Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam wprowadził możliwość ubiegania się o zwrot pieniędzy z byle powodu

23 postów w tym temacie

Chociaż tyle, chociaż obudzili się po takim czasie, że nawet nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Po prostu dali coś co powinno być już wieki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem za dokładnie regulaminu tych "zwrotów", ale jestem pewien, że wprowadzacie czytelników w błąd odnośnie zwrotów "tylko do portfela steam". Tego rodzaju zwroty są tylko opcją awaryjną na wypadek gdyby nie dało się zwrócić użytkownikowi pieniędzy tą samą drogą, jaką zapłacił za grę przy jej zakupie. Z tego miejsca w regulaminie był nawet odnośnik do strony na której były wskazane rodzaje płatności dla jakich dla mojego kraju (czyli Polski) są realizowane zwroty w tej samej formie, oraz w jakich przypadkach zostanie nam uzupełniony portfel steam.

A tu dowód popierający to co napisałem: http://store.steampowered.com/steam_refunds_methods

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście istnieje pewne ograniczenie związane z wypłatą pieniędzy - nie trafią one z powrotem na konto bankowe czy PayPale,
Pelna profeska widze. Brawo, gram.pl.


In your country, the following payment methods support refunds:
PayPal
Visa
MasterCard
American Express
Discover
JCB
http://store.steampowered.com/steam_refunds_methods


Wiec jak najbardziej kasa moze wrocic na konto. Chyba, ze uzyta karta stracila waznosc, wiec tylko na Steam Wallet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was z angielskim, ale akapit na który się powołujecie mówi że te systemy płatności wspierają system refundacji (zwrotów). Raczej można to zrozumieć że jeśli płaciliście jedną z tych metod możemy ubiegać się o zwrot. O tym że zwracają tym sposobem to nie ma ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 13:22, Visconius napisał:

Nie wiem jak u was z angielskim

Podejrzewam, ze lepiej niz u Ciebie. Od osmiu lat w pracy uzywam przez osiem godzin dziennie.

You will receive the refund in Steam Wallet funds or through the same payment method you used to make the purchase. If, for any reason, Steam is unable to issue a refund via your initial payment method, your Steam Wallet will be credited the full amount.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązania. Dobre dla wszystkich zawiedzionych graczach, którzy zostali w jakiś sposób naciągnięci przez developerów z obiecanek. Myślę, że okres testowy gry 2 h to trochę za mało w dobie cut-scenek za każdym rogiem i masy dialogów, które zapełniają cały ten czas. Minimum 4 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zwrot na portfel - tylko w niektórych przypadkach, natomiast normalnie dostępny jest także po prostu zwrotny przelew na konto lub kartę, z którego dokonano zakupu. Przepraszam, za wprowadzanie w błąd. Nawet ja nie spodziewałem się ze strony Valve takiego kroku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale raczej nie w naszym kraju. Konieczność zakupu danej gry bezpośrednio poprzez Steam to IMO tragedia: przecież tam gry są droższe niekiedy nawet i o 50% niż dostępne z innych źródeł. IMO dla Polaków żadna różnica, bo ilu z Was dokonuje zakupu gier przez sklep Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak u was z angielskim, ale akapit na który się powołujecie mówi że te systemy
> płatności wspierają system refundacji (zwrotów). Raczej można to zrozumieć że jeśli płaciliście
> jedną z tych metod możemy ubiegać się o zwrot. O tym że zwracają tym sposobem to nie
> ma ani słowa.
"Some payment methods available through Steam do not support refunding a purchase back to the original payment method. For these purchases, refunds can only be issued to the user''s Steam Wallet."

"You will be issued a full refund of your purchase within a week of approval. You will receive the refund in Steam Wallet funds or through the same payment method you used to make the purchase. If, for any reason, Steam is unable to issue a refund via your initial payment method, your Steam Wallet will be credited the full amount."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 14:02, Pajonk78 napisał:

Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale raczej nie w naszym kraju. Konieczność zakupu danej
gry bezpośrednio poprzez Steam to IMO tragedia: przecież tam gry są droższe niekiedy
nawet i o 50% niż dostępne z innych źródeł. IMO dla Polaków żadna różnica, bo ilu z Was
dokonuje zakupu gier przez sklep Steam?

Steam Summer Sale się zbliża
Przy rabatach 70-80% coś się kupi :)

Moja lista życzeń na Steam zawiera już 53 pozycje, oj będzie polowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie 4-godzinnych gier to chyba nie bardzo ;). Wiadomo, ze jak ktos bedzie za duzo refundow robil to mu to w koncu zablokuja, ale 2 godziny powinny w zupelnosci wystarczyc, by sie przekonac czy mu gra pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 14:02, Pajonk78 napisał:

Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale raczej nie w naszym kraju. Konieczność zakupu danej
gry bezpośrednio poprzez Steam to IMO tragedia: przecież tam gry są droższe niekiedy
nawet i o 50% niż dostępne z innych źródeł. IMO dla Polaków żadna różnica, bo ilu z Was
dokonuje zakupu gier przez sklep Steam?


Zwykłe ceny są nieatrakcyjne, ale te na promocjach i przecenach? Nadal znacznie lepsze niż w naszych sklepach, dlatego też od paru dobrych lat kupuję tylko wersje cyfrowe, na steam, humblebundle itp i to mi się po prostu opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie wiem jak u was z angielskim
> Podejrzewam, ze lepiej niz u Ciebie. Od osmiu lat w pracy uzywam przez osiem godzin dziennie.
>
> You will receive the refund in Steam Wallet funds or through the same payment method
> you used to make the purchase
. If, for any reason, Steam is unable to issue a refund
> via your initial payment method, your Steam Wallet will be credited the full amount.
>


Oh jaki jad. Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni :D

Oki. Miałeś rację co do całości, a ja czytając tylko wyrywkowo fragment nie zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować