Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Warhammer 40,000 - Dawn Of War - Winter Assault

3493 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2006 o 22:41, Galileo napisał:

> Kapłan Maszyny bodajże.

Huh dobrze brzmi, już się bałem że będzie jakiś kwiatek :), ogólnie jestem bardziej zwolennikiem
angielskiego nazewnictwa (zboczenie zawodowe) no i nie wszystko jest sens tłumaczyć, bo połowa
zlepków, zrostów i neologizmów powstałych na cele gry może stracić najmniejszy sens :)


zostało pare angielskich nazw. Troche głupio by brzmiało gdyby "rhino" na polski przetłumaczyli :P Jak dla mnie to angielskie nazwy mogą być, ale te krótkie, bo jak wszystko by było w obcym to trudniej pozapamiętać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 22:45, Grizzly. napisał:

zostało pare angielskich nazw. Troche głupio by brzmiało gdyby "rhino" na polski przetłumaczyli
:P Jak dla mnie to angielskie nazwy mogą być, ale te krótkie, bo jak wszystko by było w obcym
to trudniej pozapamiętać :)


Zgadzam się :) a tak to już z jednostkami wojskowymi bywa - to tak jak anglicy chcieliby tłumaczyć ORP Błyskawica na ORP Lightning :) Warhammera na wojenny młot też się zresztą nie tłumaczy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. nie umiem grac orkami:) Niewazne co robie i tak dostaje nizle ciegi. probowalem zalac przeciwnika piechota ale 5 grup zniwiarzy wystarcza by mnie powstrzymac. Stawialem czolgi- tez nic. to kombinowalem laczyc ataki piechoty ze wsparciem pancerfur i nic... Czy ktos wie, jak grac orkami?? To moja ulubiona rasa tylko jakos nia nie wygrywam:) Macie jakies taktyczne rady? Bo to troche dobijajacy stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 02:31, Siemomysł napisał:

Mam dziwny problem. nie umiem grac orkami:) Niewazne co robie i tak dostaje nizle ciegi. probowalem
zalac przeciwnika piechota ale 5 grup zniwiarzy wystarcza by mnie powstrzymac. Stawialem czolgi-
tez nic. to kombinowalem laczyc ataki piechoty ze wsparciem pancerfur i nic... Czy ktos wie,
jak grac orkami?? To moja ulubiona rasa tylko jakos nia nie wygrywam:) Macie jakies taktyczne
rady? Bo to troche dobijajacy stan.


Orkami gra sie spoko, oczywiście polecam spatchowanie gry, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wg mnie liczy sie masa, oprócz tego musisz pamiętać o badaniach, bez nich orki wypadają blado, ale z ulepszeniami nabierają sensu. Oprócz tego liczy sie wsparcie rzeziblach no i bossów, bo herszt jest naprawdę silny. Pamiętaj że jak dojdziesz do walki wręcz, to niewiele odzdziałów piechoty będzie mogło Ci się przeciwstawić. Przeciw pojazdom masz rzeziblachy, pancerfury i rakietówy, oraz pancerwałów, którzy sa niezłm odzdziałem. To tyle, może pomoge, chociaż sam nie jestem jakimś orkowym wymiataczem ;]
Aha, no i orków musi byc dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, na necie nie gram orkami wcale, natomiast grajac z kompem nawet na wysokich poziomach trudnosci zauwazelem, ze trzeba przyciskac kompa od pierwszych minut gry. Jak tylko bedziesz mial 3 squady- 1 szczelcow i 2 tych normalnych jak im tam + do tego bigmac to trzeba przyatakowac przeciwnika, najlepiej pozajmowac mu punkty strategiczne w srodku jego bazy. Orkami trzeba grac szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytania w związku z ograniczeniem liczebności jednostek. Na początek powiem, że tego nienawidzę, to jest sztuczne zawyżanie poziomu trudności. Zdobyłem 80% punktów strategicznych, mam 10000 punktów rekwizycji - i nic mi to nie daje, bo autorzy wlepili jakieś kretyńskie ograniczenie, przez które mimo że wygrywam, to przegrywam, bo na ogromnej mapie nie mogę być wszędzie jednocześnie. No i tu dochodzimy do pytań:

1. Czy w Winter Assault zwiększono limit jednostek albo go zlikwidowano?
2. Czy w podstawce przeciwnik też ma ograniczenie? Bo wcale na to nie wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kazdej armii mozna na inny sposob powiekszyc limit jednostek tak, ze z pewnoscia bedzie wystarczajacy. U Space marines wykupuje sie upgrade''y w bazie glownej, u orkow dobudowuje sie WAAGH bannery, U chaos marines podobnie jak u marines-powiekszamy limit w glownym budynku, i eldarow dobudowuje sie jakies budynki ale nie pamietam jakie bo nimi nie gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:15, erory napisał:

udało się komuś ukończyć gra na very hard ? Chodzi mi o Winter assault


Udalo sie. Very hard to jeszcze pikus, na insane jest troche gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:17, Arclight napisał:

U Eldarów są Bramy Osnowy.

U Gwardii Imperialnej zaś budujesz Centra Piechoty i Centra Zmechanizowane.


O gwardii mu nie pisalem, bo ma chlop tylko podstawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:08, military napisał:

1. Czy w Winter Assault zwiększono limit jednostek albo go zlikwidowano?


Szczerze mówiąc to nie wiem jak jest w samej grze bez , ale widziałem gdzieś moda do DoW:WA który zwiększał limity jednostek. Jako że natknąłem się na niego kiedyś przypadkowo nie jestem w stanie w tej chwili podać sznurka :(

Dnia 21.07.2006 o 10:08, military napisał:

2. Czy w podstawce przeciwnik też ma ograniczenie? Bo wcale na to nie wygląda...


Nie ma ograniczenia, mapy są zbudowane tak że przeciwnik na początku nie robi jednostek bo ma ich całe mnóstwo - dopiero później jak pozabijasz trochę i ilość jednostek spadnie poniżej limitu, wróg zaczyna produkować nowe wojska. Dobrze widać ten schemat na przykładzie bodajże 2 lub 3 misji w kampanii, gdzie na początku masowo napierają na Ciebie przeciwnicy, a potem poimo że Da Boyz Hut i Mechaworkshop cały czas działają na pełnych obrotach nie ma tylu jednostek...

Warto jeszcze zauważyć, że orkowie mają też większy limit jednostek na oddział bo aż 15 :) więc 2 drużyny space marines z max. reinforcementem mają 2x8 a orkowie w tym samym czasie 2x16 :) (liczę też szefów i przywódców :D) i być może dlatego może się wydawać że jest tych wojsk strasznie dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:22, Galileo napisał:

Warto jeszcze zauważyć, że orkowie mają też większy limit jednostek na oddział bo aż 15 :)
więc 2 drużyny space marines z max. reinforcementem mają 2x8 a orkowie w tym samym czasie 2x16
:) (liczę też szefów i przywódców :D) i być może dlatego może się wydawać że jest tych wojsk
strasznie dużo :)


Drużyna marines to 2x10 - 8 żołnierzy, medyk i dowódca...

No ale fakt, że komputer coś niecoś kantował z tą liczbą jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie sądzę że kantował (mówię o kampanii w podstawce). Gram czasem orkami i zdarza mi sie, że mam tylu chłopa, że sam nie wiem jak nimi dowodzić, bo jak ich próbuję ruszyć, to mi sie robi kolumna na cała mapę :)
Orki mają ograniczenie do 90, więc to chyba rozwiązuje problem- reszta ras ma do 20, pomijając fakt, że zleionoskórzy mają najliczniejsze oddziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:38, military napisał:

Drużyna marines to 2x10 - 8 żołnierzy, medyk i dowódca...


No to wtedy orkowie 2x17 bo nie policzyłem konowała :)

Budo - być może, ale na początku to wygląda tak jakby komp zalewał nas znacznie przewyższającą limit jednostek liczbą oddziałów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:34, erory napisał:

na insane? z tego co ja widziałem są tylko 3 poziomy trudności, no mi na very hardzie narazie
się nie udało


Hmm easy, standard, hard, very hard, insane. Czyzby w podstawce nie bylo insane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2006 o 11:05, Galileo napisał:

Budo - być może, ale na początku to wygląda tak jakby komp zalewał nas znacznie przewyższającą
limit jednostek liczbą oddziałów :)


Tak czy siak orkowie bez ulepszeń, ciężkich broni, szefów i konowałów to tylko mięso armatnie. Z tymi wszystkimi bajerami, to trochę droższe mięso armatnie :P
Tak naprawdę do czegoś nadają sie tylko burszuje, to prawdziwi twardziele, ale kosztują niewąsko (mówię o piechocie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do mnie właśnie przyszedł dodatek :) zainstalowałem + dwa patche, ale co to zniknęły mi misje z podstawki. Pojawiły się za to dwie kampanie ładu i czegoś tam :) btw. Gwardia Imperialna jest... mocna, chyba za bardzo ją przedobrzyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować