Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - największa premiera w Wielkiej Brytanii w 2015 roku

24 postów w tym temacie

Polska będzie teraz kojarzona z Wiedźminem :) Jestem tak dumny z Twórców. Polacy zrobili fenomenalną grę, życzę studiu CDPR jak największej sprzedaży wiedźmina, aby pobili wynik GTA5. Mam kolekcjonerkę na ps4, gra mi się rewelacyjnie :) nie czuje żadnych spadków płynności, nie uświadczyłem żadnych bugów itp. Gra wygląda obłędnie jest czarująca. Wyczytałem ostatnio że jakość grania na ps4 ma wpływ pod jaki TV podłączamy konsole, coś w tym musi być skoro niektórzy narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tego z przekąsem czy nieżyczliwością, ale to w dużej mierze efekt starannie nakręcanego od pewnego czasu hype''u. Taka cena sukcesu komercyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP RED może pogratulować PiSowi i PO. Dzięki nim tylu jest polaków w UK :D

Ja skończyłem Wieska dość dokładnie. I muszę zdecydowanie ogłosić że jest to najlepsza gra cRPG w jaką grałem. Emocjonalna z bogatym światem i świetnymi postaciami. Zakochałem się ponownie w tym świecie i wciągnęło mnie bez reszty. Nie sądziłem że będzie AŻ tak dobrze.

9/10 ma u mnie. Niestety bezsensowny i nieprzemyślany inwentarz/ekwipunek mnie doprowadzał do wkurzenia oraz jednak szybszy podróż powinna być łatwiejsza. Ile razy dotarłem do miejsca że aby wrócić musiałem płynąć dookoła wyspy do znaku bo nie mogłem wrócić drogą którą przyszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie dziwi, uwielbiam rpg i prawdę powiedziawszy czekałem bardziej na DA:I, aniżeli na Wieśka, przy czym ten pierwszy tytuł to okropna produkcja patrząc na poprzedniczki, a wiedźmin wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dopowiedziec, ze w UK sprzedalo sie 5% edycji na PC, a reszta na XBone.

PC Master race xD. Juz wiecie czemu nie oplaca sie robic gier na PC?

* Tak, wiem, ze nie brane sa pod uwage edycje cyfrowe. Nie sadze, by byla jednak na tyle ogromna roznica by sie wyrownalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 09:23, Piotrek_K napisał:

Warto dopowiedziec, ze w UK sprzedalo sie 5% edycji na PC, a reszta na XBone.

Zapomniałeś o tym, że mimo umowy CDPR z Microsoftem na marketing, najlepiej sprzedała się wersja na PS4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 09:23, Piotrek_K napisał:

Warto dopowiedziec, ze w UK sprzedalo sie 5% edycji na PC, a reszta na XBone.

PC Master race xD. Juz wiecie czemu nie oplaca sie robic gier na PC?

* Tak, wiem, ze nie brane sa pod uwage edycje cyfrowe. Nie sadze, by byla jednak na tyle
ogromna roznica by sie wyrownalo


Spokojnie, jestem pewny, że w ujęciu ogólnym, na PC sprzeda się lepiej niż na XBO. Za jakiś czas odsyłam do SteamSpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 09:23, Piotrek_K napisał:

Warto dopowiedziec, ze w UK sprzedalo sie 5% edycji na PC, a reszta na XBone.
PC Master race xD. Juz wiecie czemu nie oplaca sie robic gier na PC?
* Tak, wiem, ze nie brane sa pod uwage edycje cyfrowe. Nie sadze, by byla jednak na tyle
ogromna roznica by sie wyrownalo


Nie wiem, czy "by się wyrównało", ale klasyczna dystrybucja tytułów pecetowych w UK (i nie tylko) praktycznie nie istnieje od lat (wyłączając sklepy internetowe pokroju amazon czy game). Teraz dopiero się obudziłeś?
Brawo, palnąłeś z samego rana niewiele wnoszący komentarz. Możesz sobie pogratulować, zapal cygaro. Świat stał się lepszy, Piotruś elokwencją błysnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> * Tak, wiem, ze nie brane sa pod uwage edycje cyfrowe. Nie sadze, by byla jednak na tyle
> ogromna roznica by sie wyrownalo

Nie sądzisz? A ile wiesz o rynku? Edycje pudełkowe giną na zachodzie. Wszyscy moi znajomi mają steamy i gogi, nie znam nikogo, kto by kupił pudełkowe wersje. To głównie domena Polski i młodszych klientów (czyt. dzieciaki jarają się pudełkami i mapami, też tak miałem, a potem zabrakło mi miejsca i doceniłem wygody cyfrówek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to inna kwestia. Widac Mejdzyr Nelsyn nie dal rady ;).

Z drugiej strony jak patrzylem ile kosztowala edycja kolekcjonerska w przeliczeniu na nasze (wg arhn.eu bylo to ~800pln) to az sie slabo robi :(. Mnie dwie EK kosztowaly mniej niz jedna w UK.


>> EylembertTigg
Problem tylko, ze pudelkowe wersje nie sa do Steama podlaczane, wiec dopoki CDPR sie nie pochwali ile sie sprzedalo to moze byc z tym ciezko ile sie sprzedalo na poszczegolne platformy


>>> Principes
Możesz sobie pogratulować, zapal cygaro. Świat stał się lepszy, Piotruś elokwencją błysnął.
Ehh..zabolalo czy jak? Rozchmurz sie troche :). I dlaczego bierzesz tylko PC wersje online? Myslisz, ze na PSN Store gry sie nie sprzedaja, sam bym kupowal wersje online, gdyby ceny byly nizsze, a tak musze czychac na wyprzedaze. Naprawde, ale to NAPRAWDE chcialbym, zeby kiedys brano wszystkie wersje pod uwage to wtedy co niektorzy by sie przekonali, ze kasa lezy w grach na konsole, a nie na PC. Nie zlicze ile razy czytalem jak to sie GTA nie sprzedalo na PC, bo wyszlo 'x' lat po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 10:31, Piotrek_K napisał:

Naprawde, ale to NAPRAWDE chcialbym,
zeby kiedys brano wszystkie wersje pod uwage to wtedy co niektorzy by sie przekonali,
ze kasa lezy w grach na konsole, a nie na PC. Nie zlicze ile razy czytalem jak to sie
GTA nie sprzedalo na PC, bo wyszlo ''x'' lat po premierze.

No właśnie potwierdza się, że o rynku wesz bardzo mało lub niewiele. Powtarzasz za to od dawna wyświechtane stwierdzenia. Dla przykładu GTAV sprzedaję się na PC znakomicie. Skyrim sprzedał się na PC w prawie 10 mln egzemplarzy co stanowi niemal 1/3 ogółu sprzedanych egzemplarzy, najnowszy Tomb Raider w niemal 3 mln na PC z 10 mln ogólnie sprzedanych egzemplarzy. O Diablo3 już nie wspomnę bo wersja na PC sprzedała się lepiej niż na wszystkich konsolach.
Stwierdzenie, że kasa jest tylko w sprzedaży na konsole jest totalną bzdurą, bo gdyby tak faktycznie było, na PC nie były by już wydawane gry. Trend jest natomiast odwrotny, gdyż takie konsolowe hity jak MGS czy Final Fantasy, w ostatnim czasie wychodzą także na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 10:57, EylembertTigg napisał:

Dla przykładu GTAV sprzedaję się na PC znakomicie.

Steamspy pokazuje obecnie 2.5mln kont z GTAV. A na wiki takie oto info:
Six weeks after its release, Rockstar had shipped nearly 29 million copies of the game to retailers, exceeding the lifetime figures of Grand Theft Auto IV.
No rzeczywiscie swietnie sie to GTA5 na PC sprzedaje jak 10 razy wiecej kopii zeszlo na PS3/X360 w ciagu 1.5 miesiaca. W ciagu NIECALYCH dwoch miesiecy.

Dnia 27.05.2015 o 10:57, EylembertTigg napisał:

Skyrim sprzedał się na PC w prawie 10 mln egzemplarzy co stanowi niemal 1/3 ogółu sprzedanych
egzemplarzy

In June 2013, Bethesda announced that over 20 million copies of the game had been sold.
Na Steamspy jest ~9mln kont ze Skyrimem. Wiec nawet prawie polowa. Druga polowa nalezy do ludzi, ktorzy zdecydowali sie kupic gre wiedzac, ze sila w Elders Scrolls lezy w modach, modach i jeszcze raz modach, jest slabsza technicznie na konsolach, a wersja na PS3 jest tragicznie zoptymalizowana.

Dnia 27.05.2015 o 10:57, EylembertTigg napisał:

O Diablo3 już nie wspomnę bo wersja na PC sprzedała się lepiej niż na wszystkich konsolach.

Zdajesz sobie sprawe, ze to jest taki sam argument jak mowienie, ze rtsy sie na konsolach nie sprzedaja? Nic dziwnego, ze gra sie lepiej sprzedala na PC, gdzie masz rzut izometryczny i duzo lepsza kontrole nad gra masz korzystajac z myszki? A przeciez Diablo 2 nawet na konsole nie wyszla.

Dnia 27.05.2015 o 10:57, EylembertTigg napisał:

Stwierdzenie, że kasa jest tylko w sprzedaży na konsole jest totalną bzdurą, bo gdyby
tak faktycznie było, na PC nie były by już wydawane gry. Trend jest natomiast odwrotny,

I dlatego GTAV najpierw wyszlo na X360/PS3, pozniej na XOne/PS4, a 1.5 roku pozniej od oryginalnej premiery wyszlo na PC :D

Btw, samo CDPR ostatnio sie wypowiadalo, ze gdyby nie wersja gry na konsole to W3 moglby sie W OGOLE nie pojawic (albo pojawic bez tego rozmachu co ma teraz), bo produkcja tylko na PC by im sie kompletnie nie oplacila?


>>> Budo
Jesli w jednym medium (wersje pudelkowe) roznice sa tak duze to dopoki nie zobacze innych danych, zakladam, ze dane beda podobne, bo przeciez leniwce sa tez na PS4 czy X-One ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 10:31, Piotrek_K napisał:

Ehh..zabolalo czy jak? Rozchmurz sie troche :).


Sęk w tym, że ta dyskusja miała miejsce miliardy razy - rozumiem, że Ci się nudzi, ale wzajemne użeranie się i deliberowanie po raz n-ty jest raczej pozbawione sensu. Chyba, że masz udziały w MS/Sony i stąd Twoje uwielbienie dla ich maszynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować