Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WildStar przechodzi na model free2play

15 postów w tym temacie

Kupiłem grę, pograłem 1 miesiąc. Fajnie się grało, ale nie na tyle żeby płacić około 55/m-c.
Teraz będzie powód, żeby wrócić do gry i sprawdzić, czy coś się poprawi. Głównym mankamentem były opustoszałe serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kolejne MMO, które zostało przemianowane na free2play. W grze pojawią się nikrotransakcje." -- poprawcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się :)

Zawsze chciałem w to zagrać, ale nie lubię kupować gier z abonamentem. Oby nie było całkowicie P2W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Według twórców nie powinny one jednak wpływać na rozgrywkę."

"Tacy gracze otrzymają także liczne dodatki w postaci chociażby bonusów do punktów doświadczenia, waluty w grze, a także dostęp do nowych postaci, strojów, surowców"

Mhm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nieco po premierze i pograłem z miesiąc. Parę ciekawych rozwiązań, ale parę archaicznych i kompletnie nie fajnych (żeby móc raidować trzeba sobie otfarmić tyłek robiąc w kółko parę dungeonów i pakować miliony reputacji). PvP nieco zaniedbane, do tego z masą botów swego czasu. Ciekawy pomysł na walkę. Uzależniający housing. Warto sprawdzić w f2p. Kupionego miesiaca nie żałuję, ale więcej kupić bym nie kupił. Za mało aktualizacji dodawali. Ciekawe jak będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu wielu ludzi się tą grą "jarało", nie pamiętam dokładnie przy jakim temacie, niby taka super, uber fajna, a tu proszę f2p, komuś nie poszło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem nieco po premierze i pograłem z miesiąc. Parę ciekawych rozwiązań, ale parę archaicznych
> i kompletnie nie fajnych (żeby móc raidować trzeba sobie otfarmić tyłek robiąc w kółko
> parę dungeonów i pakować miliony reputacji).

Widać nie grałe w WoW TBC skoro taki schemat ci nie pasi pewna ilość repy żeby na dungeony HC łazić kupować fajne przedmioty to były czasy. Dla mnie to nie ma sensu dawać w grach MMo tej reputacji skoro do niczego potrzebna nie jest. Jedynie ci co chcą achiva to zbierają, a tak to zero korzyści aktualnie w tych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, kiedyś to nie dziś, z perspektywy czasu takie rozwiązanie wydaje się krokiem wstecz. Nie dość, że wymaga od gracza poświęcenia dziesiątek godzin na powtarzanie tego samego do znudzenia, to jeszcze sztucznie wydłuża rozgrywkę.

Zresztą graczy PvE ciężko jest znudzić (Blizzard wie o tym bardzo dobrze), w końcu w większości gier MMO całość sprowadza się do katowania schematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnę, sprawdzę, poleveluje ale pewnie nie zostanę na dłużej. Nie przepadam za hardkorowymi grami mmo (kilka godzin dziennie? Nie dam rady!) a ta gra ma przyczepioną taką plakietkę. Co do samego modelu f2p nie mam nic przeciwko. Rynek darmowych gier mmo już się ustabilizował i dziś tytuły które na ten model przechodzą nieczęsto blokują content a jak ktoś chce zostać na dłużej to zwykle jest jakieś porządne premium. Sprawiedliwy model chociaż zdarza się, że zbliża się niebezpiecznie blisko do pay to win :) Lepsze to rozwiązanie niż zamknięcie gry. Do dzisiaj płacze nad Warhammerem Online, gra miała taki potencjał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować