Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze zapowiedziane na PS4

18 postów w tym temacie

A teraz jeszcze MS dolał oliwy do ognia bo się okazuje że część gier z X360 będzie działać na X1. O ile Sony perfekcyjnie wykorzystało wpadkę MS na premierze konsoli tak od tamtej pory dają non stop ciała gdzie MS się stara.

Jak tak dalej pójdzie to będzie się trzeba poważnie zastanowić nad zamianą PS4 na X1. Jednak Sony nadal kusi EX-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 15:55, dariuszp napisał:

Jednak Sony nadal kusi EX-ami.


[suchar mode on]
Które lepiej będzie ograć w wersji remastered na PS5?
[off]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yes! Yes! Yes! YES!

Jak ja chciałem zagrać w Beyond: Dwie Dusze, kiedyś u znajomego pograłem chwilę i naprawdę przypadła mi gra do gustu, PS3 nie kupiłem gdyż głównie grałem na PC w MMO ale na PS4 w końcu się skusiłem i naprawdę jestem szczęśliwy że Sony inwestuje w Re-Mastery. Saint Rows, Tomb Raider, Borderlands, The Last of Us, Final Fantasy X - nigdy nie było by mi dane zagrać w te gry gdyby nie remastery na PS4, preordery na God of War i Uncharted już zrobiłem :) teraz trzeba zrobić nowy preorder na Beyond.

Swoją drogą chciałbym też zobaczyć remastery takich gier jak Mass Efect (może plotki o Mass Efect Trilogy się sprawdzą), Bioshock i Red Dead Redemption ;] ehhh tylko żeby jeszcze czas na granie był....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy któreś części z serii Yakuza trafią na PS4. Przydałoby im się FullHD i 60 klatek. Tymczasem trzeba wypłatę na Shenmue wywalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 15:55, dariuszp napisał:

A teraz jeszcze MS dolał oliwy do ognia bo się okazuje że część gier z X360 będzie działać
na X1. O ile Sony perfekcyjnie wykorzystało wpadkę MS na premierze konsoli tak od tamtej
pory dają non stop ciała gdzie MS się stara.

Jak tak dalej pójdzie to będzie się trzeba poważnie zastanowić nad zamianą PS4 na X1.
Jednak Sony nadal kusi EX-ami.


Nie wiem, czy niektóre ze zremasterowanych gier (pierwsze z brzegu: Metro 2033 i Last Light, Sleeping Dogs czy ostatnie Saints Row) chciałbyś zobaczyć na konsoli tak, jak w oryginale wyszły... Remastery mają to do siebie, że gra przynajmiej zaczyna wyglądać a nie straszy rozdzielczością, tragicznym LODem czy frameratem z piekła rodem. No i remastery nie mają problemów tehcnicznych innych niż te, które były w oryginale (a i te w większości są połatane), bo chodzą natywnie a nie są emulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolę remastery niż wczesną kompatybilność. Gra lepiej wygląda, lepiej chodzi i jest zrobiona pod aktualny system. Jeśli ludzie chcą remasterów (np. ja takiego God of War 3) to czemu nie robić? Dla Sony to niewielki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Remastery mają to do siebie, że gra przynajmiej zaczyna wyglądać
> a nie straszy rozdzielczością, tragicznym LODem czy frameratem z piekła rodem. No i remastery
> nie mają problemów tehcnicznych innych niż te, które były w oryginale (a i te w większości
> są połatane), bo chodzą natywnie a nie są emulowane.
Ho, ho, ho to chyba nie grałeś w remastery :) Mam Shadow of the Colossus zarówno na PS2 jak i PS3 i na obu konsolach gra zalicza masywne dropy animacji. Jedyna różnica wizualna to wyższa rozdzielczość, a tekstur nawę nie tknęli. W remake''u silent Hill 2 wywalili mgłę (!!!) czyli właściwie podstawowy element budowania klimatu, do tego eksponując archaiczną oprawę. Jedyny remaster godny tego stwierdzania to Halo: Anniversary Edition gdzie faktycznie przemodelowali grafikę tak, że aż wygląda to prawie jak współczesny tytuł. Brawa dla Microsoftu. Większość remasterów dzisiaj to sama podbita rozdzielczość i od biedy lekko zretuszowane tekstury. Czyli oferujące tyle, co byle mod zrobiony przez fana gry na pc - za darmo, a nie za 219 zł.
W Beyond nie grałem więc jeśli będzie kosztował poniżej 100zł kupię na moją Remasterstation 4, która obecnie karmiona jest tylko Bloodbornem i średniawym The Do Not Order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 18:13, czaczi87 napisał:

Ho, ho, ho to chyba nie grałeś w remastery :) Mam Shadow of the Colossus zarówno na PS2
jak i PS3 i na obu konsolach gra zalicza masywne dropy animacji. Jedyna różnica wizualna
to wyższa rozdzielczość, a tekstur nawę nie tknęli.

Oryginał chodzi znacznie, znacznie gorzej niż wersja na PS3.

Dnia 16.06.2015 o 18:13, czaczi87 napisał:

W remake''u silent Hill 2 wywalili mgłę (!!!) czyli właściwie podstawowy element budowania klimatu, do tego > eksponując archaiczną oprawę.

To jest decyzja artystyczna a nie błąd techniczny. Błędna decyzja, ale to inna sprawa.

Dnia 16.06.2015 o 18:13, czaczi87 napisał:

Jedyny remaster godny tego stwierdzania to Halo: Anniversary Edition gdzie faktycznie
przemodelowali grafikę tak, że aż wygląda to prawie jak współczesny tytuł. Brawa dla
Microsoftu. Większość remasterów dzisiaj to sama podbita rozdzielczość i od biedy lekko
zretuszowane tekstury. Czyli oferujące tyle, co byle mod zrobiony przez fana gry na pc
- za darmo, a nie za 219 zł.

Nah, większość remasterów wygląda o wiele lepiej niż oryginały. I działa. Przykłady podałem. Wsteczna kompatyiblność nie poprawi tych gier a może wręcz ich działanie pogorszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Może zremasterujmy całą siódmą generację i tyle... Jak na razie na konsolach naprawdę biednie jest, zamiast właczyć PS Now to bawią się w te śmieszne remasterki, swoją drogą duży plus który gdybym teraz miał wybierać znokautowałby Sony czyli wsteczna kompatybilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem gdzie tu sens narzekania na remastery? Nikt nie zmusza do kupna. Nie każdy miał Ps1, 2. 3. Zawsze pykałem na Pc. Jednak sztuczny pęd wymagań gier na pc jak i ceny podzespołów mnie po prostu odstraszyły. Obecnie posiadam Ps4 i jestem zachwycony co konsola potrafi. Tym bardziej że mój egzemplarz dopadłem za mega śmieszne pieniądze prosto ze sklepu. Kosztowała 1300zł. Przejdę naszego Wiedźmina to może się skusze na pierwszą część Resident Evil. :) Nie było mi dane na Pc zagrać. Wg mnie remastery powinny kosztować od 100 do 129zł z racji na to że na dobrą sprawę mają wszystko poza współczesną grafiką. Przy obecnych narzędziach do tworzenia modeli, tekstur, świateł czy choćby gotowych elementów ruchu to prosta piłka. Wiadomo żeby je zrobić musi im się to opłacać ale 200zł za remaster to przegięcie. Przykład FF X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho! Chyba nie za bardzo wiesz o czym mówisz :) Po pierwsze temat jest o remasterach z PS3 na PS4 a nie z PS2 na PS3, a po drugie remastery na PS4 to nie "podbita rozdzielczość", tylko w 90% przypadkach rozdzielczość full hd, lepsza grafika i 60fps, zamiast niestabilnych 30.

Może remastery na PS3 były takimi ochłapami, gdzie jedynie podbijano rozdzielczość. Na PS4 na pewno tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować