Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2015: Fallout 4 - 400 godzin, a końca nie widać; "grafika ma znaczenie"

28 postów w tym temacie

> 1. Konsole gwarantują sprzedaż z uwagi na prawie całkowity brak piractwa.
Odsprzedaż używki = piractwo. Poza tym nikt nigdy nie udowodnił i nie udowodni, że piractwo wpływa negatywnie na wyniki sprzedaży.
> 2. PC może i mają moc ale mało kto ma PC który ma moc. Większość ludzi kupuje PC/laptopa
> do pracy i są to komputery ze średniej półki (koło 2000zł) wymieniane co 4-5 lat. Więc
> przeciętny kowalski ma PC nie odstający możliwościami od przeciętnej konsoli. Sugeruje
> obejrzeć statystyki Steam. Często są to nawet słabsze komputery.
Jak kogoś nie stać na dobrego PC to gra w 30 FPSach na kiepskiej jakości (pewnie nie wiele gorszej niż na konsolkach) albo kupuje konsolę. Jak kogoś stać, kupuje PC za 2500-3000 zeta i ma go na parę lat (zależnie od wymagań gracza co do płynności i jakości obrazu). Laptopów nie skomentuję, bo jak ktoś ma KAPKĘ oleju w głowie to wie, że laptop się do gier nie nadaje i nigdy nadawał nie będzie, no chyba, że ma się zbędne 6k w kieszeni i mieszka w igloo, w takim igloo co się nie stopi po godzinnej sesji grania na laptopo-farelce.

> 3. Jako platforma do grania konsole są dużo lepsze z uwagi na to że nie przejmujesz się tysiącem
> konfiguracji, wszyscy mają ten sam soft, te same sterowniki i wszystko inne. Wkładasz
> płytę/ściągasz i grasz.
Tu nie ma się o co sprzeczać bo masz rację. Tu konsole mają przewagę.

> 4. Klawiatura i mysz nie pasują do wielu gier. Zaczynając od symulatorów lotu, wyścigówek
> itp. Np sterowanie w GTA 5 wypada 10x lepiej na konsoli niż na PC zuwagi np na dużo większą kontrolę
> nad samochodem.
Jak to jest, że raz napiszesz powód który ma sens, a zaraz pod nim kompletny ekskrement. Klawiatura i mysz owszem do ścigałek i symulatorów nie pasują, ale kto na boga broni Ci podpiąć pada od X1 do PC? No powiedz kto o o o.

Co do GTA, samochodem na klawiaturze gra się całkiem dobrze, ale na pewno celuje się o niebo lepiej niż padem, który do FPSów się kompletnie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To wspaniała wiadomość. Ciekaw jestem na ile mi starczy, biorąc pod uwagę, że w
> F:NV
> > mam 449h, a tyle twórcy na pewno nie zapowiadali. xD
> Tyle, że F:NV nie zrobiła Bethesda, a Fallout 4 już tak.

Wiem, w Fallout 3 mam podobnie ;D 438h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Grafika raptem przestała mieć znaczenie jak konsole zaczęły odstawać od pcetów....tak
> było z ps3,xbox360 i tak jest z ps4 i x1.Najśmieszniejsze jest to ,że jakby nie było
> konsol to na pctach mielibyśmy grafikę jak przystało i historie bardzo dobre.

Co ty koleś pierniczysz nawet jak by nie było konsol to żaden twórca gier nie palnął by sobie sam w kolano by robić grafikę tylko by mały odsetek ludzi z dobrymi Pc mógł sobie pograć. Grafika ma być ładna i żeby jak najwięcej luda kupiło produkt. Złożyłem sobie kompa za prawie 5 tyś możesz na swoim blaszaku pozwolić sobie grac we wszystko na maxa. Jeżeli tak to fajnie, ale nie każdy ma kasę by kupić sobie nowego Pc. Co do grafy na konsole wymienić tu można takiego The Order: 1886 nikt nie powie że ta gra jest brzydka i założę się że część jak nie większość obecnych gier na PC nie będzie miało do jej grafy startu na obecną chwilę. Co prawda to nie gierka z otwartym światem, ale jak ty tylko grafe w oczach widzisz to podaje ci przykład że i konsolka może. Idąc dalej twoim tropem czemu Wiedźmin 3 tak dobrze się sprzedaje na konsolach czyżby grafa dla ludzi nie miała znaczenia, 30fps im styka przecież na Pc jest więcej i ładniej. Prosta odpowiedź części osób na Pc nie pójdzie, a reszta lubi na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem jest wielkie zdziwienie, że gry są coraz prostsze, zwłaszcza nowe RPGi.

Budżetu nie oszukasz, silnik kosztuje i zabiera zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam oprawa graficzna gry się podoba, wolę dostać fajną fabułę czy porządny gameplay niż super efekty graficzne w końcu to RPG.
Ciekawi mnie ile zajmie sam wątek główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 17:29, KnightofNI napisał:

Jak tak paczem na te wszystkie rpg to wygląda na to, że jest jakiś wyścig kto zrobi dłuższą
grę. Leczą kompleksy czy co?

Gracze potem porównuja ile setek godzin zmarnowali przy tłuczeniu kolejnych questów robionych na jedno kopyto ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 17:29, KnightofNI napisał:

grę. Leczą kompleksy czy co?

Spełniają życzenia odbiorców od "ale te gry krótkie teraz, kiedyś to się tysiąc godzin grało". ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować