Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 znalazł 4 miliony nabywców

41 postów w tym temacie

> i cdpred lubię przywalić (choć właściwie lubię).
> Tak czy inaczej gratuluję sukcesu. Popracowali, gra się podoba człowiekom, zbiera wysokie
> noty, angryjoe śmieszkuje, człowieki redziowe zgarniają kasę. Wszyscy zadowoleni.

Zresztą jak tak "paczać" - tak naprawdę to wystarczy za cały komentarz do Twojego wywodu. Proponuję przed publikacją przeczytać napisany tekst. Innymi słowy to co napisałeś to tylko i wyłącznie w mojej opinii bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wtrącić. Nie jestem fanem żadnej z poprzednich części. Ale W3 jest genialny. I nie mowa tu o grafice (gram na pc na maksa), czy techninczych rozwiązan jako rozwój postaci, walki, prowadzenie fabuły czy wybory moralne. Jest za łatwa to fakt, ale ma w sobie coś co przyciąga i to bardzo, mam ponad 30h na liczniku i boje się ze niedługo skoncze, dlatego cisne questy na dużo nizsze lvl. Od dawna nie było tak dobrej i zabawnej i dobrze realizowanej gry. Na moje oko lepsze od Da:I którego tez przeszedłem nawet kupiłem. Chociaz pewnie do niego tez wroce na chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mogę się wtrącić. Nie jestem fanem żadnej z poprzednich części. Ale W3 jest genialny.
> I nie mowa tu o grafice (gram na pc na maksa), czy techninczych rozwiązan jako rozwój
> postaci, walki, prowadzenie fabuły czy wybory moralne. Jest za łatwa to fakt, ale ma
> w sobie coś co przyciąga i to bardzo, mam ponad 30h na liczniku i boje się ze niedługo
> skoncze, dlatego cisne questy na dużo nizsze lvl. Od dawna nie było tak dobrej i zabawnej
> i dobrze realizowanej gry. Na moje oko lepsze od Da:I którego tez przeszedłem nawet kupiłem.
> Chociaz pewnie do niego tez wroce na chwilke.
>
Kolego ja mam ponad 80 h gry i trochę ponad 50 % gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2015 o 19:17, KnightofNI napisał:

Poważna fabuła, jakieś rozterki moralne ( Kotor dajmy na to od Obsydianu, czy jakikolwiek
inny rpg, to popularne jest coby rpg miał ,,ciężkie wybory moralne")

Bardzo wiele mogę zarzucić nowemu Wiedźminowi, ale jeśli chodzi o powagę fabuły i ogólnie świata, to Elder Scrollsy czy dzieła BioWare''u (te nowsze przynajmniej) Wiedźmin połyka w całości. I nie chodzi tu o bluzgi i nagość, ale o realne problemy i brutalność świata, bez popadania w napuszone tony, bo jest tu też miejsce na humor i lżejsze tematy. Pamiętam, jak Dragon Age był zapowiadany jako "dark fantasy", ale nie wystarczy naładować absurdalnych ilości krwi, żeby stworzyć ponury świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, traktujecie KnightofNI jako czlowieka? Toz to troll. I, niestety, nie jest to typ trolla w okolicach Oxenfurtu ;) odpowiadajac na jego posty, dajecie mu pozywke. Trolle sie olewa, wtedy gina. Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 00:32, hammerfall87 napisał:

to pan w dragon age 2 coś słabo grał bo ta część wybijała się dość fabularnie


Na tle innych gier BioWare. To jak powiedzieć, że ten hollywoodzki film klasy b wybija się fabularnie na tle innych hollywoowdzkich filmów klasy b. Niby brzmi jak komplement, ale coś nie do końca.

Jeśli chodzi o fabułę to W3 miażdży.

Ja jestem dopiero po

Spoiler

Bitwie pod Kaer Morhen

, a mam za sobą już 216h gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 03:02, Leos8 napisał:

Na tle innych gier BioWare.

Nope. Tutaj jest kwestia "poruszanych problemów".
Twierdzenie, że DA 2 nie poruszało ich, zalatuje lekko ujmując ignorancją.
Podobnie, że niby DA było czarno-białe...

Dnia 10.06.2015 o 03:02, Leos8 napisał:

To jak powiedzieć, że ten hollywoodzki film klasy b wybija się fabularnie na tle innych hollywoowdzkich
filmów klasy b. Niby brzmi jak komplement, ale coś nie do końca.

To jak gadać o Bogu. Można nadać masę cech, tylko i wyłącznie po to, aby ładnie wyglądało, ale w żaden sposób nie odnosiło się do rzeczywistości ;p

Dnia 10.06.2015 o 03:02, Leos8 napisał:

Jeśli chodzi o fabułę to W3 miażdży.

Co w niej "miażdży"? To co Sapkowski wpierdzielił do książek?

Dnia 10.06.2015 o 03:02, Leos8 napisał:

Ja jestem dopiero po

Spoiler

Bitwie pod Kaer Morhen

, a mam za sobą już 216h gry.

Ja mam 30h. Zrobiłem Valen, Novigrad, Skellige. Jak dla mnie samo klepanie tego co było w książkach.
Poza tym nic "rozwiniętego".

Jeżeli chodzi o gadanie o DA i Wiedźmienie to jestem już na cenzurowanym. Wiec muszę się ograniczać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA2 miało swoje momenty, ale to za mało. Wiedźmin 3 jest dla mnie sam w sobie "momentem", bo gra chwyta za serce i rozrywa, kiedy dochodzi do wyborów. To coś, czego BioWare''owi i Dragon Age''om nigdy się nie udało, przynajmniej u mnie.

Nie gadam o Bogu z prostego powodu - nie lubię gadać o niczym.

Połączenie Sapkowskiego, tego co REDzi wrzucili sami od siebie, jak to ujęli, co zrobili, szczegóły, które wpletli dla fanów książek i te chwile, które po prostu poruszają same z siebie, graczy. Zagrasz po

Spoiler

Bitwie pod Kaer Morhen

to może zmienisz zdanie, bo wtedy zaczyna się... cóż. Łamanie serca.

Nie zauważyłem zbytniego klepania tego, co było w książkach. Owszem są nawiązania - nawiązania - ale nie ma "klepania tej samej blachy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 07:48, Leos8 napisał:

Wiedźmin 3 jest dla mnie sam w sobie "momentem", bo gra chwyta za serce i rozrywa,
kiedy dochodzi do wyborów.

yhm.. yhm... sam w sobie... kiedy dochodzi do wyborów...
hmm. Daj jakiś przykład ;)

Dnia 10.06.2015 o 07:48, Leos8 napisał:

Nie gadam o Bogu z prostego powodu - nie lubię gadać o niczym.

I właśnie tak widzę dyskusje o DA i Wiedźminach.
Wszyscy gadają o niczym. Dlatego lubię o tym gadać jak kiedyś Henrar o kompach za 990zł :]
A, że innych to boli, bo lubią gadać o niczym, to co zrobię? XD

Dnia 10.06.2015 o 07:48, Leos8 napisał:

Połączenie Sapkowskiego, tego co REDzi wrzucili sami od siebie, jak to ujęli, co zrobili,
szczegóły, które wpletli dla fanów książek i te chwile, które po prostu poruszają same
z siebie, graczy.

Hueh. Połączenie Sapkowskiego... huehue

Dnia 10.06.2015 o 07:48, Leos8 napisał:

Zagrasz po

Spoiler

Bitwie pod Kaer Morhen

to może zmienisz zdanie,
bo wtedy zaczyna się... cóż. Łamanie serca.

Maybe.

Dnia 10.06.2015 o 07:48, Leos8 napisał:

Nie zauważyłem zbytniego klepania tego, co było w książkach. Owszem są nawiązania - nawiązania
- ale nie ma "klepania tej samej blachy".

Biorąc pod uwagę, że widzę je praktycnzie na każdym kroku zaczynajac od tego jak reagują się postacie to... nie wiem ;p ja mam same odczucie odtwórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2015 o 07:57, LaplaceNoMa napisał:

yhm.. yhm... sam w sobie... kiedy dochodzi do wyborów...
hmm. Daj jakiś przykład ;)


Po co? Grasz, gra da przykład sama z siebie. Jeśli odczujesz tego, co ja, to zwyczajnie nadajemy na innych falach - cóż poradzić? :) Bywa. Ludź ludziowi nieludziem a czasem i obcym!

Dnia 10.06.2015 o 07:57, LaplaceNoMa napisał:

> Nie gadam o Bogu z prostego powodu - nie lubię gadać o niczym.
I właśnie tak widzę dyskusje o DA i Wiedźminach.
Wszyscy gadają o niczym. Dlatego lubię o tym gadać jak kiedyś Henrar o kompach za 990zł
:]
A, że innych to boli, bo lubią gadać o niczym, to co zrobię? XD


Nic mnie nie boli, dzięki :D

Dnia 10.06.2015 o 07:57, LaplaceNoMa napisał:

Maybe.


Bez obietnic :)

Cóż, im dalej w las, tym więcej drzew. Życzę miłego obcowania z grą, a że grasz, to gra sama w sobie da Ci najlepsze przykłady - i zweryfikować też możesz sam, bez wykrzywienia przez moją opinię na temat jakiegoś zdarzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Wszyscy obstawiają że najgorzej się sprzedała właśnie wersja na XBone''a.

^^ Wszyscy pecetowcy obstawiają, że najgorzej sprzedała się wersja na XBone''a - poprawiłem, bo ewidentny błąd w tekście.

Na PC wiele

Dnia 09.06.2015 o 18:29, Numenpl napisał:

obstawia wynik między 1,5 - 2 mln. (biorąc pod uwagę że wersja steam sprzedała się w
nakładzie ponad 500.000 sztuk). A wersja retail którą mam obsługuje GOG''a nie steam
to cholera wie ile tak naprawdę.


^^ Te 1,5 - 2 mln. na PC to marzenie ściętej głowy. Owszem, dokładnych danych nie mamy, ale to i owo możemy sobie dopowiedzieć, skoro już chcemy bawić się we wróżbitów:

a) wg. steamspy W3 na PC sprzedał ok 570 tys. egzemplarzy (po 3 tygodniach - nieźle IMO)
b) około 80% rynku PC to sprzedaż cyfrowa
c) wg. różnych szacunków steam kontroluje około 70-75 % sprzedaży cyfrowej na blaszaku.

Teraz zerkamy na wyniki poprzednich części:

http://www.purepc.pl/rozrywka/raport_finansowy_firmy_cd_projekt_ile_sprzedano_kopii_wiedzmina

^^ 8 mln do września 2014 roku. Jest to zbiorcza sprzedaż Wiedźmina (PC) i Wiedźmina 2 (PC i X360)

Teraz szybki rzut okiem na steamspy: Wiedźmin - ponad 2 mln. sprzedanych kopii, Wiedźmin 2 - ponad 3 mln. (bardzo zacny wynik).

Wniosek ? Nie ma możliwości, żeby wersje gogowe, sklepowe, etc. "przeskoczyły" ilość sprzedanych egzemplarzy na steam, gdyż na PC jest to najpopularniejszy sklep/drm. Realny wynik Wiedźmina 3 na PC na ten moment to IMO około 750- 800 tys. sprzedanych egzemplarzy.To i tak naprawdę nieźle.

Czy przeskoczyli sprzedaż na Xbone (bo PS4 na pewno nie) ? IMO szanse na to są, ale nieduże. Nie udało się to nawet Project Cars (robionemu głównie na i pod PC) - tutaj mamy akurat bardzo dokładne dane: niecałe 160 tys. na PC, 250 tys. na Xbone, reszta PS4 (z okrągłego miliona).

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że w przypadku W3 sytuacja (proporcje) wygląda bardzo podobnie, choć kto wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź lepiej nic nie pisz bo twój sposób myslenia nie ma za specjalnego pokrycia w rzeczywistości.

- Po pierwsze steamspy nie jest w tym wypadku wyznacznikiem sprzedaży na PC bo gra obsługuje GOG''a więc argument nie trafiony

- Z tymi 80% rynku to też nie jest tak zupełnie jak piszesz bo w tych 80% jest od cholery bubli i oszukaństwa z GreenLight oraz Early Access. W Przypadku większych gier to nadal wielu wybiera pudełkową wersję. Więc to samo można zrobić z tymi szacunkami o tym ile kontroluje steam rynek PC skoro do tej liczby dodaje się ten cholerny śmietnik. Oraz fakt że w wielu podsmuwaniach dodają wersje retail które obsługuja steam do swoich statystyk.

- I gratuluję podejścia w sprawie sprzedaży biorąc Project Cars jako przykład. Wiekszego niewypału nie mogłeś dać bo zapewne w innych przypadkach wyszło na jaw że twoja logika jest błędna.

- Już nie wspomnę o twoich zacnych wynikach TW1 i TW2 gdzie dane z free weekendu są brane pod uwagę. A
realne wyniki to TW1 1,5 miliona oraz TW2 2 miliony. Gdzie w przypadku TW2 o wiele więcej sprzedało sie sztuk w wersji retail.

- Z grami na PC jest zazwyczaj tak że wersje na steam przeskakują wersje retail po jakimś czasie nie od razu. Chyba, że po pierwsze była dostępna tylko wersja cyfrowa(cities skylines) albo było leciwo z dostawami kopii gry do sklepów (GTA 5 i nie tylko w Polsce były takie cyrki).

Więc bym się radził z wstrzymaniem z gadką że wersja na PC to najgorzej sprzedająca się wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Kompletnie nie zrozumiałeś o czym pisałem. Nie ma nawet za bardzo z czym polemizować, bo wybacz, ale o czym dyskutować skoro ja o słupie a ty o pupie :) ?

Weźmy kilka kwiatków z Twojego postu:

W Przypadku większych gier to nadal wielu wybiera pudełkową wersję.

^^ To jest Twoje wyobrażenie, a nie fakt. Radzę zdjąć klapy z oczu i zobaczyć jak wygląda rynek na PC. Wystarczy "wyguglać" - "cyfra" miażdży "pudełka" na blaszaku od wielu lat. Zerknij na badania, na raporty dystrybutorów/sprzedawców, jest tego w sieci całkiem sporo. Co to znaczy "wielu" wybiera pudełko ? Pudełka na blaszaku, są od lat w odwrocie, takie są fakty, a nie wyobrażenia.


Po pierwsze steamspy nie jest w tym wypadku wyznacznikiem sprzedaży na PC bo gra obsługuje GOG''a więc argument nie trafiony

^^ Super, tylko, że steam ma większość rynku i tam kupi większość ludzi, bo tak im WYGODNIEJ. Wygoda dla większości ponad wszystko, brutalna prawda wygląda tak, że ludzi wali kompletnie, że wersja GOG jest drm free. Konkurencja przespała swoją szansę dawno temu. Valve nie podskoczy EA ze swoim Originem ani UBI ze swoim sklepikiem, tym bardziej CDP z GOG. Pisanie jakichś z palucha wyssanych prognoz, że jak na steam jest 500 tys., to ogólem (GOG i retail) na piecu jest 1,5 - 2 mln, to jedynie pobożne życzenia. Nie ma szans, żeby pudełek lub wersji gogowej zeszło więcej niż sprzeda się na steam. Nie przy dominacji cyfry i steama na PC. To są realia - tylko tyle i aż tyle, nic więcej tu nie miałem na myśli, a już na pewno nie chciałem urazić Twojej dumy pecetowca.

Więc bym się radził z wstrzymaniem z gadką że wersja na PC to najgorzej sprzedająca się wersja.

^^ Tak to wygląda przy większości multiplatform z jednoczesną premierą (są wyjątki oczywiście) - to (ponownie) suche stwierdzenie faktu, a nie wbijanie szpili. Osobiście to guzik mnie obchodzi, która wersja sprzedała się najgorzej, ale obstawiam właśnie tak: PS4 najlepiej, Xbone na drugim miejscu, PC trzecie. Ok, jak się okaże, że PC przeskoczy Xbone''a to też jakoś specjalnie bym zszokowany nie był, ale 1,5 - 2 bańki na samym PC w dwa tygodnie ? Wolne żarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.O Wygląda na to, że fanboye Wieśka są teraz najgorsze w branży. Wystarczy pisnąć choćby jedną złą rzecz o najświętszej firmie w branży i najlepsiejszej grze, by cię zwyzywali od trollów i uznali za ignoranta (doświadczenie nie tylko stąd). NIGDZIE w moim poście nie napisałem, że zgapianie to coś złego. NIGDZIE nie napisałem, że bioware, tolkien, czy obsidian nie zgapiali. Ja wręcz POWOŁAŁEM się na słowa rzymskiego ludzia zwanego Dionizjusz z Halikarnasu, by powiedzieć, że zgapianie jest dobre, ale PR''OWA GADKA jest śmieszna, czy to bredzi CDPRED, BIOWARE czy OBSIDIAN. To naprawdę bardzo proszte.
Wlazłem tu wylizać 4 litery CDPRED, jak większość tu obecnych i przy okazji zauważyłem durną wypowiedź redzów, którą skrytykowałem wskazując, że nie zrobili nietzschego (chue chue, taki filozoficzny żarcik) oryginalnego, a tylko zgapiali z paru produkcji. Skyrima podałem jako przykład, że już coś takiego było, podobnie jak inne giereczki. I wsio. To, że za wieśkiem nie przepadam (takie 6-7/10 bym dał częsciom 1 i 2) i wolę crpg pokroju najnowszego dzieła Obsidianu nie znaczy, że trolluję.

>Zresztą jak tak "paczać" - tak naprawdę to wystarczy za cały komentarz do Twojego wywodu. Proponuję przed publikacją przeczytać napisany tekst. Innymi słowy to co napisałeś to tylko i wyłącznie w mojej opinii bzdura.

Nie mam kija stworzonego z purystycznego języka o dwóch ostrzach w pupci, więc piszę jak chcem. Człowieki się doczytujo? Doczytujo, więc nie ma problemu. A jak jest problem to niech NI czytajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 12:07, Lordpilot napisał:

Ok, jak się okaże, że PC przeskoczy Xbone''a to
też jakoś specjalnie bym zszokowany nie był, ale 1,5 - 2 bańki na samym PC w dwa tygodnie
? Wolne żarty.


http://www.gog.com/news/news_gog_galaxy_home_to_over_half_of_the_witcher_3_wild_hunt_pc_gamers

Nie byłbym tego taki pewien, wg. GOG ponad połowa graczy PC (693,000 - link do info powyżej) ma zarejestrowanego Wiedźmina 3 właśnie w ich usłudze. Może i 1,5 miliona na tej platformie nie ma, ale to i tak pokaźna liczba.

Wg. wieści sprzed dwóch tygodni w Wielkiej Brytanii 63% graczy kupiło grę na PS4 w pierwszym tygodniu od http://www.vg247.com/2015/05/26/the-witcher-3-wild-hunt-is-the-biggest-uk-launch-of-2015-to-date/). PS4 > PC > XBONE to chyba najbardziej realistyczna kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2015 o 19:09, Rusty-Luke napisał:

Dla porównania moglibyście podać, w jakich ilościach sprzedały się poprzednie dwie części.

Jesli patrząć na wersje PC ze steamspy i wiadomościach tym ile kopii sie sprzedało na innych platformach (gog i retail wtedy)

Wiedźmin 1 - ze steamspy pisze niby 2 mln a graczy łącznie to 1,5 miliona można też dołożyć sprzedać retail która oscyluje w granicach 0,8 mln - 1 mln.

Wiedźmin 2 - ze stamspy mamy niby 3 mln a graczy łącznie 2,1 mln i tak samo jak w przypadku W1 trzeba wziąść pod uwagę GOG oraz Retail i mamy podobną sytuację i dodać 0,8 - 1 mln

Wiedźmin 2 na X360 to sprzedaż oscylowała chyba w granicach 650 000 sztuk, ale głowy nie dam bo jedyne źródło to vgchartz które teraz nawala i nie mogę wejść na stronę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować