Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Coraz bardziej niedorzeczne ceny DLC

59 postów w tym temacie

Sławek Serafin

Karnet Sezonowy kosztuje dziś prawie tyle samo co pełna, podstawowa wersja gry. I jeśli mamy taki kaprys, by go nabyć razem z ową grą, to musimy się przygotować na wydatek rzędu 400 złotych. Czy tylko mnie się wydaje, że coś tu jest nie tak?

Przeczytaj cały tekst "Opinia: Coraz bardziej niedorzeczne ceny DLC" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja całkowicie się zgadzam, a by rozwiązać to po prostu czekam jakiś rok i kupuję GOTY Edition, itp. Dostaję spaczowany, poprawiony i z DLC produkt - a czas? Traktuję to jak coś w rodzaju gamma testów, ale nie jestem orzynany (przypomina mi się Deus Ex: Director''s Cut...)

Jestem pierwszy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja całkowicie się zgadzam, a by rozwiązać to po prostu czekam jakiś rok i kupuję GOTY
> Edition, itp. Dostaję spaczowany, poprawiony i z DLC produkt - a czas? Traktuję to jak
> coś w rodzaju gamma testów, ale nie jestem orzynany (przypomina mi się Deus Ex: Director''s
> Cut...)
>
> Jestem pierwszy? :)

Nie, ale CoD nigdy nie daje GOTY tylko podstawka i oddzielenie dodatek, po każdy dodatek po 50 zł nie opłaca się. Tylko mi wystarczy podstawka i bez dodatek cod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo się zgadzam. Sam omijam szerokim łukiem wszelakie produkcje które hołdują takim praktykom. Ale problem polega na tym, że grono graczy to już od lat nie jest społeczność elitarna, złożona z nawiedzonych intelektualistów potrafiących przeniknąć zakusy wszelakiej maści marketingowców. Gry stały się produktem masowym a masowy produkt to masowy klient, często o umyśle nie skażonym jakimś większym wysiłkiem. Taki klient łyknie wszystko pod warunkiem, że się to odpowiednio ładnie opakuje, bez względu na to jakie to będzie g. Na poprawę raczej bym nie liczył bo musiałoby dojść do jakiegoś masowego oświecenia ludzkości, mam tylko nadzieję, że nie będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznimy mówić o DLC pamiętajmy jak w górę zaczynają iść same gry, w ciągu kilku lat edycje kolekcjonerskie zostały wykastrowane z ciekawych dodatków, a ich cena skoczyła średnio z około 200 do 350.
Gry ze średniej cen 120 skoczyły do 150, nadal co prawda sklepy starają się "obniżać" ceny do 130 ale z drugiej strony mamy takie perełki jak GTA 180zł, zapowiedziany Assassin 180(a cena sugerowanana na pc niby 230), Battlefront prawie 200.
Zaczynamy powoli podchodzić pod ceny europejskie i jeśli nie zaczniemy rozsądnie podchodzić do zakupów to niedługo będziemy mieć standardową edycję bez instrukcji w cienkim pudełku za 250zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale CoD nigdy nie daje GOTY tylko podstawka i oddzielenie dodatek, po każdy dodatek
> po 50 zł nie opłaca się. Tylko mi wystarczy podstawka i bez dodatek cod.

Błagam, powiedz, że jesteś obcokrajowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja myślałem, że Sega i Relic zdzierają. Zestaw 5 misji singlowych w CoH2 8€. Jedna wersja skórki dla wszystkich pojazdów danej armii 6€. Commander 4€. Już zapomniałem, że EA i Dice życzą sobie zapłatę za pierwszeństwo w kolejce na serwer - tego chyba nic nie przebije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karnet, talon, wejściówka czy inny świetny dodatek w atrakcyjnej cenie - co to za różnica, rynek zaakceptował, większość szama i płaci. Tylko to się liczy.

Swoją drogą polecam odwiedzić www.eastarwars.com :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się budzicie? Ja tam krzyczałem od początku istnienia DLC, że tak będzie, ale kto by mnie wtedy słuchał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bądź Sławkiem Serafinem
> Narzekaj na to, że DLC w postaci skórek do płatnych gier są płatne
> Wydawaj tony hajsu na skórki do LOLa

xD

Nie, nie widzę w tym żadnej różnicy - LOL owszem, może i jest darmowy, ale wciąż płacisz za coś, co albo powinno być darmowe, albo kosztować maksymalnie 5 centów, bo tyle te modele są tak naprawdę warte.
Pragnę przypomnieć, że ludzie kupują te DLC, bo im się to podoba i bo mają pieniądze. Reszcie pozostaje nic innego jak tego nie kupować, bo - uwaga - takie płatne skiny do gry są niepotrzebne.
Co do argumentu, że dawniej DLC nie było. No shit, jak miały być, skoro Internet był w powijakach, konsole i PCty nie miały scentralizowanych sklepów ani metod dystrybucji dodatków w postaci cyfrowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 18:39, Henrar napisał:

Nie, nie widzę w tym żadnej różnicy - LOL owszem, może i jest darmowy, ale wciąż płacisz
za coś, co albo powinno być darmowe, albo kosztować maksymalnie 5 centów, bo tyle te
modele są tak naprawdę warte.

Gra się musi jakoś utrzymac tak czy siak. Wiec "za darmo" to tylko tak ładnie wygląda.
Tak samo jak służby zdrowia, szkoły itd. Wiec tak czy siak "nie powinny" kosztować 5 centów ;p

A, że przymuszać może tylko "państwo" to zostaje zachęcać... chcesz pograć płać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie, nie widzę w tym żadnej różnicy - LOL owszem, może i jest darmowy, ale wciąż płacisz
> za coś, co albo powinno być darmowe, albo kosztować maksymalnie 5 centów, bo tyle te
> modele są tak naprawdę warte.

Owszem, skórki do LoLa są relatywnie drogie, ale nie mam absolutnie nic przeciwko kupieniu jednej raz na jakiś czas. Dlatego, że gra jest darmowa właśnie. Gram w nią od trzech lat i świetnie się bawię. Za free. Gdybym nie kupił żadnej skórki, to twórcy tej gry nie zarobiliby na mnie ani grosza. A należy im się, bo odwalają kawał świetnej roboty. I to jest jedyna forma odwdzięczenia się im z mojej strony. Chcę być wobec nich fair. Każdy powinien być wynagradzany za swoją pracę. Ale jeśli chce 200 złotych za grę i potem jeszcze 200 złotych za w zasadzie bezwartościowe dodatki do niej, to nie czuję, że gramy fair, tylko, że jestem rżnięty w... wiadomo co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Bądź Sławkiem Serafinem
> > Narzekaj na to, że DLC w postaci skórek do płatnych gier są płatne
> > Wydawaj tony hajsu na skórki do LOLa
>
> xD
>
> Nie, nie widzę w tym żadnej różnicy - LOL owszem, może i jest darmowy, ale wciąż płacisz
> za coś, co albo powinno być darmowe, albo kosztować maksymalnie 5 centów, bo tyle te
> modele są tak naprawdę warte.
> Pragnę przypomnieć, że ludzie kupują te DLC, bo im się to podoba i bo mają pieniądze.
> Reszcie pozostaje nic innego jak tego nie kupować, bo - uwaga - takie płatne skiny do
> gry są niepotrzebne.
> Co do argumentu, że dawniej DLC nie było. No shit, jak miały być, skoro Internet był
> w powijakach, konsole i PCty nie miały scentralizowanych sklepów ani metod dystrybucji
> dodatków w postaci cyfrowej?

Co do LOL to roznica jest znaczna bo gra jest za DARMO a skorki kupujesz JAK CHCESZ.. a nie BO BEDZIESZ MIAL 3 MAPKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd - bo także nie musisz kupować DLC do gier, do których wychodzą jak za nie płacisz... ;) Nikt Cię do tego nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:50, Muradin_07 napisał:

Błąd - bo także nie musisz kupować DLC do gier, do których wychodzą jak za nie płacisz...
;) Nikt Cię do tego nie zmusza.


Jak nie kupisz DLC nie pograsz na mapkach itp jak nie kupisz skorki w LOL to mozesz grac normalnie tyle ze Twoja postac bedzie wygladala normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie pograsz na mapkach, które są w DLC... co nie oznacza, że podstawowa wersja gry jest do wyrzucenia i są one niezbędne do jej działania. Jakoś w BF3 gram bez żadnych dodatków czy Premium i da się grać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 20:00, Phoenixpl napisał:

Jak nie kupisz DLC nie pograsz na mapkach itp jak nie kupisz skorki w LOL to mozesz grac
normalnie tyle ze Twoja postac bedzie wygladala normalnie

Bingo! Nie pograsz na tych mapach. Na innych pograsz. Nie kupowanie DLC nie blokuje ci gry. Po prostu nie masz dodatkowej zawartości - nie chcesz, olej dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://store.playstation.com/#!/en-pl/games/battlefield-hardline-ultimate-edition/cid=EP0006-CUSA00633_00-BFHULTIMATEEDITI

Zniżka jest. Brać.

https://store.playstation.com/#!/en-pl/games/star-wars-battlefront-deluxe-edition/cid=EP0006-CUSA00634_00-SWBDELUXEPREORDE

Ciekawe ile zawołają za wersję premium 600zł+?

https://store.playstation.com/#!/en-pl/search/f=^battlefield%2B4|bucket~games

Może jakiś atrakcyjne przyspieszacz w zdobywaniu sprzętu w grze?

https://store.playstation.com/#!/en-pl/search/f=^dead%2Bspace%2B3|bucket~games

A może jakieś atrakcyjne ułatwienia do gry single player?

Kontra dajmy na to Path of Exile, gdzie do darmowej gry dokupujesz kosmetyczne pierdoły.

Na dokładkę WoW:

Płatna gra z abonamentem, oraz:

https://us.battle.net/shop/en/product/game/wow?categories=pets%2Cmounts%2Chelms%2Clicensed-products%2Cgame-services

Kup je wszystkie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się wierzyć, bo jednak AC + SP zawsze kosztowało 2 stówy, ale sprawdziłem. Faktycznie autor ma rację. SP do Batmana:AK na Muve kosztuje 140 zł. Gra plus SP 3 stówy. Nosz kurna rozumiem jeszcze 8 dych za SP, jak ma dużą misję fabularną, bo faktycznie Freedom Cry było wielkości małej gry. Ale 130 zł? To jest 10 płyt z muzyką, albo całkiem dobra gra. Za co? Wg. opisu na muve głównie za skiny i kilka mapek wyzwań.
> > Jak nie kupisz DLC nie pograsz na mapkach itp jak nie kupisz skorki w LOL to mozesz
> grac
> > normalnie tyle ze Twoja postac bedzie wygladala normalnie
> Bingo! Nie pograsz na tych mapach. Na innych pograsz. Nie kupowanie DLC nie blokuje ci
> gry. Po prostu nie masz dodatkowej zawartości - nie chcesz, olej dodatki.
>
Problem w tym, ze wielu faktycznie wycina zawartość dając ją do DLC. Co w sumie jest spoko. Ale w grach F2P, gdzie gramy w co producent nam jest łaskaw dać za darmo i nie mamy co narzekać, bo to jego dobra wola. Jak wytnie za dużo, to najwyżej z darmowej gry zrobi się darmowe demo. Ale jak gra ma cenę i płacę za nią pieniądze, to wycinanie z niej zawartości jest de facto oszustwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować