Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2015: Sony nie planuje wstecznej kompatybilności

28 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2015 o 13:30, Pomson15tk napisał:

Tez nie rozumiem tej jazdy na wsteczna kompatybilnosc. To teraz niby wszscy maja w stare
gry grac?


Nie, ale są osoby i z tego co wiem, to nie jest ich mało, którzy chcieli by pograć w starsze tytuły przy których bawili się dobrze na PS3/PS2. Sony może, ale nie chce tego robić. Czemu? Proste, po co pisać emulatory PS3 czy PS2 na PS4, skoro można zrobić Remastera i brać za niego tyle, ile za nową grę na PS4 :) Bardziej się opłaca prawda? Do tego sztucznie zapchają listę gier na nową konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 będzie miało problem z odpalaniem gier na PS3 (zupełnie inne architektury procesora, GPU czy RAMu jeżeli chodzi o adresowanie), procesor na Cella jest za słaby.

To nie jest takie proste jak ci się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie wsteczna kompatybilność obchodzi skoro mam obie konsole (PS3 i PS4). I nie dziwie się, że Sony nie będzie próbowało się w nią bawić. Łatwiej przerabiać pojedyncze gry niz tworzyć oprogramowanie żeby jakoś te gry działały, architektura ps3 to był przecież koszmar dla developerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fajny bajer dla ludzi, którzy lubią wracać do starszych gier. Z drugiej strony, można po prostu zostawić sobie starą konsolę, więc cała sprawa jest de facto kwestią wygody. Niemniej, jest to jakiś punkt dla xbone. W przypadku PS3->PS4 sytuacja byłaby niestety bardziej skomplikowana z uwagi na pokręconą architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Wiadomo każdy ma swoje ulubione gry, ale po prostu ile można? Cały czas mamy patrzeć tylko na stare gry, na Remastery i na wersje HD? Wolałbym nie. Taki Microsoft zapowiada wsteczną kompatybilność i z pewnością wielu osobą to odpowiada - lecz nie mnie. Ja wolę się skupić na nowych grach. Zapowiedzieli np. Horizon Zero Dawn i z tego cieszę się bardziej niżeli by Sony zapowiedział możliwość grania w stare gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remastery niekoniecznie są dla tych, którzy chcą pograć w starsze gry.
Ci zapewne, tak jak ja i np. Reffan mają zarówno PS3 jak i PS4 więc dla nich/nas nie ma problemu.

Remastery są raczej dla tych, którzy np.:
- nie mieli PS3,
- albo z jakichś powodów nie zagrali w dany tytuł na PS3,
- albo mają ten tytuł w swoim zbiorze, ale tak im się podoba, że chcą go mieć
na PS3 oraz remaster na PS4 ze wszystkimi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, jasne. Odpalenie gry z ps3 na ps4 bez mozolnej optymalizacji instrukcji dla cpu skutkowałoby pokazem slajdów jakiego dawno już nie miałeś okazji podziwiać. Gdyby teorie spiskowe były z cukru, już dawno wypadłyby wam wszystkie zęby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moc Jaguara jest znana, moc Cella też.

To nie jest rocket science, PS4 nie może emulować PS3 a dzięki temu, że Cell wymuszał takie a nie inne podejście przy programowaniu to zwykła podmiana binarek nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto tylko dodać, ze na pewno nie będzie wstecznej kompatybilności na wszystkie gry z 360tki, to Microsoft będzie decydował w jakie gry zagramy. Dlatego jak dla mnie to żaden plus. Poza tym z ręką na sercu, kto gra w stare gry kiedy ukazują się nowe ? Nie po to mam nową konsole, żeby jarać się gierka sprzed kilku lat, wole zagrać w jakieś nowe IP. I przyznajcie się bez bicia - wolicie zagrać w remastera Gearsow czy odpalić starą wersje tej gry przez jakiś emulator ? Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Warto tylko dodać, ze na pewno nie będzie wstecznej kompatybilności na wszystkie gry
> z 360tki, to Microsoft będzie decydował w jakie gry zagramy. Dlatego jak dla mnie to
> żaden plus. Poza tym z ręką na sercu, kto gra w stare gry kiedy ukazują się nowe ? Nie
> po to mam nową konsole, żeby jarać się gierka sprzed kilku lat, wole zagrać w jakieś
> nowe IP. I przyznajcie się bez bicia - wolicie zagrać w remastera Gearsow czy odpalić
> starą wersje tej gry przez jakiś emulator ? Tyle.

Jeżeli ktoś nie miał x360 a ma teraz Xone, to może taniej kupić sobie gry ze starszej konsolki zamiast remastery. Zresztą, jest mnóstwo gier których ja nie ograłem na starej generacji, więc świetnie gdybym mógł je odpalać na nowej konsoli. Jestem tylko ciekaw, które gry będzie można odpalić na Xone i jak to będzie chodziło. To ogromny plus dla microsoftu, jeśli będzie to wszystko git hulało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 15:38, PierrePierre napisał:

Poza tym z ręką na sercu, kto gra w stare gry kiedy ukazują się nowe ? Nie
po to mam nową konsole, żeby jarać się gierka sprzed kilku lat, wole zagrać w jakieś
nowe IP.


Ja gram, na PC. Niektóre stare gry są na tyle dobre i ponadczasowe, że warto do nich wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem wstecznej kompatybilności. Ja chce aby zajęli się tą generacją więc chwała sony że nie idą za trendem. Chętnie zapoznam się z ich dodatkową usługa PS NOW ale raczej stałym bywalcem nie będę. Najważniejsze tytuły na PS3 ograłem. Czas na PS4 i współczesne PCety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 13:47, vegost napisał:

skoro można zrobić Remastera
i brać za niego tyle, ile za nową grę na PS4 :) Bardziej się opłaca prawda? Do tego sztucznie
zapchają listę gier na nową konsolę.


Sorry przestań pieprzyć za przeproszeniem. Bo microsfot jest taki dobroduszny i nie robi remasterów. Prosze cię, na konferencji nawet zapowiedzieli remastera i to nie ostatniego. Wielu gier nie udostepnia w kompatybilności bo wazne tytuły są remasterowane. To nie czerwony krzyż. $ i tyle.

Po za tym trzeba być slepym by nie widzieć róznicy między remasterem a przekonwertowaną grą która jest odpalana na emulatorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft mnie wsteczną komatybilnością urzekł. Poprzednią generacje spędziłem na PS3, więc nie miałem możliwości ograć exsów na Xboxie, Widzę w tym dwa plusy - starsze tytuły są za grosze plus exy na xboxa. Mimo wszystko Playstation będzie nadal moją głowną konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tez nie rozumiem tej jazdy na wsteczna kompatybilnosc. To teraz niby wszscy maja w stare
> gry grac?

A co w nich jest takiego złego? Niektórzy dopiero kupili ps3 albo ominęło ich dużo gier z poprzedniej generacji. Stają się nie do grania czy co? :D
Jacy wszyscy, nikt ciebie nie zmusza, choć właściwie, tak zmusza 45 edycją remaster, która ma sprawić, że użytkownik zapomni o tym, że nie ma w co grać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować