Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co trzecia kopia Wiedźmina 3 sprzedała się na PC

45 postów w tym temacie

Pytanie, czy do sprzedaży wliczają darmowe kopie rozdane z kartami nV? Bo jeśli tak, to trochę może zawyżać wynik. Ile z tych kopii zostało odpalonych na dłużej niż X godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, w przypadku tego tytułu to liczba kopii na PC wygląda dość blado. Nawet Wiedźmina zdominowały konsole (podobno najlepiej się sprzedającą platformą było PS4).

Tak czy siak gratuluje ale myślałem że PC będzie dominującą platformą w przypadku tej gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 22:52, Illidian napisał:

Wszystko się zgadza ale co to ma do rzeczy? 1,3 mln jak na jedną platformę jaką jest
PC to nadal świetnie, patrząc że 2,6 mln mają obie platformy konsolowe czyli PS4 i X1,
to daje po 1,3mln na każdą z nich czyli na PC nie jest to tak tragiczne jak Ci się wydaję.


Zależy od kontekstu. A patrząc na to, że Wiedźmin to seria PCtowa i PC jest jedyną platformą, gdzie są dostępne wszystkie poprzednie części - sprzedaż przestaje zachwycać, bo jest tylko na tym samym poziomie, co na każdej innej platformie, gdzie:
a) W3 wygląda i działa gorzej
b) nie ma poprzednich części Wiedźmina
c) nie ma modów ani takiego wsparcia od twórcy gry (certyfikacje swoje robią przy patchach).

W przypadku ostatniego XCOMa przewagę PC było w sprzedaży widać, co zresztą jakoś szczególnie mnie nie dziwi.

PS. Nie mówię, że sprzedaż W3 jest zła, bo nie jest, ale raczej, hmm, ostudzam entuzjazm niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ogólnie świetny wynik RED''ów i świetny wynik platformy PC.
>
> Wiedźminy to seria od początku utożsamiana z PCtami i nowa część na nich sprzedała się
> tak samo, jak na każdej konsoli, z czego na jednej nie było ani jednej poprzedniej części,
> a w przypadku drugiej poprzednik był na poprzedniku konsoli.
>
> Powiedziałbym, że w tym kontekście sprzedaż W3 na PC nie zachwyca. Dwie relatywne świeże
> platformy i już mają porównywalną sprzedaż w grze, która była od początku utożsamiana
> z PCtami.

Idąc w tę stronę - dwie relatywnie świeże platformy, na których zbyt dużo gier do tej pory nie wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując sprzedaż z poprzednią częścią sprzedał się znakomicie. Na zbliżenie się 1 miliona sprzedanych egzemplarzy w przypadku W2 trzeba było czekać 3 miesiące. Ponadto W3 od dłużeszgo czasu był promowany jako tytuł konsolowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 23:14, Henrar napisał:

Zależy od kontekstu. A patrząc na to, że Wiedźmin to seria PCtowa i PC jest jedyną platformą,
gdzie są dostępne wszystkie poprzednie części - sprzedaż przestaje zachwycać, bo jest
tylko na tym samym poziomie, co na każdej innej platformie, gdzie:
a) W3 wygląda i działa gorzej
b) nie ma poprzednich części Wiedźmina
c) nie ma modów ani takiego wsparcia od twórcy gry (certyfikacje swoje robią przy patchach).

W przypadku ostatniego XCOMa przewagę PC było w sprzedaży widać, co zresztą jakoś szczególnie
mnie nie dziwi.

PS. Nie mówię, że sprzedaż W3 jest zła, bo nie jest, ale raczej, hmm, ostudzam entuzjazm
niektórych.

To też zależy jak na to spojrzeć. Taki wynik praktycznie gwarantuje to, że w ciągu roku wersja PC W3 będzie tą najlepiej sprzedającą się (ze względu na "długi ogon" sprzedażowy). Pamiętaj też, że na konsolach obecnej generacji panuje chwilowo totalna posucha jeśli chodzi o gry (na PC dopiero co wyszło GTA V i w ogóle ostatnio jest sporo niezłych premier). Bardzo duża część to odgrzewane kotlety albo co najwyżej średniaki. Dobrych nowych tytułów jest jak na lekarstwo.
No i to, że najprawdopodobniej koszty produkcji wersji PC były najniższe w połączeniu z miażdżącą przewagą cyfrowej dystrybucji (należy tu odnotować świetny wynik GoG''a) może prowadzić do tego, że redzi i tak najwięcej zarobili na wersji PC. Zależy jak będzie rozkładała się sprzedaż na poszczególne platformy konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mnie to nie dziwi. Niektórzy po prostu rezygnowali z W3 ze względu na swój sprzęt który nie pociągnął by tej gry. Nie wszyscy mogli też kupić tylko po W3 nowe konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> że redzi i tak najwięcej zarobili na wersji PC..
>
Padłem... Większej bzdury dawno nie czytałem. Do tego proponuję spojrzeć również jak wygląda sprzedaż gier na konsolę w długim odstępie czasu, bo coś pan chyba niedoinformowany mocno jeśli o to chodzi... Entuzjazm niektórych jest porażający, wersja na PC się sprzedała bardzo dobrze, nie spodziewałem się osobiście takiego wyniku, bo zazwyczaj jest przepaść miedzy takim PS4 a PC a tutaj póki co aż takiej różnicy nie ma, jednak to wciąż konsolowe edycje cieszą się największą sprzedażą, najpewniej wersja na PS4, bo tych konsol po prostu ma więcej graczy. Warto zauważyć również, że najprawdopodobniej Polacy i Niemcy podbili sprzedaż pecetowej wersji gry, bo jak wiadomo w tych dwóch krajach pecety bardziej popularne, zwłaszcza w Polsce ale na zachodnich rynkach, tych największych czyli USA i UK dominują konsole i tam rynek gier PC praktycznie nie istnieje, prościej mówiąc tam to głęboki margines. Niemniej cieszy, że w końcu więcej graczy pecetowych w końcu kupuje gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > że redzi i tak najwięcej zarobili na wersji PC..
> >
> Padłem... Większej bzdury dawno nie czytałem.

Zabawne, ale to wcale nie jest bzdura. Redzi sprzedając Wiedźmina na GOG.com na przykład biorą 100% ceny do swojej kieszeni, bo to ich platforma. Sprzedając tego samego Wiedźmina w pudełku na PS4 muszą oddać procent Sony, hurtownikowi i detaliście nie licząc kosztów transportu i tym podobnych. W najlepszym, ale tak naprawdę totalnie idealnym przypadku dostają połowę tego, co za grę sprzedaną na PC. Więc gdzie tu widzisz bzdurę w stwierdzeniu, że pecetowy Wiedźmin zarabia więcej niż konsolowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 23:14, Henrar napisał:

W przypadku ostatniego XCOMa przewagę PC było w sprzedaży widać, co zresztą jakoś szczególnie
mnie nie dziwi.


No patrz, a jak mówiłem o tym juz dwa lata temu to jakoś reakcja była zupełnie inna.

Dnia 11.06.2015 o 23:14, Henrar napisał:

PS. Nie mówię, że sprzedaż W3 jest zła, bo nie jest, ale raczej, hmm, ostudzam entuzjazm
niektórych.


Raczej, jak zwykle w przypadku pecetów, widzisz szklankę do połowy pustą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie - sprzedało sie 1,3 mln kopi cyfrowych na PC ...
Pewnie to 80% albo więcej wszsykich kopii sprzedanych, ale pewnie co najmniej 200 300 tyś pudełek tez się sprzedało.
Tyle ze danych o ich sprzedaży szybko się nie dowiemy, Ciężko też zebrać takie dane.

Wynik kapitalny czego by nie mówić - wydaje mi się że może to być najlepiej sie sprzedający RPG w ostatnich 10 latach. (Nie liczę shooterów jak Mass Effect itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2015 o 03:34, Angmir napisał:

Ludzie czytajcie - sprzedało sie 1,3 mln kopi cyfrowych na PC ...
Pewnie to 80% albo więcej wszsykich kopii sprzedanych, ale pewnie co najmniej 200 300
tyś pudełek tez się sprzedało.


No nie do końca tylko cyfrowych, bo wersje pudełkowe też się podpina pod GOG Galaxy :P. Może nie jest to wymagane, ale dzięki temu ma się na bieżąco patche + DLC więc myślę, że liczba osób, które nie podpięła Wiedzmina pod GOGa jest niezbyt duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie czytajcie - sprzedało sie 1,3 mln kopi cyfrowych na PC ...

Dnia 12.06.2015 o 03:34, Angmir napisał:

Pewnie to 80% albo więcej wszsykich kopii sprzedanych, ale pewnie co najmniej 200 300
tyś pudełek tez się sprzedało.
Tyle ze danych o ich sprzedaży szybko się nie dowiemy, Ciężko też zebrać takie dane.



^^ Wersje pudełkową trzeba podpiąć pod GOGa żeby mieć darmowe DLC i patche, w tym pierwszy OBOWIĄZKOWY, bez którego gra w ogóle nie ruszy (takie jest zabezpieczenie w wydaniu premierowym, drugi nakład ma być tego "ficzeru" pozbawiony). Te 693 tys. podpięte pod GALAXy to nie tylko wersje kupione bezpośrednio na GOGu, ale też wersje pudełkowe i klucze GOG kupione w innych sklepach.
Sam mam pudełkową, ale od razu wklepałem kod i gre ściągnąłem bezpośrednio z GALAXy, żeby nie żonglować płytami, które i tak (swoją drogą) były w większości wypadków "strzelone" i nie szło z nich gry zainstalować.

Sam wynik wersji PC jest niesamowicie zacny, ja raczej przestanę już "wróżyć" bo pomyliłem się w kilku aspektach ;-). Stawiałem raczej na 750- 800 tys., a jest 1,3 mln :). Stawiałem, że wersja steamowa będzie najpopularniejsza, jest prawie pół na pół, choć CDP trochę nagina rzeczywistość sugerując, że jest GALAXY kontra "inne cyfrowe sklepy" - tymczasem jest steam vs Galaxy i inne sklepy (cyfrowe sprzedające klucze do GOGa i tradycyjne sprzedające pudełka, gdzie również między innymi jest klucz do goga, ale także bundle z "grzałkami" Nvidii, etc.). Niemniej jednak i tak jestem zdziwiony, że to nie wersja steamowa jest tą najpopularniejszą (choć te proporcje mogą się jeszcze zmienić IMO).

Prawdopodobnie też wersja PC na podium zajmuje drugie miejsce, zaraz za PS4. Ja stawiałem raczej tak: PS4, Xbone, PC, więc tu rownież się "machnąłem" ;-). Jest nieźle, wersje blaszakowe przeważnie raczej "zamykają ogon", a tutaj praktycznie idą łeb w łeb z konsolowymi (no przynajmniej z jedną).

ps. Za kontekst raczej nie brałbym tego, że jest to marka wywodząca się z PC, ale to, że poprzednia część na ten milion na blaszaku "pracowała" trzy miesiące, a obecna 2 tygodnie. Co tu kryć - świetny wynik !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konsole a kupiłem wersje PC z 2 powodów. Była tansza oraz nie oszukujmy sie ma lepsza grafikę. Konsole jak i PC mam podpiętego do 40 calowego TV a gram padem. A komp ciągnie na ultra tylko bez wlaczonych włosów na 40 fpsach. Takze ludzie tacy jak ja na konsole tylko ekskluziwy. Choc wersja PC ma ta wadę ze zapis gry nie ma profili co by bylo na xboxie. Takze z synem musimy przekopiowywac zapisy żeby ktos komuś czegos nie nadpisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2015 o 07:25, Lordpilot napisał:

Prawdopodobnie też wersja PC na podium zajmuje drugie miejsce, zaraz za PS4. Ja stawiałem
raczej tak: PS4, Xbone, PC, więc tu rownież się "machnąłem" ;-). Jest nieźle, wersje
blaszakowe przeważnie raczej "zamykają ogon", a tutaj praktycznie idą łeb w łeb z konsolowymi
(no przynajmniej z jedną).

Tak było w poprzedniej generacji i to też raczej nie pod jej koniec. W tej generacji, jeśli bierze się wynik sprzedaży za pół roku czy rok (a nie miesiąc od premiery) i uwzględnia cyfrową dystrybucję to w wypadku multiplatform wydanych jednocześnie na wszystkie trzy główne maszynki wychodzi, że wersja blaszakowa jest zazwyczaj tuż za wersją na PS4 (a często jest na pierwszym miejscu) a to wersja na xbone "zamyka ogon"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale skoro średni czas gry na steamie 40h to myślę że większość współczesnych graczy to casualowe dzieci grające na easy. Mam na Ps4 przegrane z 30 godzin na najwyższym poziomie i mam raptem 9lvl. Przyczym czytam każdą książkę każdy list. Wszystko zwiedzam ten świat. Zaglądam w miejsca na mapie nie tylko gdzie są znaczki zapytania ale też niby puste z budowlą i z reguły "coś" tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > W najlepszym, ale tak naprawdę totalnie idealnym przypadku
> dostają połowę tego, co za grę sprzedaną na PC.



Teraz to pojechałeś po całości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2015 o 12:33, kodi24 napisał:

Wow, świetny słaby wynik ;D

poczekaj do ogłoszenia wyników XBOne''a to dopiero będzie śmiech na sali. Jeśli wierzyć serwisom to dopiero będzie beka na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować