Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Środa z Wiedźminem 3 - Jak grać i wygrywać w Gwinta: krótki poradnik

32 postów w tym temacie

Dnia 03.06.2015 o 19:47, vegost napisał:

Gwint to porażka. Kompletnie nie czuje w tej mini grze blusa. Przeciwnik zawsze ma przewagę
i ma silne karty.

Polecam grać z kupcami z wiosek w Velen, większość z nich ma raczej słabe talie i grają dosyć miernie, więc łatwo można ich pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wszystkie specjalne (ograłem wszystkich + tych kupczyków i handlarzy z którymi też można grać), ale nadal quest nie zrobiony... Ciekawe skąd mam wziąć resztę kart. Przydałby się licznik przy zadaniu pokazujący ile zostało do zebrania.

Warto dodać, że niektórzy handlarze w ogóle nie dają kart za wygraną, a jakiś surowiec lub nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2015 o 00:21, vegost napisał:

Nie wiem jak je zdobywasz, ale mi ciągle brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy.


Duzo kasy jest ze sprzedawania broni i pancerzy. Poza tym ja nigdy nic nie kupilem u handlarzy poza receptami. Jak tak bardzo brakuje Ci siana to spedz troche czasu na wyscigach konnych, sa szybkie, proste i 150 koron w kieszeni za 30 sek jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 12:27, Sanders-sama napisał:

Ja już mam wszystkie specjalne (ograłem wszystkich + tych kupczyków i handlarzy z którymi
też można grać), ale nadal quest nie zrobiony... Ciekawe skąd mam wziąć resztę kart.
Przydałby się licznik przy zadaniu pokazujący ile zostało do zebrania.


Masz

Spoiler

turniej w Novigradzie, pozniej q od Zoltana zwiazany z Gwintem, quest z przyjaciolmi jak Talar, Vernon Roche, Lambert

etc.

Dnia 04.06.2015 o 12:27, Sanders-sama napisał:

Warto dodać, że niektórzy handlarze w ogóle nie dają kart za wygraną, a jakiś surowiec
lub nic.

Daja karte tylko przy pierwszej grze, pozniej surowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 13:38, Cykada85 napisał:

Masz

Spoiler

turniej w Novigradzie, pozniej q od Zoltana zwiazany z Gwintem, quest z przyjaciolmi
jak Talar, Vernon Roche, Lambert

etc.


No właśnie to mam zrobione, pisałem w tym poscie.

Dnia 04.06.2015 o 13:38, Cykada85 napisał:

Daja karte tylko przy pierwszej grze, pozniej surowce.


W takim razie jedynym wytłumaczeniem jakie widzę przy nie dawaniu kart jest fakt że to klon innego kupca z którym już grałem. W takim razie opcja grania w karty powinna być na szaro, skoro jednego klona już pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 13:35, Cykada85 napisał:

Duzo kasy jest ze sprzedawania broni i pancerzy. Poza tym ja nigdy nic nie kupilem u
handlarzy poza receptami. Jak tak bardzo brakuje Ci siana to spedz troche czasu na wyscigach
konnych, sa szybkie, proste i 150 koron w kieszeni za 30 sek jazdy.


Sprzedaż broni ? Oni nic nie dają kasy prawie za to. A niektóre bronie rozkładam, żeby mieć składniki do jakiś zestawów. Nie wiem jak wy doicie kasę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2015 o 19:27, vegost napisał:

Sprzedaż broni ? Oni nic nie dają kasy prawie za to. A niektóre bronie rozkładam, żeby
mieć składniki do jakiś zestawów. Nie wiem jak wy doicie kasę :(


Ja to nie moge znalesc takich handlarzy co by mieli tyle kasy zeby mi zaplacic za miecze. Moge np. Wykuc 7 Harpi, jedna sztuka idzie za 1200 koron. Nigdy nie rozbilem ani jednej broni na skladniki, w chlopskich chatach tyle tego lezy, tylko brac i tak nikt Ci nic nie powie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 19:34, Cykada85 napisał:

Ja to nie moge znalesc takich handlarzy co by mieli tyle kasy zeby mi zaplacic za miecze.
Moge np. Wykuc 7 Harpi, jedna sztuka idzie za 1200 koron. Nigdy nie rozbilem ani jednej
broni na skladniki, w chlopskich chatach tyle tego lezy, tylko brac i tak nikt Ci nic
nie powie :p


No to nie wiem, mi dają jakieś gorsze po 7 lub 20 koron. Raczej na tym majątku nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 19:27, vegost napisał:

Sprzedaż broni ? Oni nic nie dają kasy prawie za to. A niektóre bronie rozkładam, żeby
mieć składniki do jakiś zestawów. Nie wiem jak wy doicie kasę :(


Sprzedawaj to odpowiednim handlarzom. Broń kowalom, opancerzenie płatnerzom, rupiecie zwykłym kupcom. Wtedy można zarobić, inaczej dostajesz grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie grać w gwinta, ale popełniłem podstawowy błąd zaczynając grę.
Zagrałem z większością dostępnych kupców, biorąc za każdym razem kartę, którą od nich wygrywałem.
Teraz już wiem, że po wygranej warto sprawdzić co się dostało i jak to jest jakaś słaba karta typu 1-6 nie dająca żadnych efektów, warto wczytać gre i zagrać z nim jeszcze raz. Praktycznie u każdego można wygrać kartę bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2015 o 10:41, Domingoos napisał:

Praktycznie u każdego można wygrać kartę bohatera.


Taa? No to w takim razie co z tymi kartami od zawodowych graczy? Nagle ich nie dostaniesz bo wygrałeś od kupczyka metodą losową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować