Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Masz zbanowane konto w H1Z1? Przeproś, to twórcy je odblokują

7 postów w tym temacie

Coś w stylu używanego w Stanach sposobu, gdzie przestępca musi chodzić z dużym transparentem z tekstem, w którym przyznaje się do tego co zrobił, w miejscu publicznym, gdzie jak najwięcej osób może go znać. Podoba mi się taki sposób załatwiania spraw. Większość ludzi jednak czuje wstyd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minie tydzień, a oni wrócą do cheatowania. Tacy tak mają. Ban to ban, nie ma co się rozczulać. Jeśli ktoś porwał się na oszukiwanie, to nie jest wartościowy dla community i nie ma prawa wrócić. Ale widać niektórzy myślą inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawie 25 tysięcy banów odblokowali 5 kont, z czego jeden już nie czuje się winny.

Pomysł może godny uwagi, ale zgadzam się z QuandorX, niczego się nie nauczą w ten sposób.
Jeżeli pozwoli im się wrócić, to będzie recydywa.
Różnica będzie taka, że będą szukali "lepszej" metody oszukiwania.

Jest jednak taka możliwość, że właściciele tych 5 odblokowanych kont, wyselekcjonowanych w jakiś sposób, dają nadzieję na poprawę.
Stąd tak mała liczba odblokowanych kont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Coś w stylu używanego w Stanach sposobu, gdzie przestępca musi chodzić z dużym transparentem
> z tekstem, w którym przyznaje się do tego co zrobił, w miejscu publicznym, gdzie jak
> najwięcej osób może go znać. Podoba mi się taki sposób załatwiania spraw. Większość ludzi
> jednak czuje wstyd. :)
Naiwny jesteś. Quandor1 ma rację. To nie 5-latkowie. Dorośli ludzie nie czują wstydu, tylko strach przed karą. Jakby czuli wstyd przed oszukiwaniem, to by nie oszukiwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NemoTheEight

Chociaż to w gruncie rzeczy zagłębianie się dyskusje o podejście do prawa, to naprawdę tak sądzisz? Tak samo jest w społeczeństwie? Może jeszcze ze mnie dzieciak, ale nigdy nie myślałem, że jedynym co mnie powstrzymuje od mordowania osób, których nie lubię i okradania bezbronnych jest świadomość, że może mnie spotkać kara.

Piszesz też "Jakby czuli wstyd przed oszukiwaniem, to by nie oszukiwali". Może znowu się mylę, ale chyba chodzi tu również o jakieś katharsis, czy raczej wewnętrzną przemianę. Samo opublikowanie wideo ma być jakimś bodźcem, który ich do tej zmiany w myśleniu popchnie, da im do myślenia. Tak samo jak kara więzienia, według założeń ma zresocjalizować przestępcę, a nie zabezpieczyć społeczeństwo na jakiś czas od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować