Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - test pecetowej wersji gry

54 postów w tym temacie

Dnia 30.05.2015 o 23:33, Shaddon napisał:

> Grales na wysokich i widziales ogromne roznice w grafice? Dobre sobie...

Co do wysokich, to nie wiem, ale grając na "uber" mogę powiedzieć, że różnica jest wręcz
porażająca. Swoją drogą, dlaczego ten "test" został przeprowadzony na ustawieniach innych,
niż najwyższe możliwe, nie rozumiem. Ponadto, z tekstu jasno wynika, że Myszasty pisał
go przed publikacją łatki 1.04 poprawiającej nie tylko shadery (a więc grafikę), ale
również optymalizację oraz błąd ze wspomnianą kombinacją Alt+Tab. Ponoć w poniedziałek
można oczekiwać kolejnego patcha. Redzi się nie obijają, a Wiedźmin jest najwspanialszym
RPG od lat, dowodem na to, że można stworzyć współczesną przedstawicielkę tego gatunku
dorównującą miodnością tzw. "klasykom" bez jednoczesnego wzorowania się na nich. Krótko
mówiąc, wbrew bajaniom pogrążonych w nostalgii "old schoolowców", znakomita gra nie musi
być szpetna, przegadana i okraszona mechaniką z końcówki ubiegłego wieku.



https://www.youtube.com/watch?v=1fUGFmmikn4

Na pc wszystko na maxa plus bajery nvidii. Gdzie niby ta PORAŻAJĄCA różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podlinkowanym przeze mnie video nie ma załączonego hairworks, taki sam efekt widzę choćby na Xboksie ;)
Nvm;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Bo widzisz na filmikach z YT to graja dzieci i porównuja osoby ktore sie nie znaja włacz pierwszy lepszy portal ze screenami w rozdzielczosci takiej jak w grze np eurogamer i zobacz porazajaca roznice i to w tej samej rozdzialce bo w rozdzialkach wyzszych lub z dodatkami z panelu nv czy sweet fx roznica jest juz porazajaco kolosalna ;)
http://images.eurogamer.net/2013/articles//a/1/7/5/6/6/2/1/PS4_001.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg
http://images.eurogamer.net/2013/articles//a/1/7/5/6/6/2/1/PC_001.bmp.jpg/EG11/quality/90/format/jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości wersja ps4 prezentuje się lepiej od obu z tych screenów, kompresja spowodowana przez SHARE jest ogromna. Jedynie odległość rysowania cieni jest niższa, ale w praktyce nie aż tak jak się spodziewałem ;)

@ripdanger: tak, znamy Digital Foundry, czytamy ich publikacje zatem o "porażających różnicach" raczej nie ma mowy. Rzekłbym, to samo co zawsze;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam.... i mam pytanie do osób posiadających Wieśka, które nie dysponują potworem z najnowszą nVidią na pokładzie... mam i5 (podkręconą z 3,5 na 4,7 na rdzeniu), 8 RAMu i gtx 570 na pokładzie. pójdzie, czy nie ma sobie co głowy zawracać? pod koniec miesiąca i tak kupuje nową kartę, ale tak mnie cholernie kusi, że zagrałbym już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Eeeee, twoim zdaniem tak profesjonalne porównanie zrobiło dziecko? I sorry, ale nadal pytam, gdze ta porażająca różnica (mowa o screenach, które wrzuciłeś)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójdzie, w 1080p/Medium/30fps powinno dać radę. Mimo wszystko ja na Twoim miejscu bym jednak zaczekał, "pierwsze wrażenie" będzie lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak jakieś minimum kultury ?
Dodatkowo zamiast pisać taką wiązankę wystarczyło wysłać zgłoszenie.
Degrad -1.

Dla kolegów wyżej, którzy nie potrafią ciąć cytatów - Ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 14:08, ripdanger napisał:


Ja rozumiem ze ty moze nie widzisz duzej roznicy ale inni ja widza. Cóż jestes na pewno
szczesliwszy z tego powodu.


Nie, po prostu zadziwia mnie to psioczenie na nowe konsole, skoro jak widać, nie ma na co. I nie mówię, że różnicy nie ma, jest minimalna, ale napewno nie warta różnicy ceny ps4-pc (moim zdaniem oczywiście).

PS. I tak z ciekawości, Ty oczywiście widzisz te ogromną różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" począwszy od czasów ładownia" byk btw.

Mnie osobiście najbardziej denerwuje późne i nagłe doczytywanie się postaci, nie tylko neutralnych ale także przeciwników, często miałem tak ze z oddali widziałem puste palące się ognisko.. co wydawało mi się bardzo dziwne, kiedy doszedłem wczytał się tam jeden piracik, po jego unicestwieniu doczytało się tam około tuzina pomagierów.. strasznie psuję to immeryjność.
Co do optymalizacji to jestem zadowolony że po upgradzie mojego 6 letniego pieca (w ten czas midrange), ''''tylko'''' wymieniłem z gtx275 na gtx980 i daje mi to stabilne 60fps na Uber, bez hairworks oczywiście. Konsumpcja procesora jest około 40% mniejsza niż w GTA5, ale to raczej zrozumiałe biorąc pod uwagę tłumy pieszych i samochodów. (dopiero 40% OC mojego i5 750 dało stabilne 60fps w mieście, przy czym wieśkowi nie robiło to róznicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować