Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Batman: Arkham Knight - dym, kawałki papieru i deszcz a technologia nVidia GameWorks

18 postów w tym temacie

Moje 970 też jest ready, tylko najpierw producent musi naprawić mi łopatkę od wiatraka, którą wyłamałem :( A tak swoją drogą to świetne te efekty jak dla mnie, jaram się takim czymś i na pewno będę z tego korzystał. :) Sorrki za posta pod postem, ale nie widzę możliwości edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 11:43, Xearo napisał:

Moje 970 też jest ready, tylko najpierw producent musi naprawić mi łopatkę od wiatraka,
którą wyłamałem :(


Naprawią ci, jeśli to ty popsułeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Tak, naprawią ten wiatrak, ale najpierw muszą mi to wycenić. Mam nadzieję, że nie
> będzie
> > to zbyt droga sprawa.
> Raczej to groszowe sprawy, przecież to tylko wiatrak :)
Nie jesteś pierwszą osobą, która mi to mówi :) Pozostaje mi się cieszyć, że nie zapłacę za to raczej zbyt wiele. Mam nauczkę na przyszłość. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam grę zamówioną, ale staram się jak najmniej o niej czytać, żeby mnie czymś zaskoczyła :D Wierzę, że będzie jeszcze lepsza niż AA i AC, a także czekam na jeszcze bardziej udoskonalony system walki, który i tak należy do najlepszych w historii gier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System walki w batmanach niszczy system, dynamika i animacje sa swietne i jezeli zostana udoskonalone + poprawiona oprawa audiowizualna to warto bedzie wyskrobac pare groszy na upgrade hardware''u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na topowych Radeonach nie ma takich efektów tak? Jak w tym wypadku broni się AMD? Też mają swoje "Gameworks" ? To wszystko wygląda ślicznie, choć czy warto wydawać 1500 na nową kartę, żeby to wszystko zobaczyć? Nigdy nie byłem pewien ile takie efekty mogą zabrać mocy obliczeniowej, ale patrząc przez pryzmat czasu to wszelkie dodatkowe latające cząsteczki, dym, włosy liczone przez procesor zawsze powodowały ogromny spadek FPS. Czy nie da się tego mocniej zoptymalizować? Nie wiem tego, nie znam się może to wszystko po prostu tyle zabiera? Czy ktoś znający temat mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 15:07, MisioKGB napisał:

Na topowych Radeonach nie ma takich efektów tak? Jak w tym wypadku broni się AMD? Też
mają swoje "Gameworks" ? To wszystko wygląda ślicznie, choć czy warto wydawać 1500 na
nową kartę, żeby to wszystko zobaczyć? Nigdy nie byłem pewien ile takie efekty mogą zabrać
mocy obliczeniowej, ale patrząc przez pryzmat czasu to wszelkie dodatkowe latające cząsteczki,
dym, włosy liczone przez procesor zawsze powodowały ogromny spadek FPS. Czy nie da się
tego mocniej zoptymalizować? Nie wiem tego, nie znam się może to wszystko po prostu tyle
zabiera? Czy ktoś znający temat mógłby się wypowiedzieć?

Optymalizacja tego typu efektów polega zwykle na tym, że... ich po prostu nie ma. Takie symulacje, nawet uproszczone (bo do pełnej symulacji np. włosów w grach jeszcze daleko) wymagają sporo. I tak jest o wiele lepiej niż dawniej, bo wcześniej takie efekty w czasie rzeczywistym były nie do zrealizowania. Teraz są, chociaż na bardzo mocnym sprzęcie.
Zwykle zamian tego po prostu robi się jakieś proste animacje włosów i w ten sposób komputer się nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 15:15, Henrar napisał:

Optymalizacja tego typu efektów polega zwykle na tym, że... ich po prostu nie ma. Takie
symulacje, nawet uproszczone (bo do pełnej symulacji np. włosów w grach jeszcze daleko)
wymagają sporo. I tak jest o wiele lepiej niż dawniej, bo wcześniej takie efekty w czasie
rzeczywistym były nie do zrealizowania. Teraz są, chociaż na bardzo mocnym sprzęcie.
Zwykle zamian tego po prostu robi się jakieś proste animacje włosów i w ten sposób komputer
się nie męczy.

We Wiedźminie 3 w jednak z "poradników" dla userów AMD było. aby zmniejszyć AA na włosach i teselacji
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-wiedzmina-3/strona/23912.html
Wynik jest całkiem hardcore''owy. Jak w Novigradzie miałem 30 klatek. Tak teraz jakieś 45-50.
http://pclab.pl/news63861.html
Znając życie to i na Keplerach odżyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować