Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co w gramsajtach piszczy #128 - Retrogranie, crowdfunding po polski i twórczość gramsajtowa!

4 posty w tym temacie

Z pustego naczynia i Salomon nie naleje, jak mawiają mądrzejsi ode mnie. Im rzadziej będą pojawiały się podsumowania, tym słabiej moim zdaniem może być z gramsajtami. Przyznam, że dla mnie wyznacznikiem czasowym, odkąd wróciłem po ponad rocznej przerwie do blogowania jest właśnie zmieszczenie się pomiędzy podsumowaniami. Tym razem gramsajtowa piszczałka została opóźniona i mam wrażenie, że zdominowałem ten artykuł: screen, dwa razy retro, polecajka - o matko, ile tego bobikowoza.
Wracając do sedna - uważam, że lepiej wspomnieć krótko o trzech wpisach, niż przedłużać oczekiwanie na podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 20:59, bobikowoz napisał:

Z pustego naczynia i Salomon nie naleje, jak mawiają mądrzejsi ode mnie. Im rzadziej
będą pojawiały się podsumowania, tym słabiej moim zdaniem może być z gramsajtami. Przyznam,
że dla mnie wyznacznikiem czasowym, odkąd wróciłem po ponad rocznej przerwie do blogowania
jest właśnie zmieszczenie się pomiędzy podsumowaniami. Tym razem gramsajtowa piszczałka
została opóźniona i mam wrażenie, że zdominowałem ten artykuł: screen, dwa razy retro,
polecajka - o matko, ile tego bobikowoza.
Wracając do sedna - uważam, że lepiej wspomnieć krótko o trzech wpisach, niż przedłużać
oczekiwanie na podsumowanie.


Nie jest to nic dziwnego - pamiętam jak sam dawno temu jeszcze za czasów Laid_Backa starałem się wpasować wpisami w moment, kiedy wpisy były przez niego przeglądane i wybierane.

Ogólnie mój zamysł na podsumowania jest taki, aby w miarę możliwości dopisywać do nich coś ciekawego i zachęcającego. Kiedyś pojawił się też pomysł krótkiej polemiki z tekstami (co zresztą planowaliśmy na Gramicasty... może do tego też wrócimy przy większym ruchu), ale wydaje mi się że takie rzeczy powinny być zachowane na osobną serię tekstów w przyszłości.

A też nie chcę, aby były to takie dwa-trzy linki wrzucone "sprawdźmy co napisali użytkownicy". Mimo, że spełnia swoje zadanie... nie zawsze zachęca. Chyba, że to tylko ja tak widzę. I tak wprowadziłem listy z recenzjami, wcześniej z gameplayami, aby były one o wiele bardziej przejrzyste w tekście. Teksty nieco cięższego kalibru, przemyśleniowe nadal opisuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować