Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - recenzja

165 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2015 o 10:04, wolverine napisał:

To było całkiem logicznie prawda ? Głupio byłoby tak obniżać ocenę za kilka "pierdółek"
:) No ale z drugiej strony, z recenzji nie wynika aby był jakiś głębszy problem z samą
grą. To zapewne powoduje tak wielką konsternację wśród czytelników. 8,5 sugeruje że gra
jest tylko dobra, a mówiąc o hicie ( na który każdy liczył ) każdy ma przed oczami co
najmniej 9 :)

Pewnie tak, tylko ja się dziwię ludziom dlaczego tak im zależy na cyferce? Jesli zamiast 8,5 na koncu recenzji byłoby "9" to grałoby sie lepiej? Kazdy ma swoją opinię więc naprawdę wiecej luzu a nie kłóćmy się o pół procenta...to nie wybory prezydenckie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te minusy nie sa wazne, no moze zadania "zapychacze" troche rozczarowuja (oby byly mniej bolesne niz te ze Skyrima). Ja gram w Wiedzmina dla ciekawej fabuly, fajnych zadan, przyjemnej eksploracji swiata. Nie mam ogromnych wymagan co do grafiki byle by gry nie wywalalo do pulpitu i nie zacinala sie na amen, to bedzie ok;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawią się mody i wszystko wróci do normy ;) Może nawet nie będzie tak źle jak to w internetach pisują, jak tylko dostanę W3 od razu zapominam o całym shitstormie, szkoda na to czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tak z ręką na sercu te 8.5 teraz Wiedźmin 3 jest warty. Ma kilka wad i do tego ich miało nie być. Spadek jakości grafiki jest zbyt widoczny, żeby go nie zauważyć. Gra miała być płynna, a z tego co piszą tak nie jest więc ciekawe jak duży będzie Day 1 Patch bo jeżeli są takie niedociągnięcia to może być ładnych kilka lub kilkanaście GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Minusy mnie odstraszają widać że gra jest nie dorobiona :( biorą przykład z Ubisoftu
>
> > czy co?
>
> W dniu premiery będzie on-day patch, także niektóre błędy zostaną poprawione. Trzeba
> mieć to na uwadze.
Na uwadze to trzeba mieć ze ten patch wiele nie poprawi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 11:51, maxankazuya napisał:

Na uwadze to trzeba mieć ze ten patch wiele nie poprawi :P


RED-zi obiecują znaczące poprawy. PR-owska gadka? Może i tak, ale nie pozostaje nam nic innego jak uwierzyć im na słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2015 o 12:01, Kraju napisał:

RED-zi obiecują znaczące poprawy. PR-owska gadka? Może i tak, ale nie pozostaje nam nic
innego jak uwierzyć im na słowo.

Poprawić błędy to zapewne zrobią. Poprawią balans z poziomem trudności zapewne w taki sam sposób jak w W2 czyli dadzą mroczny poziom trudności. Graficznie bym się nie zdziwił gdyby nagle jakiś czas po premierze postanowili by dodać brakujące efekty graficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 10:04, wolverine napisał:

To było całkiem logicznie prawda ? Głupio byłoby tak obniżać ocenę za kilka "pierdółek"
:) No ale z drugiej strony, z recenzji nie wynika aby był jakiś głębszy problem z samą
grą. To zapewne powoduje tak wielką konsternację wśród czytelników. 8,5 sugeruje że gra
jest tylko dobra, a mówiąc o hicie ( na który każdy liczył ) każdy ma przed oczami co
najmniej 9 :)


Dla mnie zeszłorocznym GOTY był Wolfenstein: The New Order. Gra, która miała średnią "tylko" 81 na PC, a był dla mnie świetnym powrotem do staroszkolnych FPSów z ciekawą fabułą. Po prostu świetny powrót po latach, myślę że trochę niedoceniony przez media branżowe. W przypadku Wiedźmina wszyscy są zgodni co do jednego: Wiedźmin jest grą, w którą wręcz trzeba zagrać i jest to must have na tę generację. Natomiast każdy ma inną tolerancję błędów pojawiających się w grze, być może przehypowania daną grą w stylu Watch Dogs, które miało być prawdziwym, nextgenowym doznaniem, a ostatecznie był "tylko dobrą" grą. Nie był zły, bo był dobry. Można się przyczepić do kreacji bohaterów, być może końcówki fabularnej podstawowej wersji, ale gra była całkiem ok.

Ocena 8,5 to wyróżnienie dla gry, która jest naprawdę dobra i warto na nią wydać swoje pieniądze bez względu na wszystko. Nawet jeśli błędy się pojawiają to nie są one aż tak nie bolą, ale jednak są. A to, że będzie one day patch... to zmienia tylko tyle, że CDPRed mogło dać do recenzji wersję premierową z one day patchem i ustawić embargo na dzień premiery. Wtedy możliwe, że nie byłoby takiego zaskoczenia i niesmaku u niektórych.

I powtórzę się jeszcze raz - z tego co widać Dziki Gon jest grą, w którą zagrać się powinno i nie ma tam jakiejś pułapki jak w przypadku innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GOL i Gram jedyni niezaproszeni na Wiedźminski event teraz się mszczą :) Jedno jest pewne jeśli już trzeba mówić o ocenach Gamespot dał 10/10 i to jest 8 dziesiątka w swojej 20 letniej działalności. Więc najważniesza ocena w najważniejszym miejscu to 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 03:59, Xelos_Iterion napisał:

Gamespot dał Skyrimowi 9/10. "Dziesiątka" dla Wiedźmina 3 jest więc w zasadzie dość znamienna...
Niekoniecznie w pozytywnym sensie.


Znamienna w jakim sensie? A ktoś inny dał Skyrimowi ocenę niższą niż 9? Akurat gamespot w miarę sprawiedliwie ocenia gry i jeśli W3 dostał 10 znaczy to tylko tyle, że to wybitna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 12:50, Nalfein napisał:

Znamienna w jakim sensie? A ktoś inny dał Skyrimowi ocenę niższą niż 9? Akurat gamespot
w miarę sprawiedliwie ocenia gry i jeśli W3 dostał 10 znaczy to tylko tyle, że to wybitna
gra.


Skyrim - skądinąd ciekawa gra - otrzymał 9. Punkt więcej i jest 10. Dobra, nawet bardzo dobra gra, ale nie wybitna. Wiedźmin 3 też na wybitną grę nie wygląda pomimo recenzji Gamespot, tu więc przychylam się bardziej ku kryteriom Gram czy GOL.

Choć i tak sprowadza się to zawsze do własnych oczekiwań, a każdy z nas inaczej rozstawia akcenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2015 o 15:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Szkoda, że gram dostał do recenzji wersję PS4, a nie PC.

Nikt nie dostałby wersji na PC do recenzji - jest konieczne ściągnięcie Day One Patcha, czego nie ma w przypadku konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba nie chciał posmarować, bo tylko 8,5. Osobiście strasznie chciałbym pograć w Wiesia na jakimś wypasionym komputerze, gdzie gra nie wyglądałaby tak tragicznie, jak ten przedostatni screen. Taki mój personal dream ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według słownego opisu wnioskuję, że Mysza ocenia W3 lepiej niż W2... ale dał mu 8.5 a poprzedniej części 9,0... Czy coś źle zrozumiałem? Pokusisz się porównanie z W1? Jakiś ranking? Ja swój upublicznię, jak skończę "trójeczkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robi wrażenie, liczę na to że wygram sobie konsole ps4 w konkursie [m] i będę mógł sie cieszyć nowym wiedźminem w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować