Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rock Band 4 nie dla PC. Harmonix boi się o licencjonowaną muzykę

24 postów w tym temacie

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

Tak a czym się różni odkupienie gry od użytkownika od pobrania z neta? (...)


Chyba tłumaczę, że wersja legalna może przynieść jeszcze jakiś zysk a nielegalna nie może, to podstawowa różnica. Poza tym ktoś tę wersję "do odsprzedaży" kupił, min. dlatego że prawo zezwala legalnie się jej pozbyć sprzedając komuś innemu, komuś kto nie miał kasy na pełną wersję ale nie chciał łamać prawa. Dostateczna różnica?

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

Skoro to takie legalne to czemu developerzy jęczą i dąrzą do tego by to zniwelować całkowicie?


Bo ci twoi obsrani z biedy wydawcy/deweloperzy (nie developerzy) doskonale wiedzą, że masa growej społeczności to idioci, którym można albo wcisnąć cokolwiek, albo zabrać wszystko. Na szczęście to nie takie proste, rynek wtórny gier także generuje przychody, korzystają z tego podmioty dystrybucyjne (w których co więksi mają także swoje udziały), więc to nie tylko sprawa pożytecznych ignorantów.

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

co do DLC a co powiesz jeśli nie
jarają mnie one i nie kupię NIGDY? (...)


Chłopie, guzik to kogo obchodzi czy kupisz czy nie kupisz, tysiące innych osób kupią. Ja na przykład kupuję i co?

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

Więc guzik nie zarobek mają.


Bo ty nie kupiłeś? Nie rozśmieszaj mnie takimi argumentami i poszukaj sobie statsów, dla rozjaśnienia umysłu;

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

Wiesz nadzieja matką głupich, ale ponoć matka kocha swoje dzieci ;p.


Te wiejskie porzekadła zostaw dla siebie bo nie mówimy o obniżkach cen gazu tylko czymś, co faktycznie istnieje i generuje profit;

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

To na pewno tylko co ma piernik do wiatraka? Doradcy zmuszą do kupna oryginalnej gry
ze sklepu za 2 stówki? Gdzie identyczną kopię używaną można kupić za 120 zł z takiego
allegro? Nie ma szans.


O czym ty do jasnej ciasnej piszesz?? Czy ty się w ogóle czytasz?

Dnia 06.06.2015 o 02:16, Illidian napisał:

Także jedno i drugie przynosi nie tyle straty developerowi co brak zysku i utratę potencjalnego
klienta.


Kompletna bzdura, ale czego miałem się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 14:59, kodi24 napisał:

Kompletna bzdura, ale czego miałem się spodziewać?

No tak widać ludzie zapomnieli gdy sony z microsoftem chcieli całkowicie zlikwidować uzywki wprowadzając potrzebe bycia podłaczonym cały czas do neta na konsoli ;], robili to rozumiem z tego powodu że będą mieli miliardy dolców zysków? A może dlatego że chcieli ograniczyć handel używkami? Czyżby sami sobie w kolano chcieli strzelić? Nie sądzę. Ale dobrze teraz druga strona skoro handel kontami PSN na konsolach jest super to czemu handel kontami steam, uplay, origin itp jest zabroniony na PC? Np sam sobie kupiłem konto z Lords of the fallen za 3,50 zł :), przeszedłem i jestem zadowolony, również kupiłem konto PSN z angielskojęzycznym bloodbornem na konsole i również przeszedem i jestem zadowolony a teraz wskaż różnicę w tym. Dla mnie w każdym z tych przypadków twórcy w jakiś sposób tracą klientów.

>Te wiejskie porzekadła zostaw dla siebie bo nie mówimy o obniżkach cen gazu tylko czymś, co faktycznie istnieje i generuje profit;
Ale takie są realia i nie są to wiejskie porzekadła :).

>Chłopie, guzik to kogo obchodzi czy kupisz czy nie kupisz, tysiące innych osób kupią. Ja na przykład kupuję i co?
A jeśli takich jak ja są miliony? To co? Ty klienteli nie czynisz ;>.

I tak będziesz szedł w zaparte i wyskoczysz z argumentami że steam i origin to coś innego co jest oczywiście bzdurą więc szkoda mojego czasu i EoT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

No tak widać ludzie zapomnieli gdy sony z microsoftem chcieli całkowicie zlikwidować
uzywki wprowadzając potrzebe bycia podłaczonym cały czas do neta na konsoli ;] (...)


Nie Sony tylko Microsoft, a o ile cokolwiek z tego pamiętasz to inni wydawcy nie byli z tej opcji zadowoleni obawiając się dysproporcji sprzedażowej między platformami, która zepchnęłaby w niebyt jedną z najbardziej dochodowych;

Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

robili
to rozumiem z tego powodu że będą mieli miliardy dolców zysków? A może dlatego że chcieli
ograniczyć handel używkami?


Handel używkami zapewnia pewien balans w branży i chyba tylko dlatego póki co jest prawnie nietykalny. Istnieje o wiele więcej statystyk niż "zarobiliśmy tyle i tyle", to prostackie myślenie. Jeżeli nie jesteś w stanie przekonać klienta do ceny, którą proponujesz (a ta jest nie zawsze adekwatna do poniesionych wkładów), możesz spróbować przekonać go do marki/dodatków/założenia konta etc;

Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

Czyżby sami sobie w kolano chcieli strzelić? Nie sądzę.


MS wycofał się ze względu na Sony, inaczej poniósłby jeszcze sromotniejszą porażkę. Ani im, ani wydawcom nie było to na rękę, dobrze sprzedająca się platforma -nawet z używkami- to duża baza portfeli na podorędziu. Najwyraźniej obecność tej bazy z finansowego punktu widzenia była ważniejsza od marginalizowania określonych grup dla natki pietruszki;

Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

Ale takie są realia i nie są to wiejskie porzekadła :)


Nie są, nie udowodniłeś tego, więc nie masz co porzekać;

Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

A jeśli takich jak ja są miliony? To co? Ty klienteli nie czynisz ;>.


Oni się nie liczą. Liczą się te miliony, które kupują. Jak już chcesz odbić piłeczkę to z chlebem, bo to nieco żałosne;

Dnia 06.06.2015 o 15:16, Illidian napisał:

I tak będziesz szedł w zaparte i wyskoczysz z argumentami że steam i origin to coś innego


To przede wszystkim nie mój problem, nie zależy mi na obronie tego akurat bastionu, wydawcom najwyraźniej też nie. Szkoda, bo wbrew temu co napisałeś nie miałbym nic przeciwko. Nie użalam się aż tak wybiórczo jak ty;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha co za argumenty.

Auto koniecznie kup z salonu, bo dealerzy nie zarobią na uzywanym aucie. No albo ukradnij, bo co to za roznica? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować