Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2015: Xbox One ze wsteczną kompatybilnością

13 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2015 o 19:29, doctorwho napisał:

No w końcu jakiś argument za XO który do mnie trafia.

I co teraz twórcy będą remasterować? :)


Wsteczna kompatybilność nie spowoduje, że remastery przestaną wychodzić ani że przestaną się sprzedawać.
Większość ludzi po odpaleniu gry z X360 na XBO się przerazi, jak te gry wyglądają czy działają. Przykładowo ostatnio zacząłem grać w Obliviona na X360. Nie skończyłem, bo o ile rzadko patrzę na grafikę, o tyle jednak istnieją przypadki, gdy nie mogę grać przez nią w daną grę. Obliviona skreśliło u mnie kilka rzeczy: trawa rysująca się parę metrów przed postacią, doczytywanie wszystkiego nawet jak gramy z HDD czy wszechobecny popping. W 2006 roku może i to było rewolucyjną grafiką, teraz czasy się zmieniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 19:29, doctorwho napisał:

I co teraz twórcy będą remasterować? :)


Samemu Microsoftowi nie przeszkadza to remasterować Gearsów, więc znajdą sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 21:37, Makoko napisał:

No kurcze na to czekałem, wiedziałem, ze jednak dobrze wybrałem kupując XO :D


"Tu jednak pojawia się małe ale, ponieważ by gra działała na Xboksie One, wydawca oraz developer muszą umieścić tytuł na liście gier kompatybilnych wstecznie." z innego seriwsu, co to się zaczyna od litery P

Czyli jak korpo będzie chciało zablokować wsteczna kompatybilnosc swojej gry to bez problemu to zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No kurcze na to czekałem, wiedziałem, ze jednak dobrze wybrałem kupując XO :D
>
> "Tu jednak pojawia się małe ale, ponieważ by gra działała na Xboksie One, wydawca oraz
> developer muszą umieścić tytuł na liście gier kompatybilnych wstecznie." z innego seriwsu,
> co to się zaczyna od litery P
>
> Czyli jak korpo będzie chciało zablokować wsteczna kompatybilnosc swojej gry to bez problemu
> to zrobią

Wiadomo, co nie zmienia faktu, że MIcrosoft daje możliwość przeniesienia tytuł na Xbox One, a to już mnie cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze brakuje, żeby Sony zaproponowało jakąś wsteczną kompatybilność na PS4 z PS3 i PS2, to zyskałaby ta konsola choć trochę w moich oczach.
Na ten moment jedynie plus dla Microsoftu, że pierwszy wykonał taki ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat ten news nie robi różnicy, bo i tak posiadam PS2/3/4/P/Vita. Od Microsoftu zaś jedynie X360. Wolałbym lepszą kompatybilność X360 z pierwszym Xboksem, bo nie chcę kupować dla Otogi kolejnego klocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, mnie ten ficzer nie przekonuje. Fajnie można odpalić stare gry, ale będą chodzić tak samo. No i aktualnie 100 gier ma w programie działać. Spoko, gdzie jest haczyk? Zawsze jest. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 23:48, Karfein napisał:

Mnie akurat ten news nie robi różnicy, bo i tak posiadam PS2/3/4/P/Vita. Od Microsoftu
zaś jedynie X360. Wolałbym lepszą kompatybilność X360 z pierwszym Xboksem, bo nie chcę
kupować dla Otogi kolejnego klocka.


Ale przecież Xbox 360 jest kompatybilny wstecznie względem pierwszego Xboxa, co prawda nie każdy tytuł, ale jest ich naprawdę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 23:54, Makoko napisał:

Ale przecież Xbox 360 jest kompatybilny wstecznie względem pierwszego Xboxa, co prawda
nie każdy tytuł, ale jest ich naprawdę dużo.


Wiem, dlatego napisałem "lepszą kompatybilność". Potwierdzam, że działa, bo i Shenmue II przeszedłem na Xboksie 360 bez problemu. Niestety parę gier, którymi jestem zainteresowany, ma z tym problem konkretny. Obie części Otogi (twórców Dark Souls czy Bloodborne) ani myślą się uruchomić bez obecności pierwszego klocka.

Niemniej jednak przyznaję, że dla ludzi, którzy nie posiadali X360, a mają X1, wiadomość jest naprawdę dobra i cieszę się z nimi. Tymczasem jaram się Shenmue III i TLG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować