Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Długowieczność Hearthstone problemem Blizzarda. "Nie możemy dodawać nowych kart w nieskończoność"

17 postów w tym temacie

Na dzień dobry powinni zmienić ekonomię gry. Jeśli chcą aby gra utrzymywała się na rynku muszą napływać nowi ludzie, a już w tej chwili nowi gracze są odstraszani ilością złota potrzebną do zdobycia kart. Znajomy niedawno próbował zacząć grać w HS ale po jakichś 2 tygodniach sobie darował jak zobaczył ile czasu zajmie mu zebranie złota chociażby na jeden dodatek. Ja odpuściłem sobie zaraz po Blackrocku bo znudziło mi się przegrywanie z ludzmi rzucającymi Dr Booma, Ragnarosa i Sylvanas gdy ja się mogę pochwalić dwoma Nozdormu.
Dodatkowo obowiązkowo powinny pojawić się nowe tryby rozgrywki lub tryb custom gdzie gracze sami mogliby tworzyć zasady rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> hmm lepiej przejście tą grę na youtube nis nią na prawdę grać bo nie opłaca .

Napisz jeszcze raz po polsku...

Dobrze, że myślą o przyszłości hearthstone. Na pewno dodanie nowego bohatera jest opcją. Oprócz tego nowe tryby gry, nowa mechanika talii (np tryb z dużymi/małymi taliami), nowe plansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy... no tak, nie ma wątpliwości, że kiedyś baza kart powiązanych z lore Warcrafta się skończy. Ale nie zmienia to tego, że mogą pojawić się rozszerzenia związane z innymi. Wcale to nie musi być gra oparta tylko i wyłącznie na Warcrafcie, choć takie są pierwotne założenia samej gry.

Co nie zmienia jednak tego, że tematycznie Blizzard jest trochę ograniczony - jeśli skończą się tematy w Warcrafcie, potem ewentualnym Starcrafcie i Diablo to gra się zatrzyma. Nie nadejdzie to szybko, ale jednak nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard przede wszystkim powinien zastanowić się, jak przyciągać nowych graczy. Bo w tym momencie nowy gracz stoi przed wyborem ''wydaj miliony pesos na pakiety'', albo ''graj w nieskończoność, aż uzbierasz golda''. W przeciwnym razie gnij w randze 20, bo przeciwnicy mają dużo więcej, lepszych kart. Zrobiłem sobie przerwę po Naxxramas i powrót w tym momencie nie ma najmniejszego sensu. Nie mam podjazdu do ludzi, którzy grają regularnie i mają aktualne karty. A zanim uzbieram na Gnomy i Blackrock, to wyjdą kolejne dwa dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemalowanie kart nadal nie zmieni faktu, że nowych w nieskończoność dodawać nie mogą. Co do StarCrafta - chciałbym zobaczyć taką mniejszą, a niesamowicie miodną produkcję w tym uniwersum. Nie musi to być karcianka, bo to byłaby pewnie zrzyna z Hearthstone, ale coś małego, a fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym i też o tym napisałem - to problemu nie rozwiązuje tak jak w przypadku innych karcianek, które nie mają ograniczonego świata, w ramach którego karty są tworzone. Co do SC to chętnie bym zobaczył nawet dodatek do HSa, wcale nie musi być to odrębna produkcja, chyba że zrobią wirtualną wersję Risk Starcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... może przemodelowanie gry z tego durnowatego RNG w rozgrywkę bardziej taktyczno - strategiczną ( np., w stylu M:TG ) bardziej by żywotność gry poprawiło?
Co prawda w M:TG tez jest RNG ale nie aż tak jak tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2015 o 16:36, Muradin_07 napisał:

chyba że zrobią wirtualną wersję Risk Starcraft


Obserwuj rozwój Tabletop Simulator(Berserk Games) i zaglądaj na warsztat steamowski tej gry, już pojawiło się kilka modów z wersjami RISK''a, może ktoś wrzuci też wersję SC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni wziąć się za przemodelowanie sporej części podstawowych stworków, bo większość z nich to straszny badziew w porównaniu do nowych wynalazków wypuszczanych w dodatkach i przygodach. Co zresztą zwiększa próg wejścia dla nowych graczy, bez szybkiego zniechęcania się do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2015 o 19:11, darkwind21 napisał:

Obserwuj rozwój Tabletop Simulator(Berserk Games) i zaglądaj na warsztat steamowski tej
gry, już pojawiło się kilka modów z wersjami RISK''a, może ktoś wrzuci też wersję SC.


O, powiem szczerze, że zaciekawiłeś mnie tym :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na dzień dobry powinni zmienić ekonomię gry. Jeśli chcą aby gra utrzymywała się na rynku
> muszą napływać nowi ludzie, a już w tej chwili nowi gracze są odstraszani ilością złota
> potrzebną do zdobycia kart. Znajomy niedawno próbował zacząć grać w HS ale po jakichś
> 2 tygodniach sobie darował jak zobaczył ile czasu zajmie mu zebranie złota chociażby
> na jeden dodatek. Ja odpuściłem sobie zaraz po Blackrocku bo znudziło mi się przegrywanie
> z ludzmi rzucającymi Dr Booma, Ragnarosa i Sylvanas gdy ja się mogę pochwalić dwoma Nozdormu.
> Dodatkowo obowiązkowo powinny pojawić się nowe tryby rozgrywki lub tryb custom gdzie
> gracze sami mogliby tworzyć zasady rozgrywki.
Do tego ja bym dodał odnawianie Areny tak raz na tydzień za darmo. 150 za jedno wejście to dużo, szczególnie jak komuś nie pójdą karty, albo coś tam i skończy z 1 wygraną paczką kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem o co ludzie tak płaczą. Mam naprawde podstawy podstaw jesli chodzi o karty a rangę trzymam koło 10. Owszem wkurza doktor balans i yolorag ale szczerze? Face huntera idzie zlożyć za bezcen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować