Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Środa z Wiedźminem 3 - Świat, w który uwierzyłem, czyli jak Dziki Gon spełnił marzenie Tolkiena

24 postów w tym temacie

> Ja za to grę właśnie skończyłem i nie mam pojęcia co mam teraz robić ze swoim życiem...
Poczekaj na dodatek, który będzie w październiku tego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej gram, ale... dopada mnie znużenie - wadę fabryczną mam taką, że chcę skończyć każdy możliwy i dostępny quest - niestety ich różnorodność jest właściwie znikoma przez co wkrada się straszne znudzenie i niestety już widzę, że mimo cudownego świata grze do ideału brakuje jej wiele - dla mnie na chwilę obecną to maksymalnie 8/10. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja dalej gram, ale... dopada mnie znużenie - wadę fabryczną mam taką, że chcę skończyć
> każdy możliwy i dostępny quest - niestety ich różnorodność jest właściwie znikoma przez
> co wkrada się straszne znudzenie i niestety już widzę, że mimo cudownego świata grze
> do ideału brakuje jej wiele - dla mnie na chwilę obecną to maksymalnie 8/10. :/

Mam coś podobnego, więc na razie skupiłem się na fabule głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o znaki zapytania na mapie, czy questy poboczne? Bo poboczne są jak dla mnie rewelacyjne, łącznie ze zleceniami.


@Myszaasty: "Wolałem wsiąść na Płotkę i przecwałować przez połowę sporej przecież mapy, zachwycając się mijanymi krajobrazami. Dwudziesty raz po tej samej drodze. Jeśli zapytacie jak wiele innych gier wywołało u mnie wcześniej taki efekt, odpowiem jednym słowem. Żadna."

A grałeś w RDR? Miałem identyczne odczucia w Wiedźminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli Myszasty tak gada, to musi coś być na rzeczy ^^

Zwróć uwagę na dopisek o wspólnej akcji merketingowej gramu i cdp. Małą poprawkę bym wziął z tego względu.
Choć z drugiej strony trudno się nie zgodzić z tekstem. Wspaniały świat, szczególnie odgłosy lasu. A Las w trybie detektywa to już bajka.
Niestety czar pryska gdy widzę skórzaną zbroję świecącą się jak psu cojones. O koszulach czy sukniach npców nie mówiąc. A jak popada trochę i zaczniemy rozmowę to można się wściec. Suknie czarodziejek błyszczą jak bombki na choince :( Bardzo to psuje trud włożony w wygląd świata. Aa i jeszcze co chwilę przewijające się te same gęby postaci niezależnych. Wspaniały piękny do podziwiania świat, i cały efekt spier....y przez 2 drobne niedoróbki. Może sprawdzę jak to wygląda na niższych ustawieniach...
Mimo wszystko must have, bo gra się fajnie. Niech szybko wypuszczają redkit to gracze sami wszystko naprawią i poprawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na Wasze bolączki. Odpalcie grę na maksymalnym poziomie trudności. Walki są DUŻO BARDZIEJ emocjonujące. Nie przebijacie się przez fale wrogów jak gorący nóż przez masło. Musicie używać wszystko co wiedźmin ma pod ręką (prawie nie używałem petard a na wyższych poziomach wręcz muszę to robić). Musicie używać znaków. Już nie walczycie na pałę tylko manewrujecie z głową itp.

Jeżeli wytrzymacie kilka pierwszych godzin podczas których trudno nawet podejść do 3-4 utopców - zobaczycie że to poziom na którym powinno się grać w Wiedźmina.

Do tego stopnia że grę przeszedłem, zostało mi prawie połowa mapy do odkrycia ale nie chciało mi się tego robić a jak sobie dla próby zacząłem grę na maksymalnym poziomie - nagle znowu zacząłem mieć kupę frajdy.

W końcu czujesz się jak w krainie pełnej potworów :-) Przy okazji w ten sposób dotrzymam z grą albo do dodatków albo do Batmana ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat w Wiedźminie trzecim jest zdecydowanie najbardziej wiarygodnym i kompleksowym z jakim mogliśmy mieć do czynienia w grach. Szczegółowość, dokładność i pietyzm w kreowaniu świata przedstawionego to według mnie już znak firmowy CDP. Bez wątpienia nikt inny nie dorównuje im w tym względzie.
Chociaż oprócz wszystkich słusznie wymienionych w tekście elementów chciałbym zwrócić dodatkowo szczególną uwagę na coś co jest dla mnie bardzo ważne w grach fantasy cRPG. A mianowicie na sposób projektowania oręża i pancerzy. Dziki Gon realizuje ten aspekt iście mistrzowsko zbliżając się przy tym do realizmu tak bardzo jak to tylko możliwe.
Broń biała wygląda cudownie i praktycznie a wiele jej projektów jest zaczerpnięta prosto z traktatów i opracowań historycznych. Z pancerzami nie jest gorzej. Geralt potrafi docenić porządną przeszywanicę czy wygodne rękawice z jeleniej skóry a żaden NPC nie paraduje z wielkim mieczem dwuręcznym prosto z FinalFantasy (To do ciebie Dragon Ejdżu) czy w groteskowo przerośniętej zbroi płytowej. Wiem, że już w poprzednich odsłonach przygód Białego Wilka było z tym bardzo dobrze ale poziom realizacji tych elementów w Dzikim Gonie zbliżył się niemal do ideału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat w Wiedźminie 3 urzeka i rzeczywiście łatwo się w nim pogrążyć (jak kto lubi takie klimaty, ma się rozumieć). Redzi nieźle zrealizowali wizję A. Sapkowskiego. Ogromne więc brawa przede wszystkim dla autora niniejszego pomysłu.

Względem broni - są wykorzystane projekty, zaczerpnięte z traktatów, ale są też cudaczne wymysły, które zrodziły się już pewnie w głowach samych twórców. Chwała im za to, że zachowali skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł, co do samej gry dla mnie wystarczy na pół roku może i więcej, nie gram za często ale za to jak usiądę znikam z świata współczesnego. Wiedźmin wg mnie to majstersztyk na każdym poziomie. Fabularnie genialna a wielowątkowość misji "pobocznych" wręcz zachwyca. Pozytywnie byłem zaskoczony tym jak gra wygląda na Ps4. Brak mi jedynie futra od Nvidii oraz to co mnie jednak troszkę drażni to wydajność gdy nałoży się moment padającego deszczu/burzy + noc + lokalizacja z mgłą to szarpie fps i to mocno. Dobrze wydane 200zł. Czekam aż wypuszczą kolejne 30h przygód i wciągam to dlc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 11:51, walkiria12 napisał:

Może ze mna jest cos nie tak, ale mnie W3 znudził już po Białym Sadzie... :-( widocznie
gra nie dla mnie. :-(


Hah... mi się znudził po Novigradzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pozytywnie odnieść do Myszastego poglądu dźwięków budujących "tętniące" miasto. Nasuwa mi się skojarzenie z Gothiciem 2 i Khorinis. Dla mnie to wzorowo zrobione miasto medieval fantasy, a to właśnie przez codzienne rozmowy i szepty mieszczan, dźwięk młota uderzającego o kowadło w tle, urywki przemówień herolda czy Vartasa. Jeśli się bliżej przyjrzeć, Khorinis było malutkie, NPCów można było policzyć podczas jednego spacerku wokół miasta, a jednak oprawa audiowizualna sprawiała wrażenie życia. Tego zabrakło mi w kolejnych Gothicach/Risenach, ale na szczęście przeniosła się do świata wiedźmina. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Może ze mna jest cos nie tak, ale mnie W3 znudził już po Białym Sadzie... :-( widocznie
>
> > gra nie dla mnie. :-(
>
> Hah... mi się znudził po Novigradzie. :D


A mi się nie znudził, choć przeszedłem, ale i tak uważam go za zwykłego średniaka, za bardzo spartaczona mechanika, ale fabuła, dialogi i misje poboczne związane z głównym wątkiem są spoko bardzo. Tyle, że ja stawiam raczej na przyjemność z krojenia stworów niż na fabułę, a w W3 takiej przyjemności nie ma nawet na najwyższym poziomie trudności. No i W3 został wyprany z klimatu przez tą alchemię bleeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Może ze mna jest cos nie tak, ale mnie W3 znudził już po Białym Sadzie... :-(
> widocznie
> >
> > > gra nie dla mnie. :-(
> >
> > Hah... mi się znudził po Novigradzie. :D
>
>
> A mi się nie znudził, choć przeszedłem, ale i tak uważam go za zwykłego średniaka, za
> bardzo spartaczona mechanika, ale fabuła, dialogi i misje poboczne związane z głównym
> wątkiem są spoko bardzo. Tyle, że ja stawiam raczej na przyjemność z krojenia stworów
> niż na fabułę, a w W3 takiej przyjemności nie ma nawet na najwyższym poziomie trudności.
> No i W3 został wyprany z klimatu przez tą alchemię bleeee.

Skoro w grze RPG nastawiałeś się zamiast na fabułę tylko na krojenie potworów to cóż... może jednak trzeba by zejść schodek niżej i zagrać w Diablo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować