Ring5

XCOM 2 - Temat Ogólny [M]

103 postów w tym temacie

Mi i setkom ludzi którzy dalej psioczą na oficjalnym forum i steamie na żenującą optymalizację. Z resztą nawet na trailerze WOTC tym który opisywał misję zagubieni i porzuceni widać jak silnik się tnie przy destrukcji otoczenia. Owszem WOTC naprawiło czołgający się frame rate ale skoki dalej są a to te skoki chyba mnie najbardziej irytują. Z resztą na YT jest gdzieś gameplay z całego WOTC gdzie chłop grający na 1080ti czołga się czasem z wydajnością przy pierwszej lepszej rozpadającej się ścianie budynku.

Jedynka miała swoje problemy, w zasadzie EW naprawiło 95% czkawek frame rateu, ale to było absolutnie nic w porównaniu do dwójki, tutaj po dwóch latach od premiery jest dalej żenada.

P.S.
Żeby było jasne - nie mam jakiegoś kompa-potwora [i56400, 8GB Ram DDR 4, GTX 1050ti EVGA Superclocked], ale W3, Arkham Knight, AC: Syndicate dla przykładu jestem w stanie bez problemu odpalić na ustawieniach mieszanych typu wysokie-max i trzymać stabilny frame rate bez czkawek.
XCOM 2 graficznie dużo biedniejszy nie daje sobie z tym rady i to jest absolutnie wina partacznej optymalizacji.

 

@edit

Lekarstwem na przyzwyczajenie się do czkawek framerateu zostało finalnie granie na padzie [i zablokowanie FPSów na poziomie sztywnych 35 klatek, dla świętego spokoju, ogółem badziew techniczny nie z tej ziemi, na szczęście ta gra nie potrzebuje więcej fpsów niż konsolowe 30+ żeby wyglądać stosunkowo gładko]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2018 o 19:44, Zekzt napisał:

Jedynka miała swoje problemy, w zasadzie EW naprawiło 95% czkawek frame rateu, ale to było absolutnie nic w porównaniu do dwójki, tutaj po dwóch latach od premiery jest dalej żenada.

P.S.
Żeby było jasne - nie mam jakiegoś kompa-potwora [i56400, 8GB Ram DDR 4, GTX 1050ti EVGA Superclocked], ale W3, Arkham Knight, AC: Syndicate dla przykładu jestem w stanie bez problemu odpalić na ustawieniach mieszanych typu wysokie-max i trzymać stabilny frame rate bez czkawek.
XCOM 2 graficznie dużo biedniejszy nie daje sobie z tym rady i to jest absolutnie wina partacznej optymalizacji.

Lekarstwem na przyzwyczajenie się do czkawek framerateu zostało finalnie granie na padzie [i zablokowanie FPSów na poziomie sztywnych 35 klatek, dla świętego spokoju, ogółem badziew techniczny nie z tej ziemi, na szczęście ta gra nie potrzebuje więcej fpsów niż konsolowe 30+ żeby wyglądać stosunkowo gładko]

Arkham knight to jeszcze większy technologiczny badziew od podstawki XCOM 2. I wiem z tego powodu, bo posiadam obydwie gry i na moim kompie Phenom II x3 720 z odblokowanym rdzeniem, 8GB RAM DDR 2 i GTX 750 ti to AK ledwo na absolutnym low działa w porównaniu do XCOM 2 i WoTC.

Edytowano przez Numenpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arkham Knighta skoczyłem bez jednego zająknięcia, grałem na ustawieniach normalnych bo wrzucenie wysokich tekstur faktycznie powodowało stutter, nie mniej wielkich różnic w grafice między normalnymi a wysokimi nie dostrzegałem. Zablokowałem sobie tylko w tej grze FPSy na poziomie 35*. Grało się dalej płynniej niż na konsoli, a nie było tych skoków klatek 60-40 co osobiście znoszę gorzej niż stałe 30-40 fpsów które nawet nie drgnie.

Po wszystkich patchach gra jest jak najbardziej grywalna [inna sprawa, ze 1050ti jest szybsze niż 750ti, może faktycznie 750tka tego tytułu nie jest w stanie uciągnąć, podobnie procek, i5 6400 jest wydajniejszy niż twój Phenom, nasze kompy się różnią i ciężko to tak na sucho porównać].

XCOM 2 - naprawiłem sobie 99% problemów zastosowaniem kilku dodatkowych zmian w pliku ini [głównie zmiana PoolSizea na 512 wyleczyła zacinanie].

*Skąd taka liczba 35FPS - ano wytestowałem sobie AK i  zobaczyłem, ze najniżej z klatkami spadam przy absolutnym chaosie podczas pościgu batmobilem do 39-40 klatek. Ustawiłem sztywno 5 klatek poniżej dolnego progu, żeby mieć 100% pewności, ze gra będzie cały czas trzymać stały frame rate i frametime. Dla mnie rozwiązanie idealne na gorzej zoptymalizowane gry [o ile komuś nie wadzi płynność rozgrywki bliższa konsolowej]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się