Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP RED po premierze Wiedźmina 3: - Zrobiliśmy to!

38 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2015 o 15:17, korinek2 napisał:

Nieprawda, dla nich to wciąż jest/było dostosowanie produktu do współczesnych komputerów

Raczej chodziło o dostosowanie poziomu do konsol :p Jasne, że należy im się prztyczek, jako gracze w ogóle nie powinniśmy ułagadzać takich zagrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że optymalizacja jest na prawdę spoko! Na sprzęcia i5 2500k , Radeonie HD 6950 1Gb i 4 Gb ramu gra na średnich nie schodzi poniżej 30 FPS, Warto zaznaczyć, że gram na HD, bo mam mały monitor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra świetna, ponad 100 godzin rozgrywki i ciągle mi mało :). Graficznie wszystko na ultra i wygląd gry oszałamia, teraz myślę nad tym sweetfx czy jakoś tak aby zobaczyć czy coś poprawia.

Co do bugów mi się przydarzyło kilka w questach (nie mogę dostarczyć listu do kowala w Kear Trolde brak opcji dialogowych, rozpytać o szal jakiejś kobitki we wiosce w Skellige żaden klon NPC nie ma opcji dialogowych w tym temacie :) oraz w jednym zrujnowanym domostwie otwarłem portal wcześniej niż dostałem quest przez to zadaniue pn. Nabiał i ... zostało niezakończone ), paru lewitujących strażników w Novigradzie, czy ten EXP za questy poniżej lvl postaci.
Do poprawy CDP :D

Jaki jest kolejny krok? Może MMORPG w świecie Wiedźmina lub inna opowieść o innym wiedźminie w innym czasie z kreatorem postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie gra klasy AAA, rozmach i dopracowanie przeraża, cud, miód, malina, jeżeli Redzi będą tworzyć kolejne gry na takim poziomie to spółka gigantycznie powiększy kapitał, zdobyli odemnie ogromny kredyt zaufania, Cyberpunk to może być kolejne kapitalne uniwersum. Nie spoczywają na laurach, tylko jeszcze dopracowują grę, aby oszlifować ostatecznie diament jakim już teraz jest W3. A już niedługo Hatred wychodzi, będzie w co pograć pomiędzy meczami w Heroes of the Storm. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 21:31, paladin41 napisał:

Jaki jest kolejny krok? Może MMORPG w świecie Wiedźmina lub inna opowieść o innym wiedźminie
w innym czasie z kreatorem postaci :)


Uchowajcie bogowie od mmo. Ale inna opowieść jak najbardziej. Do wyboru wiedźmin, czarodziejka lub jakiś elfi łucznik/łotrzyk, standard czyli. Plus możliwość gry w coopie(choć ja i tak nie skorzystam, to na bank wiedżmak+czarodziejka by się kozacko grało). Chętnie bym pograł jakimś miotaczem zaklęć. Teraz idę w znaki, ale to trochę mało,

Spoiler

szczególnie gdy zobaczyłem w pewnym queście co potrafią w tej grze czarodziejki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 01:31, Waaazuuup napisał:

Uchowajcie bogowie od mmo.


A ja pozwole sobie sie nie zgodzic. Uwazam, ze uniwersum Wiedzmina jest wrecz idealnie stworzone jako tlo dla MMO. Tylko MMO dobrze zrobionego. Cos w rodzaju EVE Online, tylko w wydaniu fantasy. Swiat, ktory zyje wlasnym zyciem, a nie sprowadza sie do grindu i robienia w kolko tych samych rajdow. Swiat, w ktorym gracz naprawde ma mozliwosc wyboru kim chce byc. Zdecydowanie wole cos takiego od "w poprzedniej czesci bylem swietnie wyszkolonym wiedzminem, ale cos sie stalo i znowu musze zaczynac od zera"... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 08:38, Ring5 napisał:

A ja pozwole sobie sie nie zgodzic. Uwazam, ze uniwersum Wiedzmina jest wrecz idealnie
stworzone jako tlo dla MMO. Tylko MMO dobrze zrobionego. Cos w rodzaju EVE Online, tylko
w wydaniu fantasy...


Tyle, że EVE to 4x z całkiem innymi założeniami i gameplayem niż "standardowe" fantasy mmo, a Wiedźmin to już w ogóle. Nawet jeśli udałoby się im stworzyć mmo oparte na questach a nie grindzie, to pomyśl jak "wujowo" by się takie questy robiło w tłumie biegających wszędzie wokół innych graczy z budzącymi grozę imionami typu: Geraltt, Gerallt, Gerralt, Gerwant, Gieralt itp. A żeby nie było nudno to i kilka rudych czarodziejek by się znalazło: Trizz, Triiss, Trizs, Trissia, Trissy and what not. Sorry ale póki co każde świetne crpg, które poszło w mmo straciło "to coś" nawet jeśli wciąż są to świetne gry i od czasu do czasu je odpalam, to jednak to już nie to samo, vide KotOR czy TES.
Podsumowując, zgadzam się, że świat Wiedźmina nadaje się do stworzenia fajnego i bogatego mmo i chętnie bym w takie dobrze zrobione zagrał, ale... no właśnie-dobrze zrobione. Nie wierzę, że w chwili obecnej Redzi są w stanie taki tytuł stworzyć. Niech najpierw spróbują zrobić kolejną grę SP, ale z większą liczbą postaci do wyboru jak napisałem w poprzednim poście. Niech w tej grze nauczą się jak dobrze opowiadać historię, gdy bohaterem nie jest jeden wiedźmin a kilka różnych klas, różnych ras obojga płci. Jak to im się uda, to wtedy owszem, próbować mmo. W przeciwnym razie niemal na bank wyjdzie z tego kolejny grindfest. Ewentualnie kilka krótkich historyjek, dla każdej z klas/ras osobno a potem dawaj na rajdy i tydzień przerwy aż lockout wygaśnie i repeat. Thanks, but no thanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam EK W3. Z odpaleniem czekałem półtora tygodnia (oczekiwałem nowej karty graficznej, żeby pograć na FULL). Trochę martwiłem się opiniami ludzi płaczących, nt. downgrade''u, bugów, itp..

Gram od soboty. W ciągu 2 weekendowych dni spędziłem przy tym tytule 30h (tak, to jest chore powiecie ale nie mogę się oderwać), gra mnie dosłownie POCHŁONĘŁA. Przed W3 grałem 3-5h dziennie (lub co 2 dzień) w gry typu CS GO, Diablo 3, Total War a teraz o niczym innym nie myślę tylko wrócić z pracy i poświęcać kolejne godziny na dogłębne odkrywanie świata w Wiedźminie 3!

Ta gra jest Perfekcyjna w każdym calu, oszałamia rozmachem, historią świata i bohaterów, systemem walki, drobnymi smaczkami, po prostu wszystkim. Jestem fanem serii Wiedźmin, 1 i 2 część przechodziłem kilkukrotnie i obawiałem się, że CDP RED niczym mnie nie zaskoczy - jak że cudownie jest się mylić (:

Bugów żadnych większych nie zauważyłem (pierdoły typu "chwilowe zablokowanie zawołanej Płotki" czy "unoszący się metr nad ziemią kawałek drzewa" - proszę was, to nic w porównaniu z grami konkurencji :] ), żaden quest mi się nie zablokował ani nie było przypadku abym nie dostał za coś XP''a - o czym piszecie.

Tak że, jeżeli jest ktoś niezdecydowany po negatywnych opiniach czy komentarzach to ze swojej strony mogę uspokoić i zapewnić, że są grubo przesadzone a Wiedźmin 3 przyniesie zupełnie nowe doznania w rozgrywce komputerowej. Moim zdaniem jest to najlepsza gra jaka powstała kiedykolwiek.

PS.
Pamiętajcie, to moje zdanie, bez hejtu proszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepadlem w tej grze. Cisne, ze hej. Juz mam chyba 8 dni nabite na liczniku. Zaraz 34 lvl xD i wszystkie pancerze/bronie wiedzminskie mistrzowskie, a jeszcze mamw atek glowny do zrobienia nadal i cala mase pobocznych rzeczy i zlecen. Masakra XD.

Mam n adzieje, ze na PS4 poprawia optymalizacje, poniewaz niekiedy spadki fps sa tak duze, ze gra sie jak na 10 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się CDP w 100%. Ja gram powoli, bo po prostu nie chce, żeby historia w Wiedźminie 3 się skończyła. Nigdy nie towarzyszył mi taki stan. Chcę grać dużo, a z drugiej strony "nie chcę dojść do końca gry", żeby historia trwała i trwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 11:12, msrgreg napisał:

Chcę grać dużo, a z drugiej strony
"nie chcę dojść do końca gry", żeby historia trwała i trwała.


Jak ja bardzo dobrze znam to uczucie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Niektórzy uważają nawet obecną wersję Gwinta za lepszą niż Heartstone.

Gra w gwinta jest swietna jako gra w grze, jako osobna gra jest zbyt ograniczona, jak masz juz wiekszosc kart to potyczki sprowadzaja sie do 2 rzeczy. Heartstone jest bardziej rozbudowany przez co malo zbalansowany, ot dlaczego ludzie wola gwinta bo jest prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 15:47, Cykada85 napisał:

Gra w gwinta jest swietna jako gra w grze, jako osobna gra jest zbyt ograniczona, jak
masz juz wiekszosc kart to potyczki sprowadzaja sie do 2 rzeczy. Heartstone jest bardziej
rozbudowany przez co malo zbalansowany, ot dlaczego ludzie wola gwinta bo jest prosty.

Dlatego wkleję drugą część posta, którą usunąłeś: " A jakby doszło jeszcze kilka talii, więcej kart i drobne modyfikacje w rozgrywce to by przyniosło zysk". :P Modyfikacje byłyby konieczne, bo Gwint był robiony jako gra w grze. Żeby mógł zaistnieć jako oddzielny produkt trzeba by sporo zmienić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 15:50, Rick napisał:

Dlatego wkleję drugą część posta, którą usunąłeś: " A jakby doszło jeszcze kilka talii,
więcej kart i drobne modyfikacje w rozgrywce to by przyniosło zysk". :P Modyfikacje byłyby
konieczne, bo Gwint był robiony jako gra w grze. Żeby mógł zaistnieć jako oddzielny produkt
trzeba by sporo zmienić. :P


I wtedy przez te zmiany, modyfikacje i wiecej kart powstal by taki drugi Hearstone, balans bardzo by ucierpial a skomplikowanie by zniechecilo ludzi. Teraz kazdy gra i wygrywa i mysli ze jakby bylo online to by wymiatal...mhm...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 15:54, Cykada85 napisał:

I wtedy przez te zmiany, modyfikacje i wiecej kart powstal by taki drugi Hearstone, balans
bardzo by ucierpial a skomplikowanie by zniechecilo ludzi.


To, ze trzeba zrobić modyfikacje, nie oznacza, że muszą być one w kierunku Heartstone''a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 09:22, Waaazuuup napisał:

Tyle, że EVE to 4x z całkiem innymi założeniami i gameplayem niż "standardowe" fantasy
mmo


I dlatego nie mówiłem o "standardowym mmo", tylko właśnie o przeniesieniu założeń i mechaniki z EVE na grunt fantasy. Nic więcej. Zamiast statków - ludzie, zamiast planet - wioski i miasta. Bez questów w stylu "zabij 10 szczurów i przynieś ich ogony".

Dnia 01.06.2015 o 09:22, Waaazuuup napisał:

w tłumie biegających wszędzie wokół innych graczy z budzącymi grozę imionami typu: Geraltt, Gerallt


Grałem w SW:TOR od samego począktu, jeszcze w czasie bety, i nie przypominam sobie, by wszędzie biegały tłumy Luuuuke''ów, Daaaarth XvaderXów itp. Owszem, takie ksywki się zdarzały, bo i w LotRO spotkałem kiedyś Vadera. Ale większość osób miała w miarę "normalne" nicki, nie rozumiem więc, czemu tu by miało być inaczej.

Dnia 01.06.2015 o 09:22, Waaazuuup napisał:

Sorry ale póki co każde świetne crpg, które poszło w mmo straciło "to coś"


Ponieważ każde crpg, które poszło w MMO, korzystało właśnie z takich rozwiązań, o jakich wspomniałeś - tego wszystkiego, co widzieliśmy w WoWie, LotRO, AoC i wielu, wielu innych.

Dnia 01.06.2015 o 09:22, Waaazuuup napisał:

Nie wierzę, że w chwili obecnej Redzi są w stanie taki tytuł stworzyć.


W to, że będą w stanie stworzyć porządną grę AAA też nikt nie wierzył, i co? EVE Online stworzyło studio, które nie miało mulitimilionowego budżetu i ludzi mających dziesiątki lat doświadczenia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować