Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Historia dzieje się na naszych oczach - Bethesda ujawni nowego Fallouta

54 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2015 o 22:23, Silvaren napisał:

Wciąż nie miałem czasu i weny by sięgnąć po New Vegas, ale ludzie chwalą. Zresztą Obsidian
to Tim Cain i Chris Avellone, czyli dwie osoby, które miały ogromny wpływ na dwa pierwsze
Fallouty.

Tim akurat tylko na pierwszego, avellone w czasach dwójki był tylko lvl designerem, zaś w NV pierwsze skrzypce grał Josh Sawyer ale nie czepiajmy się szczegółów ;P A FNV jest dobrą grą, na ile dało się zrobić dobrą grę na tak beznadziejnych podstawach (przestarzały silnik oraz skopana mechanika oparta na słabym VATS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 21:47, Squork napisał:

Czy naprawdę jestem jedynym, któremu się podobał Fallout 3? Podobnie zresztą jak 1, 2
i NV? Naprawdę był aż taki zły? Duży, sugestywny świat, nienajgorsza fabuła, fajne poczucie
humoru jak w starych Falloutach (Moira, Mrgaton, Republic of Dave czy miasto pełne "superbohaterów"
itd.). To była świetna gra!

jeśli zaraz po wyjściu z krypty pistoletem 10mm możesz bez problemu zabijać mutanty z gatlingami po prostu klikając na nie w VATSie, to wiesz, że to nie jest dobra gra. O retconnach, klimacie na siłę (200 lat po wojnie i ludzie dalej wyglądają jakby dopiero spadły bomby, srsly?), sztucznym sileniu się na nawiązania (tylko po to przeniesiono grę na drugi koniec stanów, by wcisnąć tam dokładnie te same frakcje co były na wschodzie, przy okazji robiąc z nimi kompletny bajzel - pozdro mutanci, pozdro dwa nowe bractwa stali i robienie z jednego jezusów pustkowi, pozdro kolejna enklawa) czy generalnym spłyceniu już wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To szykuje się nam pewnie "Skyrim z karabinami".

"Trójkę" zawsze będę traktować jako nie kanoniczną część, za dużo nieporozumień i niezgodności z oryginałem. Dopiero "New Vegas" naprostował serie, boję się, że znów wrócimy do poziomu mini grzybów atomowych i strzelania misiami pluszowymi.

No, ale nie mówię, że to była zła gra, bo grało się fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A mi się marzy naprawdę duuuży świat. Może Chiny, co by w końcu poznać jakąś konkretną
> historię, a nie tylko "nie wiadomo kto zaczął?". Albo wspominany wielokrotnie Nowy York,
> wraz z New Jersey, i ogólnie całą aglomeracją. Albo obszar Detroit.
Nowy Jork chyba w kanonie Fallouta został zniszczony i nie jest możliwa jego ponowna kolonizacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dali to Obsidianowi jak NW - biorę w ciemno. Obsidian na koncie ma same interesujące gry. Jeżeli sami to robią - Biorę w ciemno nogi za pas. Niezależnie jakie potwory się w ciemności czają. Już pokazali przy F3 że nie potrafią robić Falloutów i ich w ogóle nie rozumieją. Obsidian przy okazji NW pokazał że wie co to są Fallouty. Miałem banana na twarzy kiedy w tle usłyszałem znajome nuty, w ręce miałem znajome bronie a gra wróciła do znajomych klimatów i świetnych easter eggów (jak lodówka z kapeluszem).
Klimat F2 wyciekał z monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy naprawdę jestem jedynym, któremu się podobał Fallout 3? Podobnie zresztą jak 1, 2
> i NV? Naprawdę był aż taki zły? Duży, sugestywny świat, nienajgorsza fabuła, fajne poczucie
> humoru jak w starych Falloutach (Moira, Mrgaton, Republic of Dave czy miasto pełne "superbohaterów"
> itd.). To była świetna gra! Fallout 4 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie
> produkcji.

Mi też 3 bardzo przypadła do gustu wiadomo nie odtworzyła wspaniałego klimatu 1ki i 2ki, nie zaprezentowała post-apokaliptycznego świata z takim rozmachem a na dodatek była mocno ugrzeczniona, ale mimo wszystko "decent", NV w ogóle mnie nie kupiło, byle ta gra nie wyglądała w konstrukcji jak Skyrim, czyli masa questów zapychaczy, z olaną główną fabułą i drewnianą mechaniką bo będzie total klapa... Swoją drogą Fallout Tactics też miało swój urok - myślę, że jak się postarają to sukces gwarantowany bo to uniwersum jest po prostu kapitalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w F3 i NV, nawet mi się podobały i swego czasu wciągnęły ale od niedawna zagrywam się w Wiedźmina 3 i jakieś takie płytkie, miałkie wydają mi się te fallouty.

Jeżeli F4 będzie utrzymany w stylu F3 to po tym co pokazał Wiedźmin 3 (produkt idealny, na którym powinny wzorować się inne studia) po fallouta 4 nawet nie sięgnę (:

To tak jak po przejściu na chłodzenie wodne miałbym wrócić do "powietrza" albo z klasy S do jakiegoś opla :P Wiedźmin 3 wszystko zmienił, nic już nie będzie takie samo, CDP postawiło wysoko poprzeczkę, wytyczyło nowe szlaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze będzie jak zapowiedzą nowego fallouta na urządzenia mobilne :D
Trójka była po prostu tesem udającym fallout, w dodatku gorszym od normalnych tesów praktycznie pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 09:55, DeithWX napisał:

Fallout 3 HD Remaster GOTY edition

Heh nigdy nie mów nigdy. ;) wszystko jest możliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 09:22, jellybe4r napisał:

Jeżeli F4 będzie utrzymany w stylu F3 to po tym co pokazał Wiedźmin 3 (produkt idealny,
na którym powinny wzorować się inne studia) po fallouta 4 nawet nie sięgnę (:


Jedno z drugim nie ma praktycznie nic wspólnego. Nie żebym hejtował nasz narodowy skarb gamingowy, bo gra jak widać jest bardzo popularna i co za tym idzie - dobra. Jednak wiele osób gra w nią raczej ze względu na klimat (i sentyment do poprzednich części). Mnie np. mieczyki i bieganie po fantastyczno-średniowiecznych polanach w ogóle nie kręci. Z resztą tak samo nie kręci mnie TES. Z kolei postapokaliptyczny, retrofuturystyczny świat chłonę jak dziecko i dlatego jakaś zupełnie inna gra nie będzie mi wyznaczać tutaj standardu. Wiedźmin, oceniając moim chłodnym okiem kuleje głównie w walce, poruszaniu się postacią, jak i dialogach (wszystkie 3 aspekty są strasznie sztuczne). Skoro już mamy widok z trzeciej osoby to mogliby uczyć się od Rockstar Games, bo Wiedźminem w porównaniu do GTA porusza się jak drewnianą kukłą (szczególnie podczas biegu). System walki w Falloucie jest zupełnie inny, więc tutaj nawet nie ma co porównywać (tym bardziej, że w wiedźmińskim szału nie ma), a jeżeli chodzi o dialogi i cutscenki, to tutaj nie spodziewam się rewolucji i pewnie będą tak samo denne (wiesiek=fallout).

Z Falloutem będzie tak samo jak z Wiedźminem, czyli wiele osób będzie w niego grać ze względu na klimat i sentyment i szczerze wątpię (bo dla mnie to zupełnie nielogiczne) by porównywać ze sobą obie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 19:53, Principes napisał:

Seria Fallout od dawna nie istnieje, o jakiej "kolejnej grze" mówimy?
A, zapomniałem, Bethesda i jej n-te odsłony TES w różnych ciuszkach pisane przez pięciolatków
na (przebitym strzałą) kolanie. OK.


Coś w tym jest. Od czasów Obliviona, wszystko jest robione na jedno kopyto. Tylko szaty graficzne zmieniają, a tak to ciągle to samo badziewie. Światełkiem w tunelu był New Vegas, ale tylko dlatego że nie pracowała nad nim Bethesda.
OK niech będzie że Skyrim to zalążek tego światełka, ale i tak w przypadku F4 nie mam ani jednej optymistycznej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolejnego Fallouta. Fallout 3 może nie był wybitny ale grało mi się w niego przyjemnie i klimat oryginalnych Falloutów był zachowany.
NV nie ukończyłem ale mam nadzieję do niego wrócić po Wiedźminie 3.
A kolejny Fallout zawsze mile widziany. To jedna z moich ulubionych serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 21:47, Squork napisał:

Czy naprawdę jestem jedynym, któremu się podobał Fallout 3?

Z perspektywy czasu nie wiem co tam mogło się podobać. Naprawdę pusty świat, średnia fabuła, średnia rozgrywka, gra bardzo krótka... Bethesda napompowała mocno balonik i jak zwykle - jedyne co umieją dobrze robić - mieli świetny PR i tylko dlatego nie było spektakularnej klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować