Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

XCOM 2 tylko na PC! Premiera w listopadzie

43 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2015 o 00:52, fenr1r napisał:

Widzę, że wprowadzamy nowy rodzaj elitaryzmu. Jak nie mam mocnego peceta i dwóch konsol
to jestem biedny. Tylko ja się zastanawiam na cholerę mi konsolo skoro mam mocnego peceta.
Żeby pograć w jednego exa? ;)


Już niedługo dwa!... no trzy. Na razie jest Bloodborne, ale w niedalekiej przyszłości wyjdzie Uncharted 4 no i od biedy Until Dawn zapowiada się ciekawie. Jako, że prędzej czy później kupiłbym PS4 uznałem, że Bloodborne to dobry katalizator do zakupu tej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to przeważnie gracz multiplatformowy, który gra w to co chce i jak chce, czy to konsola,
> PC, czy tablet. W zasadzie większość ''posiadaczy konsol'', których znam podpada pod
> tę definicję. Zatem - jako ''posiadacz konsoli'' - niczym nie muszę się obchodzić, bo
> nie tylko mam konsolę, ale PC mocniejszego niż 90% użytkowników tego forum.
>
Posiadacz konsoli to przeważnie gracz multiplatformowy? W życiu nie słyszałem większej bzdury wyssanej z palca, zero danych, zero czegokolwiek na poparcie tezy. Ja ze swojej strony znam posiadaczy konsol, którzy w życiu na PC grali może w pasjansa i to byłoby na tyle.

> Rozumiem, że miałeś na myśli ''konsolowca'' w tym samym znaczeniu jak ''pecetowca'' ,
> czyli faceta (dziewczynę), którego stać tylko na jedną platformę, - w przypadku PC często
> o kiepskich parametrach.
>
No faktycznie trzeba się odciąć od "plebsu"

> ''Woleć'' to można kontroler, a wszelkie inne pyskówki są bez sensu, bo każdą platformę
> - z takiego bądź innego powodu warto mieć i basta - zatem proponuję nareszcie zignorować
> pyskaczy po obydwu stronach odejść od archaicznego podziału ''pecetowcy'' i ''konsolowcy''
> na tych którzy mogą cieszyć się wszystkim co wychodzi na najwyższym poziomie i na tych
> bardziej ograniczonych, którzy tego komfortu nie mają.
>
Warto to mieć lodówkę żeby się jedzenie nie popsuło, konsola czy gamingowy pecet to dobro, które można uznać za luksusowe, bo nie służy niczemu innemu niż rozrywka. Jeżeli jedna platforma spełnia nasze wymagania to po kiego grzyba nam druga? Naprawdę warto wydać blisko 1,5k zł na np PS4? Szczególnie biorąc pod uwagę, że exów jest tyle co kot napłakał... Ja bym to nazwał zachcianką, oczywiście nikomu nie bronię kupować ani nie oceniam każdy z pieniędzmi robi co mu się podoba, ale nie jest to dobro niezbędne.

> Podsumowując: jednoplatformowość = archaizm dla tych, którym wiedzie się gorzej.
>
Szkoda słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o powrót do dyskusji na temat czy mam rozdać po nagrodzie?

Nie rozumiem o co te kłótnie...

Poza tym proszę ciąć cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Szczerze to mi wisi czy będzie to exclusive pecetowy czy nie.

A mnie nie, jeśli exclusive na PC będzie oznaczał w końcu modkit z prawdziwego zdarzenia, a nie to co było w pierwszym XCOMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na skriny, to chyba budżetu im na grafike nie dali :D Albo może chcą, zeby poszlo na duzej ilosci konfiguracji, skoro robia juz ekskluzywa. Owszem, oryginal sprzedal na PC najwiecej, ale na Xboksie zle nie bylo... Nie wiem wiec skad taki zabieg, ale skoro tak to PC GAMING MUSTARD RACE! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę i nie płaczę, że tylko PC, płakałbym jakby było nie PC :P

Swoją drogą po co zaraz ten hejt odnośnie exclusivów? Widzę, że PCtowcy są zadowoleni, a konsolowcy narzekają - fajnie być tak po drugiej stronie "barykady wyłączności", co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 09:40, GThor napisał:

fajnie być tak po drugiej stronie "barykady wyłączności", co?


Ironia mocno chybiona, bo akurat znacznie wiecej gier jest PC-only i jakos ludzie na to nie narzekaja. Natomiast gry, ktore w przeszlosci byly multiplatformowe, moglyby takimi pozostac. W przypadku XCOMu nic nie stoi na przeszkodzie. Trudno, traca po prostu potencjalnych klientow i tyle. Ja specjalnie dla X2 kompa kupowal nie bede, bo mnie nie stac. Gre na PS4 kupilbym na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie dla X2 kompa kupowal nie bede, bo mnie nie stac.>

Dnia 02.06.2015 o 10:10, Ring5 napisał:


Odejdę trochę od tematu ale pamiętam jak pożyczałem Moją A500 a kumpel mi Pegazusa by pograć w coś czego nie było na Amidze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Podsumowując: jednoplatformowość = archaizm dla tych, którym wiedzie się gorzej.

Nie zgadzam sie. Skoro komus wystarczy pecet, czy jedna konsola to po co wyrzucac w bloto kolejne pieniadze? Czas nie jest z gumy, a gier na kazda platforme wystarczajaco duzo, zeby sie dobrze bawic.
A co do grania na jednej platformie to mysle ze sporo ma tez do rzeczy zbieranie pucharkow, achievementow, kart wbijanie platyn itp. pierdol. Wiele ludzi mysli "po co mam grac na PC skoro w tym czasie moglbym wbic platyny na inne tytuly". To samo sie dzieje nawet w obrebie samego PC. Rzesze osob graja np. tylko na steam i nie tkna gry np. na Origin, czy gog nawet jak dostana ja za darmo "bo lubia miec wszystko w jednym miejscu". Kompulsywny mechanizm zbieractwa, ktory tworcy gier/sprzetu wykorzystali przywiazujac graczy do platformy...
Sam gram na PC (dowolny sklep i klient :)) oraz na PS3 w co lepsze exy. X-Com to strategia wiec tak jak w jedynke i tak zagralbym na PC, bo myszka sie do tego celu lepiej nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze mną tak jest że mam PS4, PC i ostatnio zaopatrzyłem się w 3DS-a. Dlaczego?
~ Na konsolę jest cała masa gier zręcznościowych które ni jak nie pasują do klawiatury i myszki. Pad jest lepszy. Duży ekran jest lepszy. Możliwość wygodnego siedzenia na kanapie itp. Tak samo jak znajomi wpadną to odpalę konsolę. Ktoś pije, ktoś się tłucze na PS4 w MKX itp...
~ Na PC jest cała masa gier które nijak nie pasują do konsoli. Uwielbiam serię Total War. XCOM na konsoli to też była katorga (było w PS+ więc mam). Wiedźminów mam na PC i tego się trzymam. Nie wyobrażam sobie grania na padzie w nie (no może w Wieśka).
~ Nintendo kupiłem na podróż. Z dostępnych konsol jedyna alternatywa to PS Vita albo PSP a te... są za duże. Małego 3DS-a wsadzę do kieszeni. Mogę mieć na nim multum gier i działa koło 6h. I ma tytuły Nintendo które znam od dziecka z Nesa (albo ich remake) i których nie znajdziesz nigdzie indziej. A street pass uświadomił mnie że np w Wawie gdzie obecnie siedzę jest CAŁA TONA ludzi z 3DS-em (2-3 dni z konsolką w kieszeni jadąc do pracy pokazały że minąłem ponad 20 aktywnych konsolek mających te gry co ja).

O ile PC może wystarczyć o tyle inne platformy też mają coś do zaoferowania. Obecnie kupuję gry na PS4 jeżeli dobrze się gra nimi z Padem. Tylko jeżeli gra jest stricte na PC albo nie nadaje się do pada wybieram PC.

Więc jednoplatformowość to jest archaizm. Są gry nadające się do grania na PC. Są takie które są świetne na konsoli. Są takie które można mieć zawsze przy sobie. I o ile nie ma sensu kupować np 2 konsol (PS4, XONE) o tyle warto kupić urządzenia które się uzupełniają (handheld, konsola, PC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny news :) Mam w nosie czy to wyjdzie na PC-ta konsole androida czy nawet na amige. Ostatnia część była tak fajna że z przyjemnością zagram w kontynuację :) W sam raz na jesienne wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 02:04, Sewycz napisał:

Patrzac na skriny, to chyba budżetu im na grafike nie dali :D Albo może chcą, zeby poszlo
na duzej ilosci konfiguracji, skoro robia juz ekskluzywa. Owszem, oryginal sprzedal na
PC najwiecej, ale na Xboksie zle nie bylo... Nie wiem wiec skad taki zabieg, ale skoro
tak to PC GAMING MUSTARD RACE! ;D

Akurat na PC w momencie sprzedaż wyniosła grubo ponad 1 milion(przed free weekendem to było już ponad 1,7) to na xpudle w tym czasie ledwie dobiło do 0,5 mln. a na ps3 ledwo 0,3 mln. Druga sprawa na PC większość zapewne kupiła także EW w przeciwieństwie do gtraczy konsolowych. Więc coś jest na rzeczy z tą decyzją.

teraz walnę to co wiadomo z forum 2k, neogaf, stronie xcom2 i polygon

- Znów będzie tylko 1 baza ale z tego co wiadomo że to jest ruchome centrum dowodzenia coś jak taki HellCarrier z avengers. Co ciekawe statek nazywa się Avenger(aluzja do oryginału) i jest przerobionym statkiem obcych.
- Teraz robimy z rebeliantów.
- Ma być wsparcie modów w workshopie
- pojawią się mapki generowane losowo i ta zniszczenie otoczenia będzie
- gra ma być bardzo rozbudowana pod każdym względem ale nadal ma wykorzystywać system 2 ruchów(co mi pasi)
- gra ma zostać wydana na PC w listopadzie a potem na Mac i linuxa(na konsole prawdopodobnie nie wyjdzie)
- gra prawdopodobnie będzie hulać na bardzo zmodyfikowanym UE3
- kobry z trailera to nowi snakemen ponoć
- jest dodany element stealth czyli akcje po cichu ale ponoć będzie można grać w stary sposób czyli totalny rozpierdziel.
- stan świata decyduje o środowisku misji
- będzie można zbierać sprzęt po poległych przeciwnikach
- teoretycznie jest nieskończenie wiele kombinacju map, misji i celów.
- Nad grą pracuje obie ekipy FIRAXIS odpowiedzialne za XCOM:EU oraz XCOM:EW

od strony fabuły to są teorie na forum oraz informcje od ekipy
- Wiadomo że akcja dzieje się 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części i to jest potwierdzone po zwycięstwie ostatniej misji.
- Podczas unifikacji rządów władzę przejęło ADVENT (easter egg nawiązujący do Cult of Sirius) które potajemnie współpracuje z obcymi.
- W wyniku czego XCOM musiał zejść do podziemia.
- Na podstawie wiedzy z dodatku jest bardzo prawdopodobne że ADVENT to następne wcielenie EXALT
- Dodatkowym dowodem jest fakt, że nie wiadomo czy organizacja przestała faktycznie istnieć po najechaniu na ich bazę dowodzenia.
- Trzeba brać pod uwagę 2 mini kampanie w których jest przedstawiona współpraca Obcych z Ludźmi między innymi z EXALT.
- Dodatkowym spoilerem są dodatkowe i zmienione mapy w EW gdzie są automaty i billboardy z reklamami przedstawiającymi jakiegos stworka co ciekawe jeden jest w trailerze XCOM2 gdy ginie od miecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 13:00, Henrar napisał:

Przyjąłbym smartfonową/tabletową wersje tej gry z otwartymi ramionami...

bo inaczej zostaje ci tylko enemy within albo aliens versus humans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 11:05, Numenpl napisał:

- pojawią się mapki generowane losowo i ta zniszczenie otoczenia będzie


Chciałbym zniszczalne otoczenie jak w Silent Storm, ale pewnie można najwyżej pomarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 13:19, Numenpl napisał:

> Przyjąłbym smartfonową/tabletową wersje tej gry z otwartymi ramionami...
bo inaczej zostaje ci tylko enemy within albo aliens versus humans

Enemy Within już przyjąłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2015 o 10:37, dariuszp napisał:

Więc jednoplatformowość to jest archaizm.


Archaizm jest wtedy kiedy coś jest przestarzałym sposobem myślenia nie pasującym do dzisiejszych czasów. Ja bym powiedział, że to wybór, a że multiplatformowość jest w tych czasach bardziej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej to już inna sprawa, ale czy muszę mieć kilka platform żeby się dobrze bawić i zawsze mieć w co grać? Jedyny argument, który do mnie przemawia to granie w podróży, ale zwykle i tak nie chce mi się grać dłużej niż 15-20 min, wole poczytać, kwestia gustu. Mam komputer i nie widzę w tej chwili potrzeby kupowania konsoli, jest w komputerze takie coś co się nazywa USB gdzie można podpiąć pada, jest też takie coś jak HDMI, a i jest też możliwość streamingu więć równie dobrze można grać w MK X na telewizorze nie mając konsoli. Exclusivów jest naprawdę malutko, nawet na PC exclusivów AAA jest stosunkowo niewiele, głównie MMO i strategie.

Dziwi mnie dlatego, czemu nie wydają XCOMa na konsole skoro podobno dobrze się sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować