Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rebel Galaxy - już graliśmy!

6 postów w tym temacie

Pamiętając Sławkowe uwielbienie dla Space Rangers 2 (ehh.. piękne czasy Gamecornera) jestem zdziwiony że ta nazwa padła dopiero w ostatnim akapicie. Sam się weń zagrywałem do nieprzytomności, więc z chęcią sprawdzę RG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też czekałem na przyrównanie do Space Rangers 2. A tu zaraz potem padło jeszcze słowo "Firefly"... Jeśli to wszystko prawda, to szykuje się cudo gierka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem od początku o Space Rangers 2 bo po pierwsze gra jest kultowa, ale nie aż tak dobrze znana jak Pirates!, więc to drugie lepiej nadaje się na porównanie, a po wtóre Rebel Galaxy ma inne ujęcie, a bitwy bardziej zręcznościowe i w czasie rzeczywistym. Ale ogólnie gra, jeśli dostanie lepszy system lootu, może próbować dorównać Space Rangers 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając opis walki mam wrażenie że podobny styl jest w książkach o Honor Harrington. Tam też jest dużo salw bocznych. Dawid Webber jest maniakiem taktyki walk na morzu i sam przyznał że walki wzorował właśnie na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 13:03, Kajdorf napisał:

Czytając opis walki mam wrażenie że podobny styl jest w książkach o Honor Harrington.
Tam też jest dużo salw bocznych. Dawid Webber jest maniakiem taktyki walk na morzu i
sam przyznał że walki wzorował właśnie na tym.


Tak, ale to tylko w pierwszych tomach, później już wszystko idzie w rakiety i myśliwce. W Rebel Galaxy też są jedne i drugie, ale przynajmniej na początku odgrywają mniejszą rolę i główne narzędzie zniszczenia to właśnie salwy.

btw. jak ci się podobał cykl o Honor Harrington, to zobacz sobie Safehold, podobne klimaty, tylko sci-fi jest bardzo mocno pomieszane z realiami XVIII i XIX wieku, żaglowców, muszkietów, początków rewolucji przemysłowej i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować