Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Lumines o HD i przyszłości

17 postów w tym temacie

A jednak kupienie gier czy muzyki w sklepie ma w sobie to coś. Orginalne płytki ładnie wykonane, pudełko i instrukcja lub jakaś książeczka. I od razu aż się chce słuchać i grać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Tetsuya Mizuguchi, twórca odpowiedzialny m.in. za bardzo ciekawą grę Lumines na PSP, stwierdził ostatnio, że wejście na konsolowy rynek grafiki high definition porównywalne jest z pojawieniem się pierwszych gier w 3D. I jako takie będzie miało wielki wpływ na całą branżę.

Przeczytaj cały tekst "Twórca Lumines o HD i przyszłości" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda - możliwość dotknięcia pudełka, wyjęcia z niego ładnie wytłoczonych płytek, obejrzenia instrukcji - kurde, to jest prawie tak samo fajne, jak granie w ta gierkę, szczególnie jeśli jesto jakiś długo oczekiwany tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzyki tylko w mp3, ale lubię iść do sklepu i kupić kompakta, a potem cieszyć się nim, gdy tak pięknie wygląda na połce. To samo z grami. Nie sądzę żeby wersje do ściągnięcia wyparły wersje pudełkowe. To samo muwiono o czasopismach komputerowych, że kto to będzie kupował skoro w internecie można znaleźć dane szybciej, i do tego zawsze aktualne. A jak widzimy rynek czasopism ma się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że przejscie na 3d nie wymaga ło dodatkowego sprzetu, poza konsola, a HD wymaga TV który kosztuje dużo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Możesz obejrzeć film trzy lub cztery razy, ale kiedy zobaczysz go w high definition, poczujesz coś zupełnie >nowego. Rozdzielczość naprawdę ma znaczenie.

Zgadzam się. Kiedy się ogląda filmy w tak wielkiej rodziałce to naprawde robi to wrażenie. Ech... chciałoby się tak oglądać telewizje w Polsce w HD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

filmy w hd? wolał bym zwyczajny pal za to zdatne do oglądania (o co coraz trudniej, ostatni raz w kinie byłem na matrixie 1, a w tv co najwyżej star trek: enterprise). co zaś sie tyczy grafiki, to wolałem czasy paru pikseli na krzyż, wyobraźnia tworzyła z nich dużo lepsze stwory niż graficy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za jakiś czas sieć wyprze płyty na cd i filmy na dvd ludzię bedą pobierać z internetu i będą na tym zyskiwac zarówno producenci ( brak kosztów w postaci okłądek tłoczenia i wszystkiego co tam potrzebne) jak i klient (nie będzie musiał wychodzić z domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszta są niskie w porównaniu z ceną płyty, a wyparcie muzyki na cd (bo o nią ci chyba chodziło) będą blokować a potem opóźniać ci którzy na takowych faktycznie zarabiają czyli wielkie koncerny (artysta/zespół w porównaniu z nimi dostaje grosze, a przy sprzedaży przez internet mógłby pokazać im 4 litery i sam sie wszystkim zająć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brad, nie chcę osądzać, ale mówisz, jakbyś nigdy nie kupywał jakichkolwiek mediów w sklepie. Tak jak już tutaj niejedna osoba wspomniała, te wrażenia, które są dostarczane przy zakupie, a potem przy rozpakowywaniu jakiegokolwiek towaru, są po prostu unikatowe i to między innymi przyczynia się do tego, że CD,DVD,BD etc. wraz z pudełkami, intrukcjami i całą tą otoczką, nie zostaną wyparte z rynku.
Zgodnie z tym co mówisz, wyobraź sobie jakby wyglądał prezent dla dziecka, który ma być dla przykładu grą. Że niby jak to będzie wyglądać? Ojciec sciągnie gierke, wypali na jakiejś tam płytce i da to swojemu dzieciakowi w takiej postaci?Chciałbyś w takiej formie otrzymać prezent? Będziesz swoim dzieciom w takiej formie dawał prezenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktecznie, to wrazenie jest swietne. Jak jestem w Empiku to zawsze ide do półki z grami PC i sobie czytam opisy gier na odwrocie pudełka. Z reguły są mocno przesłodzone ale to jest cool. A co do sieci to mam szczerą nadzieję, że nie bedzie mozna sciagac gier w ten sposób. Fajnie jest tak jak jest teraz, tzn. zamiawiasz przez internet, ale i tak przychodzi ci do domciu sliczne pudełeczko z grą. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2006 o 11:57, PsychoMan napisał:

To samo muwiono o czasopismach komputerowych, że kto to będzie kupował
skoro w internecie można znaleźć dane szybciej, i do tego zawsze aktualne. A jak widzimy
rynek czasopism ma się całkiem dobrze.


Nie do końca się z Tobą zgodzę. Rynek czasopism komputerowych (a przynajmniej o grach komputerowych) swe złote lata ma zasobą. Gdzie się podziały takie kultowe tytuły jak Top Secret, Secret Service, Reset, czy chociażby Świat Gier Komputerowych. Zostało się tylko CD-Action, które zawsze odstraszało mnie (i wielu innych zapewne również) ceną. Obecnie wszyscy próbują złapać czytelnika zawartością dołączanych do czasopism płyt CD/DVD (także CDA a może przede wszystkim CDA, bo oni byli w tym prekursorem - gazeta już od pierwszego numeru w 1996r. wychodzila z płytkami) zamiast skupić się na dobrej jakości recenzjach, opisach, czy innych tekstach luźno związanych z tematyką gier (w tym Ś.P. Reset nie miał sobie równych). Poza CDA jakie dziś mamy tytuły na rynku? KŚ Gry, Cybermycha, Play - prasa raczej dla kilkulatków niż dla starych wyjadaczy, którzy wychowali się na tekstach Alex''a, Gawrona, SirHaszaka, Gulash''a czy C(w)alineczki. Aż łezka się w oku kręci... Schodzę do piwnicy po jakiegoś SS''a i Reset''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, pudełka i proces ich otwierania i przeglądania zawartości jest super, ale niebyłbym taki pewny tego, że nie zostaną one wyparte przez ściąganie z sieci. Dla nas to jest super bo mu to znamy i pamiętamy. Ale za te 10 czy 20 lat dzieciaki mogą naprawdę nie wiedzieć co to jest pudełko z grą. Producenci coraz więcej zaczynają gadać o sprzedaży przez internet, co niekoniecznie wychodzi na dobre nam klientom(Steam) ale co zrobić. Na Fileplanet można kupić i ściągnąć każdą grę, więc nie wykluczone, że pan Suzuki :) ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To załeży, ja najbardziej lubię DCA. Ale nie o to mi chodziło, musiał być jakiś powod że te czasopisma zniknęły, a inne zostały. I ja znam ten powod, to prawa rynku, coś się sprzedaje to zostaje, coś się nie sprzedaje to znika.
Jednak nie o to mi chodziło w tamtym poście, chodziło mi o to że zwiastowano zniknięcie czasopism komputerowych, a ich nadal jest całkiem sporo. To że jedne zniknęły a inne pojawiły się to naturalna kolej rzeczy, i o tym można by ewentualnie dyskutować, ale gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować