Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 10 w środku lata. Microsoft zdradził konkretny termin wydania

28 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2015 o 12:07, Gohan1989 napisał:

Tylko zaniepokoiło mnie info o możliwości "naliczania opłaty za transfer danych przez
Internet"

Jakbyś miał interneta na gigabajty.

@Ontop.
Nagranie świetne ;) Bardzo mi się podoba, choć PR, PRem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 12:07, Gohan1989 napisał:

Tylko zaniepokoiło mnie info o możliwości "naliczania opłaty za transfer danych przez
Internet"

Wiesz, co to jest mobilny Internet? To ostrzeżenie przed pobieraniem aktualizacji przez coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez rok od 29 lipca. Rezerwacja to nic innego jak automatyczne pobranie i przypomnienie o premierze w dniu premiery. Bez rezerwacji możesz i tak zrobić upgrade, czy to z ISO, czy windows update. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie z kluczami, czy jakaś wymiana, czy stare po prostu bedą aktywować W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę w te okienka / kafelki / czy jak tam zwał / i wiecie, co widzę? G...uzik widzę. Masę niepotrzebnego badziewia i bałagan na ekranie. Jedyna nadzieja - jak dla mnie - w słówku "customize". Jak mogę wyrzucić cały ten bajzel i zostawić tylko kilka niezbędnych elementów, to OK. Tylko, w takim wypadku - po co mnie ten Windows Dziesiąty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Patrzę w te okienka / kafelki / czy jak tam zwał / i wiecie, co widzę? G...uzik widzę.
> Masę niepotrzebnego badziewia i bałagan na ekranie. Jedyna nadzieja - jak dla mnie -
> w słówku "customize". Jak mogę wyrzucić cały ten bajzel i zostawić tylko kilka niezbędnych
> elementów, to OK. Tylko, w takim wypadku - po co mnie ten Windows Dziesiąty ;/


Z menu start możesz wywalić dosłownie wszystko (przynajmniej w Preview), także tym się nie przejmuj. System jest o dziwo bardzo wygodny - trzeba się tylko przestawić z 7-ki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 17:35, Headbangerr napisał:

Patrzę w te okienka / kafelki / czy jak tam zwał / i wiecie, co widzę? G...uzik widzę.
Masę niepotrzebnego badziewia i bałagan na ekranie. Jedyna nadzieja - jak dla mnie -
w słówku "customize". Jak mogę wyrzucić cały ten bajzel i zostawić tylko kilka niezbędnych
elementów, to OK. Tylko, w takim wypadku - po co mnie ten Windows Dziesiąty ;/


Mam wrażenie, że się czepiasz się dla samego czepiania. To chyba oczywiste, że kafelki w starcie będzie można dostosowywać wedle uznania tak samo jak w Metro w Win 8.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz: czy pamięta ktoś z was, jak Microsoft zarzekał się, iż Windows 8 będziecie umożliwiać rzekomo emulację gier na X360? Ciekaw jestem, czy wraz z pojawieniem się W10 ze zintegrowanym Xbox Live doczekamy się przenosin ramake''ów exclusive''ów na X1: Halo czy też Gears of War na PC-ty. Pewnie odpowiecie mi: "Człowieku, czyś ty oszalał?! Gdyby tak było, to by mało osób chciało kupować X1". To ja odpowiem tak: może tak, może nie, ale tak czy siak byłoby to Microsoftowi na rękę, bo jakby nie patrzeć, to ich domeną są zarówno PC-ty jak i konsole, tak więc zyski z pewnością mieliby zarówno po jednej jak i po drugiej stronie. No, chyba że w Microsofcie wciąż panuje przekonanie, że np. remaster GoW na PC-ty stanowcze NIE, bo piractwo BE! Cóż... to by trochę kłóciło się z poprzednimi deklaracjami włodarzy Microsoftu, którzy wręcz zapewniali, że wraz z Windowsem 10 chcą się bardziej otworzyć na graczy PC-towych. Ale czy tak będzie? Przekonamy się z czasem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee czyli to taki streaming, mając X1 będę mógł grać w gry z niego na PC? Tak to zrozumiałem, w sumie niezła opcja dla streamerów czy youtuberów ale dla szarego użytkownika zbędny bajer, szczególnie jeśli ktoś ma monitor 21,5" a TV 50". Ale gdybym za jakąś kwotę mógł nie mając konsoli na PC zagrać w taką Forzę to hmmm czemu nie ;D, ale raczej mało prawdopodobne to jest, i byłby strzałem w kolano dla Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 18:28, Illidian napisał:

Eeee czyli to taki streaming, mając X1 będę mógł grać w gry z niego na PC? Tak to zrozumiałem,
w sumie niezła opcja dla streamerów czy youtuberów ale dla szarego użytkownika zbędny
bajer, szczególnie jeśli ktoś ma monitor 21,5" a TV 50". Ale gdybym za jakąś kwotę mógł
nie mając konsoli na PC zagrać w taką Forzę to hmmm czemu nie ;D, ale raczej mało prawdopodobne
to jest, i byłby strzałem w kolano dla Microsoftu.


Miałem raczej na myśli pełnokrwiste konwersje gier z X1 na PC, niż streaming a''la OnLive. Chociaż jakby na to spojrzeć z drugiej strony, to byłby to lekki prztyczek w nos dla Microsoftu, który przecież chce nadal rywalizować z PS4 czy też WiiU :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę czy rezerwować. Myślicie, że jak będzie z wydajnością? Bo np. Vistę kiedyś pominąłem bojąc się spadku wydajności.

Ogólnie myślicie, że o wiele więcej będzie wymagał? (Mój lapek już nie jest pierwszej młodości, a w BF 4 chciałbym ciągle grać, nawet na Win 10. ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 19:01, czupryn napisał:

Ja właśnie myślę czy rezerwować. Myślicie, że jak będzie z wydajnością? Bo np. Vistę
kiedyś pominąłem bojąc się spadku wydajności.

Ogólnie myślicie, że o wiele więcej będzie wymagał? (Mój lapek już nie jest pierwszej
młodości, a w BF 4 chciałbym ciągle grać, nawet na Win 10. ;) ).


A jakiego systemu teraz używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się robić update na 5 letnim lapku?? Ma ktoś doświadczenie na nieco starszym sprzęcie jak z wydajnością tego systemu?

Aktualnie mam Win7 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam tylko jednego.

Czy ktoś może mi zagwarantować, że np. rok po wprowadzeniu Windows 10 nie bedzie wymagał abonamentu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować