Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W jaki sposób do Wiedźmina 3 przeniesiemy swoje wybory z poprzedniej części?

32 postów w tym temacie

BŁĄD!!! Na konsolach ta rozmowa będzie jedynym sposobem na ustalenie jakie decyzje podjęliśmy w poprzednich częściach. Na PieCu będzie można zaiportować save''a z dwójki. Co prawda chyba nie ma konkretnych szczegółów jak to dokładnie wpłynie na tę rozmowę, ale sama opcja będzie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No to jak? Nie będzie zbroi Vranów i tych kozackich mieczy z 3 aktu? Pffff, ten sam engine
> ale już zwyczajne skopiowanie sejwa nie zadziała?
1. W jednej z ostatnich prezentacji Redzi mówili, że żaden z elementów ekwipunku nie będzie przenoszony. Do przeniesienia będą tylko decyzje podjęte w W2.

2. Nie wiem czy ten film dotyczy także wersji PC. To znaczy wiadomo, że na PC będzie możliwość przeprowadzenia takiego dialogu, ale czy ma to całkowicie zastąpić wczytywanie sejwa z "Dwójki"? Nie wiem, ale jest taka możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 16:39, johnywol napisał:

1. W jednej z ostatnich prezentacji Redzi mówili, że żaden z elementów ekwipunku nie
będzie przenoszony. Do przeniesienia będą tylko decyzje podjęte w W2.


A kiedyś mówili że przeniosą też zabawki.. Biorą pod uwagę tylko te najważniejsze, więc można spokojnie założyć że jednak nic z pobocznych które dało się na kilka sposobów rozwiązać czkawką się nie odbiją.
PS: A ja już wyobrażałem sobie jak będzie wyglądać Zbroja Vranów i te miecze :(

@auron34
Wiadomo, owszem. Tylko tutaj nie sprecyzowali czy ta rozmowa jest musem tylko na konsoli czy na PC też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, owszem. Tylko tutaj nie sprecyzowali czy ta rozmowa jest musem tylko na konsoli czy na PC też.

Tak na logikę, jak wczytasz sejwy na pc, to ta rozmowa tez będzie, tylko wybory będą z góry ustalone. Wydaje mi się to prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum to wczytanie save''a może spowodować dwie rzeczy:
-albo Geralt będzie odpowiadał z automatu, "zmieniając" dialog w pseudo-cutscenkę,
-albo wybór z save''a będzie jakoś zaznaczony/podkreślony, ale gracz będzie mógł swoje wybory pozmieniać.
Raczej nie sądzę, żeby REDzi jakoś wycinali/skracali ten dialog tylko dla tych co wczytają save''a - sam bym tego nie chciał, bo mam 3 save''y z dwójki i nie pamiętam co robiłem w każdym xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 16:39, auron34 napisał:

> > ale sama opcja będzie xD
>
> Skąd wiesz?
>
Bo od dawna o tym wiadomo :)

Było też od dawna wiadomo, że nie będzie downgradu wersji pc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Było też od dawna wiadomo, że nie będzie downgradu wersji pc...
>
A to jak było wiadomo to znaczy że nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest pomysł Bioware z tym Dragon Age Keep. Gdyby jeszcze się dało do niego zaimportować save byłoby już idealnie. Można sobie na długo przed premierą przygotować odpowiednie światy, a i naprawia to głupie wpadki przy importacji save''ów jak było z DA:O do DAII albo z W1 do W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle wyborów z 2? Chociażby co ze Stennisem/Henseltem? A co z wyborami z 1?
Trochę za mało jak dla mnie. Chciałbym rozwiązanie bardziej w stylu wspomnianego Dragon Age Keep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 16:45, Sanders-sama napisał:

A kiedyś mówili że przeniosą też zabawki..


Mówili też, że finalna grafika będzie wyglądała lepiej od materiałów promocyjnych. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że się zawiodłem w tym momencie. Najmniej w sumie mnie interesują wybory, które nigdy w Wiedźminie nie miały żadnego sensu... Tak samo było w Mass Effecie. Wszystko sprowadzało się do innych lub dodatkowych dialogów u poszczególnych postaci np: Foltest czy Iorweth. Bronie i sama zbroja były najważniejsze. Specjalnie robiłem save''a ze zbroja Kruka z nadzieją, że ona przejdzie dalej :o

Co do przedstawienia przeniesienia wyborów to jest to ten sam motyw co z poprzedniego Wiedźmina 2, gdzie po prostu byliśmy przesłuchiwani. Teraz to będzie trochę łagodniej. Nie podoba mi się. Wolę import tak jak było z jedynki. Skoro ze starszej wersji można było przenieść wszystko to i powinno się móc przenieść z W2 do W3 wszystko. Zwłaszcza, że to zmodyfikowany silnik z W2. Eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 17:10, KnightofNI napisał:

i naprawia to głupie wpadki przy importacji save''ów jak było z
DA:O do DAII


Nie prawda, nadal są rzeczy na które nie zwrócili uwagi, jak na przykład to że jak zabijało się

Spoiler

Lelianę i miało romans to twierdziła że była z Tobą przy Arcydemonie mimo "śmierci"

etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 17:22, Gvyn napisał:

Tylko tyle wyborów z 2? Chociażby co ze Stennisem/Henseltem? A co z wyborami z 1?


Henselta olali, bo musieli by robić wersję że żyje, lub nie i inna fabuła. Z defaulta jest, że Kaedwen już nie ma (Dialog z Vesemirem gdy jadą do wsi na początku gry), i tylko się Radowid został który reprezentuje Królestwa Północy.
Nie skupiali się na wyborach z W1, bo mało ich było i widać fabularnie nie będą odbijać się tutaj. Pominęli wybory poboczne i nic nie znaczące, te uznali za ważniejsze.

Mnie natomiast ciekawi jak rozwiążą fakt że polowanie na czarownice mogłoby być, ale nie musi. Z recenzji już wiem Że Triss ukrywa się w Novigradzie (tuż pod nosem łowców czarownic), ale co jeśli miałem na końcu te magiczne, zielone korzenie blokujące drogę zamiast stert zwłok palących się? Coś mi się zdaję że bez względu na to, i tak ta Triss tam będzie, i i tak będą polować na wiedźmy, czyli Bioware way :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > i naprawia to głupie wpadki przy importacji save''ów jak było z
> > DA:O do DAII
>
> Nie prawda, nadal są rzeczy na które nie zwrócili uwagi, jak na przykład to że jak zabijało
> się

Spoiler

Lelianę i miało romans to twierdziła że była z Tobą przy Arcydemonie mimo "śmierci"


> etc...
>
Naprawili to w ostatnim patchu 1.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 17:37, Feallan napisał:

Mówili też, że finalna grafika będzie wyglądała lepiej od materiałów promocyjnych. :)))


Akurat zrobienie jednej nowej/starej zbroi i dwóch mieczy to raczej mniejszy wysiłek niż downgradeowanie gry, nie sądzisz?
Niby to nie taki problem, bo po kilku godzinach gry i tak znajdziesz lepsze, ale głupio tak znowu zaczynać spłukanym, słabym i chodzącym w obdartusach Geraltem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2015 o 17:47, vegost napisał:

Specjalnie robiłem save''a ze zbroja
Kruka z nadzieją, że ona przejdzie dalej :o


Naprawdę specjalnie brałeś coś co już po 1 akcie było bezużyteczne, i nosiłeś to specjalnie dla importu? :D
Szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować