś nowoczesnemu i aktualnemu. To dobrze, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem idzie w swiat, w swiat ktory ma to gdzies. Oczywiscie ze recenzenci wiedza ze gra jest z Polski, ale przecietny gracz ma to gdzies, to totalni ignoranci, jesli myslisz ze ktos z nich gra w W3 i mysli o polskiej kulturze to sie mylisz. Ja mialem ludzi ktorzy mi zarzucali klamstwo ze Dying Light to polska gra, bo zrobil ja WB wedlug nich. Musisz zrozumiec ze w Angli czy Irlandii ludzie nie sa tacy ogarnieci w tematach, dla nich to jest kolejna gra w ktora ma im dostarczyc rozrywki, a z kad jest i kto ja zrobil to nie istotne. To jak z ludzmi ktorzy ogladaja filmy ale nie analizuja ich, nie pamietaja imion aktorow, a tymbardziej rezysera, kolesia od zdjec czy muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 16:16, Cykada85 napisał:

Owszem idzie w swiat, w swiat ktory ma to gdzies. Oczywiscie ze recenzenci wiedza ze
gra jest z Polski, ale przecietny gracz ma to gdzies, to totalni ignoranci, jesli myslisz
ze ktos z nich gra w W3 i mysli o polskiej kulturze to sie mylisz. Ja mialem ludzi ktorzy
mi zarzucali klamstwo ze Dying Light to polska gra, bo zrobil ja WB wedlug nich. Musisz
zrozumiec ze w Angli czy Irlandii ludzie nie sa tacy ogarnieci w tematach, dla nich to
jest kolejna gra w ktora ma im dostarczyc rozrywki, a z kad jest i kto ja zrobil to nie
istotne. To jak z ludzmi ktorzy ogladaja filmy ale nie analizuja ich, nie pamietaja imion
aktorow, a tymbardziej rezysera, kolesia od zdjec czy muzyki.


I nie ma w tym podejściu zresztą niczego złego, że to kolejna gra, kolejny film itd. Jak ktoś poczuje się zainteresowany kulisami, to będzie dociekał.

Sama recenzja natomiast jest bardzo dobra. Ocenie również daję wiarę, biorąc pod uwagę dotychczasowe materiały, nagrania i komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować