Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gubisz się grając w Wiedźmina 3? Skorzystaj z tej mapy

8 postów w tym temacie

Właśnie się dowiedziałem że mam połowę znaków nie odkrytych xD, choć nie rozumiem zbyt systemu mapy tzn. czy wszystkie znajdźki które się pojawiają na mapie są ujawniane dopiero po wejściu do jakiegoś miasta/wsi ? Bo patrząc po mapie mnie się wydaje tak jak mówię - bo nie mam tylu drogowzskazów co on, ale skarby i jaskinie itd. już mam.

Tak czy siak - nadal Skellige to trochę beznadziejne miejsce do znajdziek... głównie przez wodę... ten mały stateczek mimo przyśpieszenia go wolno pływa... a jako że jestem graczem typu: najpierw wszystkie poboczne (jeśli lvl mi na to pozwala) oraz znajdźki zanim zrobię jakiegoś głównego questa. No i pływam... pływam -_-. W niedzielę straciłem na prawdę dobre kilka godzin na odkrycie całej mapy Skellige + zebranie połowy rzeczy pod wodą ... Jutro czeka mnie reszta - ale pocieszam się myślą że w końcu skończę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mt17 - drogowskazy nie sa widoczne dopóki do nich nie podejdziesz. Część znaków zapytania można odkryć czytając ogłoszenia z tablic ogłoszeń, inne pojawiają się tylko gdy jesteśmy w poblizu np jedziemy droga a w lesie niedaleko jest banda potworów. Inne miejsca są totalnie nieodkrywalne i trzeba je wynaleźć np. szukając pojedynczych domków na mapie by okazac sie ze cos tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Część może też się ponoć ujawnić po zasłyszeniu czegoś ciekawego w rozmowie NPCów. Nie przyglądałem się temu, nie wiem też czy wyskakuje w takim wypadku stosowne powiadomienie o nowym znaczniku, ale według wskazówek na ekranie wczytywania można z niektórych rozmów czegoś się dowiedzieć ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Część może też się ponoć ujawnić po zasłyszeniu czegoś ciekawego w rozmowie NPCów. Nie
> przyglądałem się temu, nie wiem też czy wyskakuje w takim wypadku stosowne powiadomienie
> o nowym znaczniku, ale według wskazówek na ekranie wczytywania można z niektórych rozmów
> czegoś się dowiedzieć ciekawego.

ponoć tak, aczkolwiek albo nie działa to poprawnie albo ja mam pecha. Wielokrotnie podchodziłem do NPC, padał tekst w stylu "słyszałem, że w pobliżu wioski x znajduje się stary elficki cmentarz, na który wszyscy boją się zapuszczać. Podobno ukryte są tam skarby." I nic. Żadnego znacznika, poszukiwania na własną rękę też nie przyniosły rezultatu. Ale w sumie, dopiero dotarłem do Novigradu, może takie smaczki jeszcze przede mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie się dowiedziałem że mam połowę znaków nie odkrytych xD, choć nie rozumiem zbyt
> systemu mapy tzn. czy wszystkie znajdźki które się pojawiają na mapie są ujawniane dopiero
> po wejściu do jakiegoś miasta/wsi ? Bo patrząc po mapie mnie się wydaje tak jak mówię
> - bo nie mam tylu drogowzskazów co on, ale skarby i jaskinie itd. już mam.
>
> Tak czy siak - nadal Skellige to trochę beznadziejne miejsce do znajdziek... głównie
> przez wodę... ten mały stateczek mimo przyśpieszenia go wolno pływa... a jako że jestem
> graczem typu: najpierw wszystkie poboczne (jeśli lvl mi na to pozwala) oraz znajdźki
> zanim zrobię jakiegoś głównego questa. No i pływam... pływam -_-. W niedzielę straciłem
> na prawdę dobre kilka godzin na odkrycie całej mapy Skellige + zebranie połowy rzeczy
> pod wodą ... Jutro czeka mnie reszta - ale pocieszam się myślą że w końcu skończę :D

Też tak próbowałem, ale jak trafiałem na potwory z czerwoną czaszką, postanowiłem to jednak zrobić po grze ;) ale tylko to, bo resztę miałem pięknie zrobioną do końca gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować