Zaloguj się, aby obserwować  
Hopek94

Szukam Graczy do Goldentowns- Gra ekonomiczna w ktorej walczy się o prawdziwe złoto

1 post w tym temacie

Siemka wszystkim !
Chciałem od razu przedstawić Wam bardzo przyjemną grę przeglądarkową jaką jest GoldenTowns. Gra przpomina odrobinę plemiona ale po poznaniu jej zasad lepiej znacznie bardziej wciąga :] Nie rozbudowujemy tu tylko naszego miasta i atakujemy. Wzbogacamy się handlując akcjami miast innych graczy , obligacjami państw , bądź tez akcjami GRY
Możemy również wydobywać złoto ale nie zawsze to się opłaca
1 Gold- 2 Euro . Wachania do 5Euro
Granie w GoldenTowns nie oznacza, że można rzucić pracę, szkołę i utrzymać się z gry! Jakieś pieniądze można zacząć zarabiać po około 2-3 tygodniach gry. Oczywiście najlepszy gracz aktualnie wyciąga około 100 euro dziennie, jednak nie liczmy na to, że wkrótce osiągnięmy ten poziom!
Najistotniejsze jest jednak to, że jest to gra, więc nie chodzi tutaj tylko o zarabianie prawdziwych pieniędzy a czerpanie przyjemności z gry, gdyż gra jest na prawdę ciekawa i wciągająca.
Jeśli grasz w jakąś inną grę, która wymaga wykupowania premium to dzięki GoldenTowns możesz spokojnie co miesiąc zarobić sobie na abonament w innej grze.


Zarabianie :
Pierwszą metodą dostępną zaraz po starcie jest spekulowanie akcjami miast innych graczy.
Nie potrzebujemy do tego ani surowców, ani magazynów, ani żołnierzy; jedynie trochę złota i tak naprawdę można zacząć od niewielkiej ilości gold i próbować je w szybkim tempie mnożyć.
W dużym skrócie wygląda to tak: każde miasto, które wchodzi na level 5 automatycznie emituje swoje akcje. Cała sztuka polega na tym, by w sekundę po tym jak miasto pojawia się na liście kupić kilka jego akcji i odsprzedać z zyskiem wtedy, gdy do wyścigu przyłączą się inni gracze.
Niezbędny jest tutaj wyśmienity refleks oraz szybki internet. Metoda jest ryzykowna z punktu widzenia opłat prowizyjnych za obrót akcjami - często zdarzało mi się, że zakup i potem sprzedaż akcji, które nie wzrosły w szybkim tempie - tak jak się spodziewałem nie pokryły tej prowizji i operacja przyniosła stratę.
Oczywiście chrapkę na tanie akcje ma zwykle kilku graczy i spóźnienie się nawet o sekundę skutkuje zakupem droższym niż byśmy sobie tego życzyli ;)
Po zakupie dokonywanym praktycznie "w ciemno" mamy czas na to, by przyjrzeć się miastu, którego akcje kupiliśmy i jeśli widzimy że właściciel posiada złoto lub osiągnął level 5 w dosłownie kilka dni - rokuje to na gwałtowny, nawet kilkuset procentowy wzrost (zdarzyło mi się kilka razy). Po analizie i ewentualnym sprzedaniu akcji zaczynamy polowanie od nowa.

Kolejną praktykowaną przeze mnie metodą jest analiza rynku surowców i obracanie nimi w zależności od kursu na daną chwilę. Przydadzą się do tego są duże magazyny, więc siłą rzeczy nie możemy zarabiać w ten sposób natychmiast, dopiero po kilku lub kilkunastu dniach grania.
Kursy wymiany surowców w takim kraju jak Polska zmieniają się niezwykle dynamicznie - warto mieć w sobie żyłkę hazardzisty, niezbędna jest też zdolność szybkiego liczenia procentów w pamięci, dodawania i odejmowania. Zabawa jest przy tym przednia, czasem wręcz wybuchałem śmiechem obserwując co wyczyniają niektórzy gracze, którym brakuje podstawowych umiejętności matematycznych i zamieniają swoje surowce (szczególnie warzywa) na inne za bezcen.
Generalnie zasada jest prosta - zanim wymienisz cokolwiek w markecie sprawdź WSZYSTKIE możliwe kombinacje wymian. Potrzebujesz gliny a masz dużo mięsa? Nie wymieniaj natychmiast z automatu, ale policz czy nie opłaca się w tym momencie wymienić mięsa na warzywa, warzyw na żelazo i za żelazo w końcu glinę.
Może się okazać, że na takiej operacji w końcowym rozrachunku otrzymasz 2 razy więcej gliny niż bezpośrednio wymieniając swoje mięso na glinę. Praktycznie zawsze w grze różnice na wymianach są rzędu 10%, czasem sporo większe.
Należy obserwować rynek, cykle cenowe (przez długi czas było standardem, że warzywa można było wymieniać za bezcen rano, a "drożały" wieczorem).
Z moich doświadczeń wynika też, że płynność na małych prywatnych wyspach jest bardzo niska, za to kursy czasem różnią się drastycznie i mając ogromne magazyny można eksportować i importować surowce :)
Oczywiście to już wyższa szkoła jazdy i niezbędne jest do tego posiadanie albo 2 kont z których jedno służy na tylko do obserwacji sytuacji w markecie na wyspach, lub zaprzyjaźnionych osób które podadzą nam aktualne kursy wymian.

Dochodzimy do metod dostępnych dopiero po osiągnięciu odpowiedniego poziomu szczęścia.
Mając happiness na poziomie 60% możemy już sprzedawać surowce w markecie za złoto.
Te surowce, którymi wcześniej tylko obracaliśmy na rynku i zużywaliśmy na własne potrzeby mają w danej chwili określoną cenę. Akurat miałem to szczęście, że zaczynałem grę zanim ceny drastycznie spadły po wprowadzeniu dodatkowej cyfry po przecinku i moja metoda polegała na skupowaniu z rynku najpierw drewna a potem żelaza po minimalnej cenie, a gdy najniższe oferty znikały wystawiałem surowce po cenie 2 razy wyższej. Oczywiście tę metodę stosowałem nie tylko ja i w konsekwencji doprowadziło to do załamania cen. Po prostu surowców w grze jest w tej chwili tak ogromna ilość, że nowych graczy musiałoby być przynajmniej kilkanaście razy tyle, żeby na wszystkie był popyt.
W każdym razie na ten moment już nie ma takich przebitek jak wcześniej, niemniej można stosować tę metodę z wcześniejszą i kombinując zarabiać na wybranym przez nas przynajmniej jednym surowcu w którym będziemy się specjalizować.


Po zarejestrowaniu się do gry (najlepiej korzystając z mojego [m] Reflinka :) przechodzimy prosty tutorial, który zobrazuje nam na czym polega gra i jakie ma możliwości. Przejście tutoriala trwa około 5 minut, (i daje nam kilka darmowych i szybkich ulepszeń) więc postarajmy się poświęcić ten czas na przeczytanie wszystkich uwag, a w przyszłości to na pewno zaprocentuje.
Po ukończeniu tutoriala rozpoczynamy własne zarządzanie miastem

Proszę o rejestrację z mojego [m]
ponieważ po osiągnięciu 3 poziomu zaczynamy oddawać 10% osobie ktora nas poleciła
Jeśli zarejestrujecie się z czystego linku będziecie oddawać te 10% adminom :) Więc chyba lepiej wesprzeć rodaka :P

Dla refferali za kamienie milowe przygotowalem nagrody w postaci GOLDA
Wystarczy ze sie do mnie zglosicie po osiagnieciu :
1 Bonus: Reach Level 3 - 0.001 Gtc Bonus.
2 Bonus: Reach Level 5 - 0.005 GTC Bonus
3 Bonus: Reach Level 10 - 0.015 Gtc Bonus.
4 Bonus: Reach Level 25 - 0.04 Gtc bonus.
5 Bonus: Reach Level 50 - 0.25 GTC bonus
6 Bonus: Reach Level 100 -0.6 GTC bonus (suma 0.891 GTC)


Special Bonus1: Reach 30 Happyness 0.01 Gtc Bonus.

Special Bonus2: Reach 50 Happyness 0.05 Gtc Bonus

Special Bonus3: Reach 100 Happyness 0.15 Gtc bonus.

Reflink : [m]
Czysty link : www.goldentowns.com

Mam jeszcze tutaj informacje:
http://freegtgold.blogspot.com/
A dla nie wiedzacych jak rozbudowac miasto :
https://www.youtube.com/watch?v=nG7skzdEHqg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować