Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w Wiedźmina 3 na Xboksie One? Lepiej nie przełączaj konsoli w stan wstrzymania

18 postów w tym temacie

Zdarzyła Wam się zwiecha Wieśka przy przeglądaniu inwentarza? Ja wczoraj 3 czy 4 razy restart PC robiłem bo nawet do pulpitu nie chciał wrócić, głównie się ścinało przy "czytaniu" jakichś ksiąg/notatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nope, mam dopiero 8h ale w zasadzie zaliczyłem pierwszą lokację w całości. Przez 8h znalazłem tylko 2 malutkie problemy.

1. Jak zrobisz save pływając, po załadowaniu gry znajdujesz się pod wodą i masz BARDZO MAŁO tlenu. Jeżeli jesteś gdzieś głębiej to może się źle dla Ciebie skończyć.
2. Jak otwieram drzwi do twierdzy czarnych to jakby nie trzymały się ich prawa fizyki, latają jak szalone i migoczą.

I to w zasadzie wszystko. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. JEDEN minus dla całej gry jaki obecnie widzę to skopana Alchemia. Powinni dać system z W2. Teraz trzeba szukać konkretnych roślin a do tego potiony działają dosłownie sekundy (taka jaskółka) a nie minuty (W2) czy godziny (W1) co czyni alchemie BEZUŻYTECZNĄ w moim mniemaniu. Oleje to jedyna pożyteczna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zdarzyła Wam się zwiecha Wieśka przy przeglądaniu inwentarza? Ja wczoraj 3 czy 4 razy
> restart PC robiłem bo nawet do pulpitu nie chciał wrócić, głównie się ścinało przy "czytaniu"
> jakichś ksiąg/notatek...

Tak. Problem rozwiązuje uruchamianie gry bezpośrednie ze skrótu a nie przez GOGa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zdarzyła Wam się zwiecha Wieśka przy przeglądaniu inwentarza? Ja wczoraj 3 czy 4
> razy
> > restart PC robiłem bo nawet do pulpitu nie chciał wrócić, głównie się ścinało przy
> "czytaniu"
> > jakichś ksiąg/notatek...
>
> Tak. Problem rozwiązuje uruchamianie gry bezpośrednie ze skrótu a nie przez GOGa.

O patrz, dobrze wiedzieć. Mnie się też takie zwiechy zdarzały, właśnie przy księgach/dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to xbox one daje rade wieskowi? :D
Daje rade. Zapraszam na stronę eurogamer gdzie Digital foundry przetestowalo obie wersje. Większe spadki klatek na ps4 przez Full Hd. Cytując recenzje z ps4: ,,królestwo za fpsy" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że przez frame pacing nawet powyżej 30fps framerate nie jest na XO dostatecznie stabilny i komfortowy w odbiorze. Blokada (30fps) zmniejszyłaby problem i pewnie za jakiś czas będzie dostępna.
Ps4 jest pod tym względem nieznacznie lepsze (za sprawą blokady właśnie), ale każdy niemal drop poniżej 30fps skutkuje natychmiastowym lockiem na 20fps, co jest dość osobliwym zjawiskiem. Zawdzięcza to -prawdopodobnie- podwójnemu buforowaniu przy pionowej synchronizacji, dla uniknięcia tearingu framerate dzielony jest w proporcjach 60(Hz)/1,2 lub 3, co daje albo 60, albo 30, albo 20fps itd.
Na początek mogliby po prostu odblokować framerate na ps4, tak jak ma to w tej chwili miejsce na XO i wykombinować jakiś bardziej ogarnięty v-sync dla obu wersji;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grasz w Wiedźmina 3 na Xboksie One? Wiedz, że jesteś jedną z 8 osób w Polsce ;)
>
> To ja jestem 9. ;)
>

Ciebie już policzyłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Grasz w Wiedźmina 3 na Xboksie One? Wiedz, że jesteś jedną z 8 osób w Polsce ;)
>
> >
> > To ja jestem 9. ;)
> >
>
> Ciebie już policzyłem :P

To jest już nas 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to xbox one daje rade wieskowi? :D
No. Też myślałem, ze po ostrzeżeniu o nie przełączanie w stan wstrzymania będzie "...bo wybuchnie" :) Ale na serio to mimo bycia zagorzałym PCtowcem przez lata muszę przyznać jedno. Przy obecnym windowaniu wymagań gra na PC się opłaca tylko jak twój wujek ma hurtowne podzespołów do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nope, mam dopiero 8h ale w zasadzie zaliczyłem pierwszą lokację w całości. Przez 8h znalazłem
> tylko 2 malutkie problemy.
>
> 1. Jak zrobisz save pływając, po załadowaniu gry znajdujesz się pod wodą i masz BARDZO
> MAŁO tlenu. Jeżeli jesteś gdzieś głębiej to może się źle dla Ciebie skończyć.
> 2. Jak otwieram drzwi do twierdzy czarnych to jakby nie trzymały się ich prawa fizyki,
> latają jak szalone i migoczą.
>
> I to w zasadzie wszystko. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. JEDEN minus dla całej
> gry jaki obecnie widzę to skopana Alchemia. Powinni dać system z W2. Teraz trzeba szukać
> konkretnych roślin a do tego potiony działają dosłownie sekundy (taka jaskółka) a nie
> minuty (W2) czy godziny (W1) co czyni alchemie BEZUŻYTECZNĄ w moim mniemaniu. Oleje to
> jedyna pożyteczna rzecz.


W dziwnych miejscach zapisujesz......

ja znalazłem kilka innych zabawnych błędów w mieście :) kobieta bez głowy, latający metr nad ziemią żebrak, kawałek niewidzialnej beczki czy gałęzie drzewa przechodzące przez ścianę budynku i widoczne od wewnątrz :D jednak to mi wcale nie psuje rozgrywki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy po ponownym uruchomieniu konsoli zresetować ją (przytrzymać kilka sekund przycisk z logiem na konsoli do czasu aż się wyłączy) i już sie będą save normalnie ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować