Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2015: Obszerna prezentacja Fallouta 4! Premiera 10 listopada!

66 postów w tym temacie

Nie ma jeszcze żadnego komentarza o simsach? To już jest. Chcieli zrobić story o zasiedlaniu pustkowia przez ludzi z krypt, to mogliby zrobić nawet RTS w uniwersum Fallout. Ale te mebelki i duperelki, to chyba nie do mnie adresowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 09:29, Dermi napisał:

Ciężko powiedzieć, czy będą skill-checki [...]


W takim razie figurki umiejętności są pewnie tylko dla jaj. Jest 7 miejsc na SPECIAL i 13 na resztę, więc nie ma się zbytnio nad czym zastanawiać.
_____________________________________________________________________________________ _________________________

Śmieszy mnie w ogóle ból pupki co poniektórych, bo gra zapowiada się świetnie. Jak widzę, że ktoś w ogóle porównuje F1/2 do 3/NV to jest jeszcze bardziej śmiesznie, bo to zupełnie inne gry. Równie dobrze można by porównywać GTA 2 i 3, przy czym zaznaczyć, że GTA skończyło się właśnie na dwójce.

Tak bardzo żałosne jest jojczenie nad nowym Falloutem, który cały jest nie tak, bo ten z 97 był zupełnie inny, a Bethesda robi wszystko be i w ogóle nic nowego, nie kupię, nie zagram, nawet grafika be, za kolorowe to w ogóle, co mi po budowaniu jakichś osad, przecież to nie simsy, śmieszne dialogi, brak spójności z grą sprzed 18 lat boli najbardziej, zapowiada się nędznie, tak mało broni, po co bohater mówi, pies jest za łatwy, 0 klimatu, nadal czekam na trzecią część. :/

Czytając coś takiego to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

PS. I mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że to głównie u nas w PL. Zdecydowana większość fanów serii za granicą jara się jak popaprana, ale u nas widzę panuje jakiś dziwny kult na hejt nowych Falloutów. Czekam jeszcze aż ktoś zaraz wyskoczy: "Nie umywa się do naszego, najlepszego na świecie wieśka <taki dumny>". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 09:53, Barnette napisał:

Czytając coś takiego to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.


A moze zamiast narzekac na narzekanie innych, warto by bylo przyjac do wiadomosci, ze sa gusta i gusciki, i kazdy ma prawo do posiadania wlasnej opini? I tylko dlatego, ze odbiega od Twojej opinii, nie znaczy, ze od razu jest, jak to subtelnie okresliles, bolem pupki.

Fallouty bardzo lubie, dwojka jest dla mnie najlepsza czescia, ale i przy trojce bawilem sie swietnie, natomiast czworka w ogole nie jest w stanie mnie do siebie przekonac. Po obejrzeniu trailera w ogole nie mialem checi w to grac. Jest nudny, monotonny i wtorny az do bolu. Nie ma w nim nic, co by mnie zachecilo do kupna tej gry. Wprost przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Graficznie to do mnie nie przemawia - jest zbyt jaskrawo, kolorowo, tak jakby kreskówkowo.
> Nadal najlepszą grą tego typu jest Rage z 2011.

Rage wygladal ladnie dopoki nie sprobowalo sie wplynac na otoczenie. Wszystko przyspawane do tla, zero fizyki, podczas kazdej strzelaniny gra przypominala nam ze to tylko ladna, ale dekoracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 10:01, Ring5 napisał:

A moze zamiast narzekac na narzekanie innych, warto by bylo przyjac do wiadomosci, ze
sa gusta i gusciki, i kazdy ma prawo do posiadania wlasnej opini? I tylko dlatego, ze
odbiega od Twojej opinii, nie znaczy, ze od razu jest, jak to subtelnie okresliles, bolem
pupki.


Narzekam?

Raczej zauważam różnicę w opinii rodzimych graczy, a całej reszty. U nas pod każdym newsem o F4 pojawia się z miejsca fala nienawiści. Pod jednym z pierwszych newsów to nawet pojawiały się posty porównujące go do W3, jakoby Fallout po prostu się chował, a Wiedźmin oczywiście jest najlepszą grą jaką kiedykolwiek wyprodukowano i raczej nie zaprzeczysz, że to Polacy najbardziej się nim podniecają (a sam nie przeczę, że to bardzo dobra, doceniona na świecie gra lecz mówię, co dzieje się na przeróżnych polskich portalach/forach nt. W3).

A co do Fallouta. Tak jest u nas za każdym razem. Wpadają ludzie i kolejno: F3 be, F:NV be, F4 be. Z resztą nie mam nic do opinii ludzi, którzy piszą, że coś tam im nie pasuje, ale chodzi mi raczej o pseudo-fanatyków części 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2015 o 09:53, Barnette napisał:


a masz jakieś inne argumenty niż "ból dupki"? Bo na razie to wygląda jakby tobie była potrzebna jakaś maść, bo boli cię, że ktoś się nie jara, ale rzeczowo to już się nie odniesiesz.

Zwłaszcza, że co ma wyjście gry 17 lat temu do tego, że bethesda uważa amerykanów za tak upośledzonych, że w 200 lat nie są w stanie czegokolwiek odbudować? Przecież to niewiele mniej, niż cała historia stanów zjednoczonych. Albo co ma te 17 lat do okrojenia dialogów nawet względem i tak okrojonego F3. Albo co to ma do zwykłej logiki, że beth tylko po to przerzuca miejsce akcji o kolejne 700 kilometrow tylko po to, by znowu wciskać tam te same frakcje co wszędzie indziej.

Juz pomijając oczywiście, że new vegas nie wyszło 17 lat temu, a "4" w nazwie powinno zobowiązywac. Jakoś fargo nie miał z tym problemu wydając WL2 po 25 latach, tylko jemu się przede wszystkim chciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda fatalnie, ten system dialogów z Mass Effecta to już w ogóle żart, czy będą w

Dnia 15.06.2015 o 09:01, Niflheim napisał:

ogóle skill checki?


^^ Pewnie wywalili, do takiego systemu dialogów one zwyczajnie nie pasują. Osobiście jest to dla mnie... bez znaczenia, bo lubię i "skillchecki" i właśnie "cuś takiego" (system jak w ME, Alpha Protocol, czy w Wiedźminie 2/3). Dialogi mają przede wszystkim być dobrze (a jeszcze lepiej - świetnie !) napisane, to jest IMO podstawa, reszta to rzeczy drugorzędne. I jeśli mam jakieś obawy, to właśnie tutaj (a po W3 poprzeczka wisi dość wysoko, nie wiem czy Beth doskoczy).

Będzie jak będzie same "skill checki" dla mnie miały jedną sporą wadę - twój gieroj nie zawsze powie coś o czym pomyślał, choć linię dialogową masz wprost przed nosem. Bo konkretnej umiejętności brakuje/ jest na niskim poziomie. Ja wiem, że takie jest założenie, ale cóż poradzić, że zawsze mnie to drażniło... trochę ;-). No nic, chyba nie ma systemu bez wad, zawsze któryś ma coś "za uszami".


Przynajmniej naprawili animacje i gra wygląda bardziej jak FPS, może

Dnia 15.06.2015 o 09:01, Niflheim napisał:

tym razem będzie się dało po ludzku strzelać.


^^ Osobiście to mam wrażenie, że animacje jak ssały tak nadal ssają ;-). Anyway - umiarkowanie czekam :). Umiarkowanie, bo choć Fallout 3 mi się podobał, to New Vegas zwyczajnie rozjechał go (merytorycznie) jak walec. Wszystko co Bethesda zrobiła dobrze, Obsidian zrobił dużo lepiej, przede wszystkim questy, NPC, lokacje, dialogi. Szkoda mi więc trochę, że to akurat nie oni tworzą nową część.

ps. A swoją drogą to pozdrawiam - pamiętam te epickie starcia na forum przed premierą F3 i "bajty" ubitej piany ;-). Teraz już mi się nawet wykłócać nie chce - huehue ;-). Starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się tam to podoba :D Pewnie dlatego, że w pierwsze części Fallouta i w F:NV w ogóle nie grałem, a "trójka" bardzo mi się spodobała :)
Dzięki temu nie zwracam uwagi na nieścisłości fabularne/przedstawionego świata, tylko z przyjemnością zwiedzam obszar gry :) Taki Skyrim w klimatach postapo :D
Oczekuję więc klimatycznego sandboxa, z ciekawymi lokacjami i zadaniami pobocznymi. Na fabule aż tak mi nie zależy, choć chciałbym być pozytywnie zaskoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 10:24, Lordpilot napisał:

^^ Pewnie wywalili, do takiego systemu dialogów one zwyczajnie nie pasują. Osobiście
jest to dla mnie... bez znaczenia, bo lubię i "skillchecki" i właśnie "cuś takiego" (system
jak w ME, Alpha Protocol, czy w Wiedźminie 2/3). Dialogi mają przede wszystkim być dobrze
(a jeszcze lepiej - świetnie !) napisane, to jest IMO podstawa, reszta to rzeczy drugorzędne.
I jeśli mam jakieś obawy, to właśnie tutaj (a po W3 poprzeczka wisi dość wysoko, nie
wiem czy Beth doskoczy).


No właśnie, Wiedźmin 3 bardzo wysoko ustawił poprzeczkę jeśli chodzi o warstwę fabularną i dialogi :) A przy rozmowach często były dostępne dwie albo trzy opcje dialogowe :D Tak więc kółko dialogowe do samej jakości dialogów nie ma nic do rzeczy. Niektorym się po prostu źle kojarzy :D
Nie wiem czy Bethesda będzie chciała konkurować z grami CDPR, Obsidianu czy Larianów w kwestii fabularnej/dialogowej. Zawsze dużo lepiej wychodziły im zwyczajne sandboxy, w których kluczowa jest eksploracja.
Natomiast wracając jeszcze do kwestii dialogów - Wiedźmin 3 moim skromnym zdaniem bije w tej kwestii wszystkie dotąd wydane erpegi na głowę. Do znakomicie napisanych tekstów dodał jeszcze znakomicie wyreżyserowane scenki fabularne, najazdy kamery, emocje na twarzach bohaterów.
Silnik graficzny umożliwił przejście w tej kwestii na wyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 10:17, Barnette napisał:

Narzekam?


Mhm :)

Dnia 15.06.2015 o 10:17, Barnette napisał:

raczej nie zaprzeczysz, że to Polacy najbardziej się nim podniecają


Zaprzecze. Jestem Polakiem i jednoczesnie dyzurnym hejterem Wiedzmina i CDPR na gramie :)

Dnia 15.06.2015 o 10:17, Barnette napisał:

Wpadają ludzie i kolejno: F3 be, F:NV be, F4 be


Tego nie zmienisz, ale nie uogolniajmy i nie przenosmy tego na wszystkich, ktorzy nie wychwalaja tej gry pod niebiosa. Nie wiem, jaki bedzie F4, o tym sie przekonamy dopiero po premierze, teraz moge sie wypowiadac tylko na podstawie dostepnych materialow. A te, przynajmniej mnie, nie zachwycaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to między F4 a F3 jest taka sama różnica jaka była między Skyrimem a Oblivionem. Czyli wcale nie taka wielka i generalnie wygląda to wszytko całkiem jak Fallout 3,5 ;)
Mimo to czekam na tę grę. Fallouty 1 i 2 są dla mnie kultowymi tytułami, ale Fallouty od 3 w górę także bardzo cenię. Dla mnie to po prostu kolejny krok w ewolucji gatunku Action RPG jakim są TESy czy Fallouty od Beth.
Czekam teraz na informacje o edycjach kolekcjonerskich :) Zobaczymy co zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 10:17, Barnette napisał:


a, i jeszcze jedno, ob ofc edycja przestała działać - zabawne, że nie możesz znaleźc na zagranicznych stronach narzekań na dialogi, skille, owczarki i ogólną skyrimowość, bo starczyło wejśc w komentarze do podlinkowanych filmików. Przy okazji najbardziej chamscy i sypiącymi epitetami w dyskusji byli ci twoi "nienarzekający".
I rozwiewając wątpliwości - ci "narzekajacy" bynajmniej nie byli z polski i nie porównywali F4 do wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajny ten kolejny "The Elder Scrolls", pewnie kupię i pogram, ale kiedy pokażą "Fallouta?"
Przestan marudzic osiol bo ci loot zabiore:P.

Wyglada dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zwiastun i wyglądało toto jak kolejna gra FPS z fatalnymi animacjami, zapoznałem się z prezentacją i... pięknie po prostu, Mass Effect jak się patrzy. Poza ładnymi widoczkami wszystko wydaje się być krokiem wstecz nawet względem już i tak prostackiej "trójki". Założenia fabularne są tak głupie, że aż się boję, co znowu Todd i spółka wymodzili. Ale OK, jest tzw. "crafting", więc wszyscy się na to rzucą.
Z czym do ludzi, Bethesda... Oddajcie tę markę ludziom utalentowanym, gdyż aż patrzeć, co z nią wyprawiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś oświeci, to ma się dziać 200 lat po wojnie atomowej? Bo za cholerę nie wygląda.
Radośnie stoją sobie w trawie lekko tylko zardzewiałe wraki samochodów, stoją słupy z przewodami, w prawie nienaruszonych budynkach można znaleźć sobie sprawne narzędzie, na które nikt się nie połakomił przez ostatnie dwa wieki itd. Głupota wylewa się z ekranu szerokimi strumieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować