Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon da się przejść w mniej niż 5 godzin!

23 postów w tym temacie

> To tak jakby książkę skończyć w 1 minute przerzucając tylko strony...
Widzisz, speedrun wykorzystuje wszystkie mechaniki gry i

a) nie da sie ich poznac bez pogrania troche w gre lub
b) poznania tychze mechanik przez zaglebienie sie w czeluscia internetu.

Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie pisza ''po co?'' w takich sytuacjach. Przeciez to oczywiste, dany czlowiek przeszedl juz gre, spodobala mu sie, przeszedl ja pewnie jeszcze raz/dwa, by poznac jakie rzeczy sa najskuteczniejsze i zabral sie za speedrun, by byc najszybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> BTW
> Kobietę też można zaliczyć w minutę......
Zgadzam się i myślę, że to najlepiej obrazuje ten temat. Ale jak koleś czerpie z tego fun to gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przejsc watek glowny, tak. Przejsc cala gre ze wszystkim ? Nope :)

Wiesz że twórcy zarzekali się że przejście wiedźmina 3 robiąc tylko główną część miało nikomu nie zając mniej niż 25 godzi i to miał być możliwy do wykonania speed run. Jak widać da się w mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś znalazł sposób. Jak zwykle. Pamiętacie Fallout 2? Odwiedzasz Navarro. Kosisz Advanced Power Armor a później kosisz całą resztę gry :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To tak jakby książkę skończyć w 1 minute przerzucając tylko strony...
> Widzisz, speedrun wykorzystuje wszystkie mechaniki gry i
>
> a) nie da sie ich poznac bez pogrania troche w gre lub
> b) poznania tychze mechanik przez zaglebienie sie w czeluscia internetu.
>
> Zawsze mnie zastanawia czemu ludzie pisza ''po co?'' w takich sytuacjach. Przeciez to
> oczywiste, dany czlowiek przeszedl juz gre, spodobala mu sie, przeszedl ja pewnie jeszcze
> raz/dwa, by poznac jakie rzeczy sa najskuteczniejsze i zabral sie za speedrun, by byc
> najszybszy.

trochę po polemizuję...
Speedrun takiego np mario bross, który składa się tylko ze skakania i biegania jest dla mnie zrozumialy, przechodząc go w ekspresowym tempie nic się nie traci z całej zawartości gry i fabuły.

Natomiast wiedźmin w mechanice gry (jeżdżenie po mapie, siekanie mieczem, przezucanie ekwipunku z jednej kieszeni do drugiej) ma też bogaty scenariusz i jest to główny element gry.

Rozumiałbym speedrun wiedźmina w którym to gracz szybko czyta wszystkie rozmowy, wszystkie misje poboczne tak, aby nie umknął mu żaden szczegół fabuły...
ale taki speed run gdzie fabułę się szybko przeklikuje i omija jak może byle tylko do końca dotrzeć to dla mnie tak jakby oglądać jakiś film oglądając tylko sceny akcji, a całą resztę przewijać - dlatego akurat w tego typu grach (gdzie trzonem rozgrywki jest fabuła) jest to dla mnie bezsensowne i mało co udowadnia. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże... Za każdym razem, kiedy widzę news/filmik/cokolwiek odnośnie speedruna, to zlatuje się masa... "graczy" i hejtuje "lol, ale po co? Co to za przyjemność? Też mi wyzwanie... Co za debile, psują sobie grę" itp. itd. Słyszeliście kiedyś o zawodach albo o biciu rekordu? Jak oglądacie turniej, to hejtujecie graczy, że robią wszystko, żeby wygrać, a wy wolicie sobie spokojnie pograć, bo taki stres to żadna przyjemność? Albo jak ktoś bije następny rekord, to też musi polecieć hejt, że koleś jest idiotą i po co on tak robi i że psuje sobie przyjemność z tego? Im to DAJE satysfakcje i przyjemność, bo zrobili coś, czego nikt inny nie był w stanie. To jest osiągnięcie. Idźcie przeczytajcie na czym polega speedrun.

P.S. Twórcy zapowiadali, że przynajmniej 25h trzeba na skończenie wątku głównego, koleś im udowodnił, że można zrobić to 5 razy szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 18:35, 34all napisał:

jest to dla mnie bezsensowne i mało co udowadnia. Przynajmniej dla mnie.

Koles udowodnil, ze tworcy albo klamali z tymi 25godzinami na przejscie gry albo nie znaja swojej gry - albo jedno i drugie ;).

Polemiki nie komentuje, bo i tak nie mam szans Cie przekonac, ze speedrunu nie da sie zrobic bez poznania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie tak szybko skipować jak on ;)
Good luck.
Skrypcik wyczuwam.

A poza tym speedrun, speedrunem - ale w kontekście 25 godzin mówimy o przejściu samego głównego wątku czy wszystkich możliwych questów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Spróbujcie tak szybko skipować jak on ;)
> Good luck.
> Skrypcik wyczuwam.
>
> A poza tym speedrun, speedrunem - ale w kontekście 25 godzin mówimy o przejściu samego
> głównego wątku czy wszystkich możliwych questów?
o samym głównym wątku mówili twórcy że niemożliwym jest przejść krócej niż w 25 godzin a tu bach 5 godzinek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Spróbujcie tak szybko skipować jak on ;)
> Good luck.
> Skrypcik wyczuwam.

Ja grę przechodzę drugi raz na najwyższym poziomie trudności bo tlyko tego do platyny mi brakuje i tak samo szybko skipuje. Na tyle szybko że mi się nawet nie zdąża wczytać scenki i mam przez to przestoje ;)

> A poza tym speedrun, speedrunem - ale w kontekście 25 godzin mówimy o przejściu samego
> głównego wątku czy wszystkich możliwych questów?

25 to wątek główny (tyle wg. nich zajmował) i speedruny robi się głównie wątku głównego aby przejśc grę od startu do końca. Nie słyszałem o speedrunach gier które polegają na zrobieniu ich na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 21:56, Kafar napisał:

25 to wątek główny (tyle wg. nich zajmował) i speedruny robi się głównie wątku głównego
aby przejśc grę od startu do końca. Nie słyszałem o speedrunach gier które polegają na
zrobieniu ich na 100%


Akurat runy 100% są bardzo popularne. Może niekoniczne w takich grach jak Wiedźmin, ale w nieco krótszych tytułach już tak.
W takim GTA oprócz najszybszego przejścia, robi się runy na wszystkie misje czy też pełne 100% (''znajdźki'', misje dodatkowe (policja, karetka), skoki specjalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu przeszedł grę w 5 godzin, ale na najniższym poziomie trudności, gdzie wszystko jest na hita bądź dwa, więc dla mnie to żaden wyczyn, niech ja przejdzie na normalnym bądź trudniejszym poziomie gry w 5 godzin.CDP mówił że potrzeba minimum 25 godzin na przejście gry i im pewnie chodziło o normalny poziom trudności, a nie najniższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna rowniez wziac pod uwage, ze chodzilo im (CDP) o przejscie bez przeklikiwania scen/przerywnikow itp. Choc szczerze bardzo watpie, ze w/w sceny i przerywniki zajely by 20h :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować