Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram.pl w Dzień Dziecka

31 postów w tym temacie

> było kilka ale głównie to RTCW, oraz jeszcze wcześniej settlers 1 na Amigę :)

Szczerze, to RTCW też bym na panteon wcisnął... ale to była końcówka bycia dzieckiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o dzieciństwo moje chodzi najlepiej je symbolizuje znakomite Heart of Darkness. Poza tym The Lion King i WarCraft II: Tides of Darkness, chyba pierwsza gra, która mnie tak zachwyciła.

Później (po 1998) było tego już naprawdę sporo, więc ograniczę się do tych trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie zabawne, że samemu grało się w mroczne wyziewy i krwawe gierki, a dzieciakom zostawia się tylko Smerfy, Reksia i inne gry dla - nomen omen - dzieci, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C64 - F-14 Tomcat, Pirates!, Power at Sea, Last Ninja 2, Bulderdash (wszystkie części)
Amiga 500 - Wings, Lost Patrol
Amiga 500 oraz i386sx - wszystkie przygodówki Sierry (z Gabriel Knight: The Sins of Fathers, Conquest of the Longbow i Conquest of Camelot na czele) or Lucasarts (przede wszystkim Indiana Jones and the Last Crusade, Sam and Max Hit the Road i The Secret of Monkey Island),
i386sx - X-wing oraz Tie Fighter.

W latach 80-tych i na początku lat 90-tych gry były tylko i wyłącznie po angielsku. Jeśli chciałeś grać - musiałeś uczyć się języka obcego. To se ne vrati pane Havranek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 10:26, Kaerobani napisał:

To takie zabawne, że samemu grało się w mroczne wyziewy i krwawe gierki, a dzieciakom
zostawia się tylko Smerfy, Reksia i inne gry dla - nomen omen - dzieci, nie?


...żeby ochronić je przed spaczeniem duszy (aaarrrghhh) jakie nas samych dotknęło :)

14 letni syn od dłuuugiego czasu prosi mnie o GTA V, zezwoliłem jedynie na Watch Dogs... chociaż nowego Tomb raidera też przepuściłem. Myślę że przyjął gierkę z godnością i powagą. W takim GTA to by grał jak w Carmageddon :)

@seancamel fakt, dzięki temu ogarnąłem ten język w stopniu średniozaawansowanym do 15 roku życia (słownictwo to i do 12-13). Teraz nie ma takiej szansy... sam leniwie w Hearthstone'a po polsku gram. Diablo 3 tylko dla klimatu jedynki zainstalowałem po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować