Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XCOM 2 tylko na PC! Premiera w listopadzie

43 postów w tym temacie

Czyli Advent faktycznie okazał się XComem.

Wsparcie dla modów: uwierzę jak zobaczę. Enemy Unknown też miało mieć. No ale teraz to ex dla pieców, więc może dotrzymaja słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"2K Games zapowiedziało kontynuację XCOM: Enemy Unknown. XCOM 2 pojawi się ekskluzywnie na PC, czyli posiadacze konsol tym razem będą musieli obejść się smakiem"
---------
Wydaje mi się, że posiadacze konsol mają też komputery PC, więc nie do końca rozumiem to ''obchodzenie się smakiem''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było wiadomo od samego początku.

Advent jest nawiązaniem do Cult of Sirius czyli z urzędu wiadomo było że chodzi o nowego XCOM''a biorąc pod uwagę EXALT jako nowy CoS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:21, naczelnyk napisał:

Wydaje mi się, że posiadacze konsol mają też komputery PC, więc nie do końca rozumiem
to ''obchodzenie się smakiem''.


Posiadanie PC-ta to jedno, co innego jednak posiadanie PC-ta który nadaje się do uruchamiania nowych gier :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli XCOM 2 będzie oparty na tym samym silniku co EU/EW, to powinien ruszyć nawet na kilkuletnich blaszakach xD
Jedna z lepiej zoptymalizowanych gier ostatnich lat, odpalałem ja nawet na moim mocno przeciętnym laptopie [w zasadzie jedyny zgrzyt techniczny jaki miałem z EU/EW to było dosłownie kilka wyskoków do pulpitu podczas ładowania misji/zapisywania gry, ale na tyle godzin ile ja tam przehulałem mogę wybaczyć te parę crashy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:23, ziptofaf napisał:

Posiadanie PC-ta to jedno, co innego jednak posiadanie PC-ta który nadaje się do uruchamiania
nowych gier :P


A szczególnie x-com był grą, która wycisnęła z komputera wszystko....Co z tego, że śmiga nawet na androidzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:21, naczelnyk napisał:

Wydaje mi się, że posiadacze konsol mają też komputery PC, więc nie do końca rozumiem
to ''obchodzenie się smakiem''.


No i? Jakoś pod newsami np. o przeniesieniu Divinity: Original Sin na konsole nie widziałem fali postów "meh, ograłem na pececie". Zresztą już jeden na Polygamii wyskoczył, że "nie każdy lubi grać na pececie", więc nie rozumiem czego nie rozumiesz. Teraz się okaże, ilu jest "fanów gier a nie platform" a ilu takich, co są fanami gier, póki te gry są na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Akcja XCOM 2 przeniesie nas 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie, w której ludzkość przegrywa bitwę o ziemię z obcymi. "

Czy ja ukończyłem innego XCOMA na PS3 czy zakończenie jednak wskazywało na zwycięstwo ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:31, ozoqq napisał:

Czy ja ukończyłem innego XCOMA na PS3 czy zakończenie jednak wskazywało na zwycięstwo
ludzi?


To, że wygrali w EU nie znaczy, ze ufoki w ciagu 20 lat nie wróciły z lepszym sprzętem. W EU rozwalasz im jednego mothershipa, nie podbijasz rodzimej planety ni nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:31, ozoqq napisał:

"Akcja XCOM 2 przeniesie nas 20 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie,
w której ludzkość przegrywa bitwę o ziemię z obcymi. "


Czy ja ukończyłem innego XCOMA na PS3 czy zakończenie jednak wskazywało na zwycięstwo
ludzi?


No właśnie nie również to zastanawia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 20:29, Bambusek napisał:

No i? Jakoś pod newsami np. o przeniesieniu Divinity: Original Sin na konsole nie widziałem
fali postów "meh, ograłem na pececie". Zresztą już jeden na Polygamii wyskoczył, że "nie
każdy lubi grać na pececie", więc nie rozumiem czego nie rozumiesz.


Meh, ograłem Divinity na pececie - jeżeli to wyznanie poprawi ci humor. Dalej nie widzę związku z moim postem. Spróbuj mniej chaotycznie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:33, naczelnyk napisał:

Meh, ograłem Divinity na pececie - jeżeli to wyznanie poprawi ci humor. Dalej nie widzę
związku z moim postem. Spróbuj mniej chaotycznie proszę.


Twierdzisz, że każdy konsolowiec ma też peceta, więc jak bedzie chciał, to zagra. Ok, ale skoro tak to również mógł zagrać w takie Divinity: OS czy też Wastelands 2, prawda? To dlaczego zapowiedzi wersji konsolowcyh nie spotkały się z ogólną obojętnością, a pod newsami jeszcze pojawiały się marzenia o konwersji Pillars of Eternity? :)

Ja wiem, że niektórzy wiecznie wierzą w nieskazitelność konsolowców, ale niejeden już nie raz i nie dwa pokazał, że jakikolwiek kontakt z pecetem go parzy i prędzej nie zagra wcale niż "skazi się" się zagraniem na blaszaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 20:31, ozoqq napisał:

Czy ja ukończyłem innego XCOMA na PS3 czy zakończenie jednak wskazywało na zwycięstwo
ludzi?


Akurat w serii Ufo już wcześniej było tak że to złe zakończenie (w tym przypadku - spróbuj stracić poparcie wszystkich krajów w Xcomie i zobacz co się dzieje -

Spoiler

okazuje się że obcy przejmują kontrolę nad rządem i wycofują projekt Xcom

, podejrzewam że do tego właśnie piją twórcy) stawało się tym które rozpoczynało następną część.

Przykłady z poprzednich części serii Ufo (oznaczone spoilerami bo może ktoś w nie nie grał):
Spoiler

Ufo Aftermath - dwa zakończenia. Jedno w którym lecisz na księżyc, rach ciach, wybijasz alienów. Ale było też drugie - obcy postanowili utworzyć na Ziemi tzw. biomasę która miała przemienić całą planetę w superistotę. I wprost mówią że zapewnią twoim ludziom możliwość ewakuacji i traktat pokojowy o ile przestaniesz temu zapobiegać. Jak łatwo zgadnąć, zgoda na ten traktat prowadzi do natychmiastowego zakończenia gry.
Ufo Aftershock - ma miejsce po tym jak biomasa opanowała ziemię... i zdechła. 50 lat prac na marne, niedobitki zmutowanej ludzkości tu i tam. Obcy stanowiący zagrożenie w poprzedniej części ześwirowali i utracili większość swoich sił mentalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sweet! Na to właśnie czekałem, pierwsza część (ta nowożytna) była genialna i dała mi wiele godzin świetnej zabawy. Mam tylko nadzieję, że też będzie się dało grać za pomocą pada. Ech, chciałbym żeby to wyszło już za tydzień - akurat go ograniu Wieśka.

Szczerze to mi wisi czy będzie to exclusive pecetowy czy nie. Zastanawia mnie tylko czemu nie chcą robić portów na konsole. Nawet gdyby sprzedało to się na konsolach w ilości 500 tyś. sztuk to zawsze byłby jakiś profit. Nie sądzę by grafika była jakaś oszałamiająca więc akurat przy tym tytule te dwa szroty nie powinny mieć problemów z działaniem. Dziwna decyzja.

Nieważne, XCOM 2 będzie świetny. To jest pewne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo zapowiedzi oraz samego XCOM:EW

- Wiadomo że akcja dzieje się 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części
- Podczas unifikacji rządów władzę przejęło ADVENT (easter egg nawiązujący do Cult of Sirius) które potajemnie współpracuje z obcymi.
- W wyniku czego XCOM musiał zejść do podziemia.
- Na podstawie wiedzy z dodatku jest bardzo prawdopodobne że ADVENT to następne wcielenie EXALT
- Dodatkowym dowodem jest fakt, że nie wiadomo czy organizacja przestała faktycznie istnieć po najechaniu na ich bazę dowodzenia.
- Trzeba brać pod uwagę 2 mini kampanie w których jest przedstawiona współpraca Obcych z Ludźmi między innymi z EXALT.
- Dodatkowym spoilerem są dodatkowe i zmienione mapy w EW gdzie są automaty i billboardy z reklamami przedstawiającymi jakiegos stworka co ciekawe jeden jest w trailerze XCOM2 gdy ginie od miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 20:42, Bambusek napisał:

Twierdzisz, że każdy konsolowiec ma też peceta, więc jak bedzie chciał, to zagra. Ok,
ale skoro tak to również mógł zagrać w takie Divinity: OS czy też Wastelands 2, prawda?
To dlaczego zapowiedzi wersji konsolowcyh nie spotkały się z ogólną obojętnością, a pod
newsami jeszcze pojawiały się marzenia o konwersji Pillars of Eternity? :)

Ja wiem, że niektórzy wiecznie wierzą w nieskazitelność konsolowców, ale niejeden już
nie raz i nie dwa pokazał, że jakikolwiek kontakt z pecetem go parzy i prędzej nie zagra
wcale niż "skazi się" się zagraniem na blaszaku.


Są ludzie i ludziska ;) Ja gram tak samo na konsoli jak i na pececie. Poprostu podzieliłem sobie gatunki w ktore lepiej gra mi się na PC czy ps4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Twierdzisz, że każdy konsolowiec ma też peceta, więc jak bedzie chciał, to zagra. Ok,
> ale skoro tak to również mógł zagrać w takie Divinity: OS czy też Wastelands 2, prawda?
> To dlaczego zapowiedzi wersji konsolowcyh nie spotkały się z ogólną obojętnością, a pod
> newsami jeszcze pojawiały się marzenia o konwersji Pillars of Eternity? :)
>
> Ja wiem, że niektórzy wiecznie wierzą w nieskazitelność konsolowców, ale niejeden już
> nie raz i nie dwa pokazał, że jakikolwiek kontakt z pecetem go parzy i prędzej nie zagra
> wcale niż "skazi się" się zagraniem na blaszaku.
>
> Powiedziałem ''posiadacz konsoli'', a nie ''konsolowiec''. ''Posiadacz konsoli'' to przeważnie gracz multiplatformowy, który gra w to co chce i jak chce, czy to konsola, PC, czy tablet. W zasadzie większość ''posiadaczy konsol'', których znam podpada pod tę definicję. Zatem - jako ''posiadacz konsoli'' - niczym nie muszę się obchodzić, bo nie tylko mam konsolę, ale PC mocniejszego niż 90% użytkowników tego forum.

Rozumiem, że miałeś na myśli ''konsolowca'' w tym samym znaczeniu jak ''pecetowca'' , czyli faceta (dziewczynę), którego stać tylko na jedną platformę, - w przypadku PC często o kiepskich parametrach.

''Woleć'' to można kontroler, a wszelkie inne pyskówki są bez sensu, bo każdą platformę - z takiego bądź innego powodu warto mieć i basta - zatem proponuję nareszcie zignorować pyskaczy po obydwu stronach odejść od archaicznego podziału ''pecetowcy'' i ''konsolowcy'' na tych którzy mogą cieszyć się wszystkim co wychodzi na najwyższym poziomie i na tych bardziej ograniczonych, którzy tego komfortu nie mają.

Podsumowując: jednoplatformowość = archaizm dla tych, którym wiedzie się gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2015 o 23:58, naczelnyk napisał:

Podsumowując: jednoplatformowość = archaizm dla tych, którym wiedzie się gorzej.


Widzę, że wprowadzamy nowy rodzaj elitaryzmu. Jak nie mam mocnego peceta i dwóch konsol to jestem biedny. Tylko ja się zastanawiam na cholerę mi konsolo skoro mam mocnego peceta. Żeby pograć w jednego exa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować