Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hatred - recenzja

38 postów w tym temacie

Nieisteniejąca fabuła jako minus? To tak jakby wymagać fabuły w Tetrisie :D Z tego co czytałem to tak właśnie miało być, chcesz postrzelać do pikseli - siadasz i strzelasz. Ale tak ogólnie nie wypowiadam się, bo grałem tylko pierwszy level i grało się nawet przyjemnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nieisteniejąca fabuła jako minus? To tak jakby wymagać fabuły w Tetrisie :D Z tego co
> czytałem to tak właśnie miało być, chcesz postrzelać do pikseli - siadasz i strzelasz.
> Ale tak ogólnie nie wypowiadam się, bo grałem tylko pierwszy level i grało się nawet
> przyjemnie :D

Ale jeżeli na samym początku gry, główny antagonista (nie nazwę tego sadysty bohaterem) mówi, że idzie sie mścić... No to sorry, gracz ma prawo oczekiwać jakichś wytłumaczeń. A tak, to Hatred jest bezsensowną sieką, która działa po prostu słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:01, PokerMorda napisał:

Ale jeżeli na samym początku gry, główny antagonista (nie nazwę tego sadysty bohaterem)

Bohater to niekoniecznie postać bohaterska, można używać tego słowa w znaczeniu "postać". Natomiast antagonista to raczej główny przeciwnik, więc to nie bardzo tutaj pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nic z tego nie wyszło, fajnie byłoby zobaczyć reakcję nieprzychylnych mediów na bardzo dobrą grę. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nieisteniejąca fabuła jako minus? To tak jakby wymagać fabuły w Tetrisie :D Z tego co
> czytałem to tak właśnie miało być, chcesz postrzelać do pikseli - siadasz i strzelasz.
> Ale tak ogólnie nie wypowiadam się, bo grałem tylko pierwszy level i grało się nawet
> przyjemnie :D

W tekście tę myśl rozwinąłem i tam znajdziesz uzasadnienie dla tego minusa. W ramce sam w sobie faktycznie może wyglądać karykaturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:18, pepsi napisał:

W tekście tę myśl rozwinąłem i tam znajdziesz uzasadnienie dla tego minusa. W ramce sam
w sobie faktycznie może wyglądać karykaturalnie.


W którym miejscu? W momencie kiedy piszesz, że szukasz wyszukanej fabuły? W grze, w której wiadomo było, że jej nie będzie? Nadal można się odnieść do podanego przeze mnie Tetrisa. W jego recenzji pewnie dałbyś minus, bo nie znalazłeś wyszukanej fabuły..

Destructive Creations postanowiło wynagradzać, a poniekąd nawet przymuszać do wykonywania najbardziej brutalnych aktów w Hatred, jakimi są egzekucje.

Egzekucje z tego co wiem można wyłączyć, nawet jeśli to jedyny sposób na uzdrawianie to niekoniecznie trzeba je oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak ta strona dała recenzja Heroes of the Storm i napisała w niej stek bzdur do każdej recenzji podchodzę z dużym dystansem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > W tekście tę myśl rozwinąłem i tam znajdziesz uzasadnienie dla tego minusa. W ramce
> sam
> > w sobie faktycznie może wyglądać karykaturalnie.
>
> W którym miejscu? W momencie kiedy piszesz, że szukasz wyszukanej fabuły? W grze, w której
> wiadomo było, że jej nie będzie? Nadal można się odnieść do podanego przeze mnie Tetrisa.
> W jego recenzji pewnie dałbyś minus, bo nie znalazłeś wyszukanej fabuły..
>
> Destructive Creations postanowiło wynagradzać, a poniekąd nawet przymuszać do wykonywania
> najbardziej brutalnych aktów w Hatred, jakimi są egzekucje.

>
> Egzekucje z tego co wiem można wyłączyć, nawet jeśli to jedyny sposób na uzdrawianie
> to niekoniecznie trzeba je oglądać.

"Destructive Creations w ogóle kwestię scenariusza i ukazania motywacji głównego bohatera potraktowało po macoszemu, przez co całość wypada niezwykle płytko i nie jest w stanie wywołać w odbiorcy głębszych emocji, poza oczywiście niesmakiem i zażenowaniem. Za pomysłem na Hatred nie kryje się niestety nic poza tanią sensacją."

Chodzi mi o ten fragment. W Tetrisie, skoro tak namiętnie o niego zahaczasz, nie ma żadnego motywu. Tutaj motywem jest nienawiść do ludzi, ale brakuje mi uzasadnienia, puste slogany rzucane przez głównego bohatera to żadne rozwinięcie tematu. Żadnej głębszej charakterystyki tu nie ma, ot, sztuka dla sztuki, czy raczej, że się powtórzę, tania sensacja, za którą niestety nic nie stoi. A do tematu można było, uważam, podejść zdecydowanie poważniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ja jestem w bazie wojskowej, fabuła a raczej jej brak to chyba nie minus przy takiej produkcji a gra za sam warsztat powinna dostać piątkę z plusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne oceny z innych stron ta gra plasuje się w przedziale od 5 w górę na steamie ma 80% pozytywnych opinii. Jeżeli ocena 3,5 jest zawyżona to jaka jest niska dla recenzenta. :D Egzekucje to dal mnie plus tej gry im więcej tym lepiej ^^. Lokacje mogą być podobne bo wzorowano się ponoć na amerykańskich osiedlach, a tam wszystko jest na jedno kopyto budowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 18:41, pepsi napisał:

Tutaj motywem jest nienawiść do ludzi, ale brakuje mi uzasadnienia, puste slogany
rzucane przez głównego bohatera to żadne rozwinięcie tematu. Żadnej głębszej charakterystyki
tu nie ma, ot, sztuka dla sztuki, czy raczej, że się powtórzę, tania sensacja, za którą
niestety nic nie stoi. A do tematu można było, uważam, podejść zdecydowanie poważniej.


Tak, nienawiść do ludzi, czasami wystarczy włączyć telewizor żeby mieć dość ludzkości i tego co się wyprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bohater to niekoniecznie postać bohaterska, można używać tego słowa w znaczeniu "postać".
> Natomiast antagonista to raczej główny przeciwnik, więc to nie bardzo tutaj pasuje.

A co jeśli powiem, że postać sterowana przez gracza, to główny przeciwnik mieszkańców miasta, które postanawia oczyścić z populacji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 50 pare zł gra ma dokładnie to co obiecywali twórcy, świetna rozwałka budynków i ścian i bardzo fajne strzelanie. Ciekawe że ktoś oczekiwał od tej gry fabuły... Jedynie misji mogłoby być więcej ale jeśli będzie coś w rodzaju edytora to będzie git... Ciekawe czy w The Saboteur też czarno-biała sceneria była jako minus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem od początku, że nic z tego nie będzie. Autorzy gry myśleli, że kontrowersje narastające wokół tytułu go obronią. Hatred nie jest ani nowatorskie, ani dopracowane, ani do końca przemyślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować