Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - test pecetowej wersji gry

54 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2015 o 22:30, Pajonk78 napisał:

Mam na pokładzie i5 2500K, 8GB RAM i GTX760 - wszystko ustawione na High + NVIDIA Hairworks
na wszystko, rozdzielczość 1680x1050 i cały czas >30fps niezależnie od tego co się
dzieje. Jednakże ostatnio mam jakieś zawieszenia postaci: nagle nie mogę nic zrobić -
wyjąć miecza, rzucić znaku itp. - pomaga jedynie wgranie wcześniejszego save''a.

Jak myślisz, jak będzie u mnie chodziło z GTX 270 2gb i i3 4150 3.5 ghz? :P Rozdziałka taka jaką Ty masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i3 2125 3.3 GHz, 8gb ramu, Radeona 6850 1 GB i na rozdziałce 1680x1050 praktycznie bez żadnych ścięć na wysokich/ultra(z wyłączonym hairworksem, który zżera ogromną ilość fpsów) przeszedłem całą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2015 o 23:31, kowal7777 napisał:

Czyli mam rozumieć cdpr zrobiło wersje konsolowe na odwal się, a nowego wiedźmina, jeśli
chcę mieć pełnowartościowy produkt to muszę kupić z PC za 3000 zł.


Nie do końca. Mam wrażenie, że to właśnie dobre samopoczucie konsolowców było dla REDów najistotniejsze. Dlatego też grafika w wersji pecetowej była przycięta, źeby nie było gigantycznej różnicy w stosunku do konsol.
Natomiast SweetFX i modyfikacja ini pozwalają znacznie poprawić wygląd gry, a przede wszystkim kolorystykę.
Gram na Ultra ze SweetFX i gra jest przepiękna. Efekty cząsteczkowe ciut słabsze niź w Unity, ale genialne efekty świetlne to nadrabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Natomiast SweetFX''
---
Sweet Fx nie robi nic oprócz delikatnej zmiany kolorystyki - na gorsze moim zdaniem.

"Ja mam i3 2125 3.3 GHz, 8gb ramu, Radeona 6850 1 GB i na rozdziałce 1680x1050 praktycznie bez żadnych ścięć na wysokich/ultra(z wyłączonym hairworksem, który zżera ogromną ilość fpsów) przeszedłem całą grę. "
---
Na takim złomie na wysokich/ultra to sobie w 12-15 fps mogłeś przechodzić. A z hairworksem to byś ponad 5 fps nie wyszedł.
Zawsze mnie zadziwia wyobraźnia rodzimego PCstanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 09:48, pawbuk napisał:

Dlatego też grafika w wersji pecetowej była przycięta, źeby nie było
gigantycznej różnicy w stosunku do konsol.

Żeby pececiarze z grafa pokroju GTX 970/R9 290 powiedzieli "hej chodzi na Ultra, bardzo ładnie" ;)
Jakby dowalić więcej detali... jeb 15 fps.
"Co jest optymalizacja ssie"

Dnia 31.05.2015 o 09:48, pawbuk napisał:

Natomiast SweetFX i modyfikacja ini pozwalają znacznie poprawić wygląd gry, a przede
wszystkim kolorystykę.

Zmienić. Czy poprawić? Kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to gra kilka razy mi się wyłączyła po wejściu w ekwipunek, poza tym wszystko śmiga bez najmniejszych zastrzeżeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli mam rozumieć cdpr zrobiło wersje konsolowe na odwal się, a nowego wiedźmina,
> jeśli
> > chcę mieć pełnowartościowy produkt to muszę kupić z PC za 3000 zł.
>
> Nie do końca. Mam wrażenie, że to właśnie dobre samopoczucie konsolowców było dla REDów
> najistotniejsze. Dlatego też grafika w wersji pecetowej była przycięta, źeby nie było
> gigantycznej różnicy w stosunku do konsol.
> Natomiast SweetFX i modyfikacja ini pozwalają znacznie poprawić wygląd gry, a przede
> wszystkim kolorystykę.
> Gram na Ultra ze SweetFX i gra jest przepiękna. Efekty cząsteczkowe ciut słabsze niź
> w Unity, ale genialne efekty świetlne to nadrabiają.
Jako konsolowiec mam cholernie złe samopoczucie skoro dostaję produkt okrojony z efektów i ze wchystkimi niedoskonałościami technicznymi za połowę większą cenę. Teraz cdpr oszukał graczy konsolowych, ale następnym razem ludzie 10 razy się zastanowią zanim kupią ich grę na konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2015 o 09:48, pawbuk napisał:

Natomiast SweetFX i modyfikacja ini pozwalają znacznie poprawić wygląd gry, a przede
wszystkim kolorystykę.


Trochę poprawiają ( choć ja nie wiem, jak, a raczej które wpisy ini zmienić ), zwłaszcza ini, ale popatrz sobie na tekstury z bliska, lub na filmikach przerywnikowych - jednym słowem, masakra ...
Do tego dochodzą liczne błędy w filmikach ( tak nabijano się z Unity, a tymczasem tam nie doświadczyłem żadnego glicha, a tutaj już tak ) i inne błędy ( np. wieśniacy, którzy lewitują w powietrzu, zamiast spać na łóżku, a gdy wstają, stoją w łóżku, lub w powietrzu ).
Dodajmy do tego błędy techniczne ( gra nie chce uruchomić się w trybie pełnoekranowym i wysypuje się do pulpitu ) i mamy coś za dużo niedoróbek, jak na dwa razy przekładaną premierę + downgrade oprawy graficznej.
Mimo wszystko, gra się b. fajnie, o czym świadczy 40 h na liczniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2015 o 11:48, kowal7777 napisał:

Jako konsolowiec mam cholernie złe samopoczucie skoro dostaję produkt okrojony z efektów
i ze wchystkimi niedoskonałościami technicznymi za połowę większą cenę. Teraz cdpr oszukał
graczy konsolowych, ale następnym razem ludzie 10 razy się zastanowią zanim kupią ich
grę na konsolę.

Sam gram i na pececie i na konsoli i kolejną ich grę rownież kupię na konsolę....wersje konsole mają średnią w ocenach ponad 92% i jesli mam robić uprgade kompa za kazdym razem jak wychodzi ich nowa gra tylko dla grafiki to podziękuję.
Gram na ps4 i nie mialem jeszcze zadnych zwiech czy jakis innych bugow. Gra śmiga aż milo, a w tego typu erpegi wolę grać z padem na kanapie....Gdyby to byl FPS to może i czułbym lekki zawód ze gra wyglada gorzej na konsoli ale to jest erpeg i fabularnie stoi na takim samym poziomie co PC....😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 11:48, kowal7777 napisał:

Jako konsolowiec mam cholernie złe samopoczucie skoro dostaję produkt okrojony z efektów
i ze wchystkimi niedoskonałościami technicznymi za połowę większą cenę.

Mam nadzieję, że to ironia, albo sarkazm. Bo tego jeszcze nie grali.
- Kup za ~1500zł konsolę z bebechami na poziomie celerona i 7850 ^.^
- Narzekaj, że gra jest okrojona z efektów :P
- profit

Dnia 31.05.2015 o 11:48, kowal7777 napisał:

Teraz cdpr oszukał graczy konsolowych, ale następnym razem ludzie 10 razy się zastanowią zanim kupią ich
grę na konsolę.

Wszyscy są oszukani przez CDPR.
Jak nie przy Wiedźminie 1, wiedźminie 2, teraz oszukani są PCtowcy bo ucięte detale, konsole bo też ucięte
Wszyscy są oszukani, a i tak się cieszą jak grają we Wiedźmina.
Dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie przy Wiedźminie 1, wiedźminie 2, teraz oszukani są PCtowcy bo ucięte detale,
> konsole bo też ucięte. Wszyscy są oszukani, a i tak się cieszą jak grają we Wiedźmina.
> Dziwne.

Wcale nie takie dziwne. Niedawne wybory prezydenckie jasno pokazały, że ludzie w większości nie kierują się zdrowym rozsądkiem, czy własną opinią, zamiast tego bardzo łatwo poddając się zbiorowej histerii. Wystarczy rozgłosić w społeczeństwie wyssaną z palca opinię, że "wszystko jest źle", a zaczną w nią wierzyć nawet ci, którym do tej pory nie przeszkadzało właściwie nic. Podobnie jest z Wiedźminem. Nie ważne, że gra wygląda przepięknie, co najmniej tak dobrze jak Inkwizycja (czyli najładniejszy RPG do czasu premiery Dzikiego Gonu), jest pełna detali i smaczków sprawiających, że nawet zabita dechami wioska wygląda na swój sposób urokliwie i klimatycznie. Dla wielu z graczy liczy się tylko fakt, że ktoś napisał, iż doszło do graficznego downgrade''u, o czym świadczyć może przedpremierowa histeria podniesiona przez ludzi, którzy z wersją pecetową styczności nie mieli i mieć nie mogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 09:55, naczelnyk napisał:

Na takim złomie na wysokich/ultra to sobie w 12-15 fps mogłeś przechodzić. A z hairworksem
to byś ponad 5 fps nie wyszedł.
Zawsze mnie zadziwia wyobraźnia rodzimego PCstanu.


Pff oczywiście, bo mam jakiś interes w tym, żeby kłamać -.-. Po prostu nie granie w rozdzielczości full hd tylko w 1680x1050 o wiele obniża wymagania. Domyśłnie gra ustawiła mi grafikę na średnią, a przy grzebaniu przy ustawieniach ustawiłem wszystko na wysokie (ultra było na teksturach i wodzie) i wszystko chodziło bez zacięcia. Możesz mi wierzyć bądź nie, chciałem tylko pomóc osobie, która ma podobny/lepszy komputer, a takie wjazdy, które nic do dyskusji nie wnoszą to sobie daruj, bo po Twoim komentarzu to śmiem wnioskować, że nie miałeś doczynienia z optymalizacją Wiedzmina 3 na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 11:48, kowal7777 napisał:

Jako konsolowiec mam cholernie złe samopoczucie skoro dostaję produkt okrojony z efektów
i ze wchystkimi niedoskonałościami technicznymi za połowę większą cenę. Teraz cdpr oszukał
graczy konsolowych, ale następnym razem ludzie 10 razy się zastanowią zanim kupią ich
grę na konsolę.


Kupujesz konsolę za 1500 zł i liczysz, że gry będą wyglądać tak samo jak na pececie za 4000 zł? :D Oszczędzasz na sprzęcie, ale gry są droższe i musisz być przygotowanym na nieco mniej "efektów specjalnych " ;) A gra i tak wygląda super!
Błędów technicznych przy tak wielkiej produkcji nie sposób było uniknąć, miejmy nadzieję, że patche to poprawią :)
I myślę, że ludzie chętnie kupią następną produkcję od REDów, bo W3 jest znakomite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 12:51, Shaddon napisał:

Wcale nie takie dziwne.

Napiszę, tylko tyle, abyś nie mieszał tutaj polityki, bo tobie kiepsko to wychodzi.

Dnia 31.05.2015 o 12:51, Shaddon napisał:

Nie ważne, że gra wygląda przepięknie, co najmniej tak dobrze jak Inkwizycja
(czyli najładniejszy RPG do czasu premiery Dzikiego Gonu), jest pełna detali i smaczków sprawiających,
że nawet zabita dechami wioska wygląda na swój sposób urokliwie i klimatycznie.

Co do wiosek to bym polemizował. Bo mi akurat te lokacje są jedną z rzeczy które mordują czucie gry.
Jednak gdzie to wyklucza faktyczny downgrade?

Dnia 31.05.2015 o 12:51, Shaddon napisał:

Dla wielu z graczy liczy się tylko fakt, że ktoś napisał, iż doszło do graficznego downgrade''u,
o czym świadczyć może przedpremierowa histeria podniesiona przez ludzi,
którzy z wersją pecetową styczności nie mieli i mieć nie mogli.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,17955066,CD_Projekt_RED_zabiera_w_koncu_glos_w_sprawie_downgrade_u.html
Tak, tak. Bo ja nie widzę w co gram na ultra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi panowie na honor weszliście :d. https://www.youtube.com/watch?v=8FLoqCRKs8g&feature=youtu.be Tutaj nagrałem jak to u mnie wygląda, zgodzę się jest kilka ścin, ale to bardziej wina nagrywania frapsem. Z wyłączonym frapsem nie ma praktycznie żadnych ścin. Niżej zamieszczam screen konfiguracji. Ogólnie jak patrzyłem to mam przy takich ustawieniach średnio 26-30 fpsów.

20150531140925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jako konsolowiec mam cholernie złe samopoczucie skoro dostaję produkt okrojony z
> efektów
> > i ze wchystkimi niedoskonałościami technicznymi za połowę większą cenę.
> Mam nadzieję, że to ironia, albo sarkazm. Bo tego jeszcze nie grali.
> - Kup za ~1500zł konsolę z bebechami na poziomie celerona i 7850 ^.^
> - Narzekaj, że gra jest okrojona z efektów :P
> - profit
>
> > Teraz cdpr oszukał graczy konsolowych, ale następnym razem ludzie 10 razy się zastanowią
> zanim kupią ich
> > grę na konsolę.
> Wszyscy są oszukani przez CDPR.
> Jak nie przy Wiedźminie 1, wiedźminie 2, teraz oszukani są PCtowcy bo ucięte detale,
> konsole bo też ucięte
> Wszyscy są oszukani, a i tak się cieszą jak grają we Wiedźmina.
> Dziwne. Chyba na 10 filmach przed premierą widziałem wywiady z twórcami i twierdzili że wersja konsolowe odpowiadają tym wysokim i średnim i gdzie niegdzie ultra ustawienią z pc. Teraz się okazuje że odpowiadają niskum i średnim jako konsument mam prawo czuć się oszukany. Gdybym znał prawdę na pewno bym nie kupił tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, samo nagrywanie frapsem jest sprzętożerne, bez niego mam stałe 25-30 fpsów na takim ustawieniu. Na zamieszczonym przez Ciebie filmiku widzę, że włączony jest hairworks to nie dziwne, że tak tnie. Bez niego na można spokojnie na 6850 grać na high (oczywiscie w 1680x1050)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować