Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Wiedźmin 3 a problem rasizmu

178 postów w tym temacie

Rak zwany poprawnością polityczną tam nie dotarł i dobrze, bo obecnie w wielu filmach czy grach czarni są wciskani na siłę, by nikt nie miał pretensji, a Wiedźmin po prostu poszedł swoją drogą, tak jak miał wyglądać ten świat, bez zbędnych elementów.

Z drugiej strony dziwię się, że nikt jeszcze nie przyczepił się do tekstów typu: "A mój tata bije czarnych". Jest ich tam wiele i oczywiście nie o tych "czarnych" chodzi, ale jednak w dzisiejszych czasach nic jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg. autora, W3 powinien mieć wszystkie rasy, tak? A gdyby postacie były tylko murzynami bez żadnego białego, to czy autor miał takie same stanowisko? I oczywiście szukanie na siłę dowodu, że kolorowi powinni być w grze. Stawianie czarnych przy każdej okazji jako ofiar, a białych jako winnych już dawno zaczęło być męczące. No i umurzynianie białych postaci z komiksów w filmach. Najlepsze przykłady to Kingpin w Daredevil (z Benem Affleckiem), Perry White (WHITE - biały) w Man of Steel czy też Deadshot w Suicide Squad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee, co z tego, że nazywa się White? Mój dziadek nosi nazwisko Czarny, a jest biały. Co to w ogóle za argument?

Poza tym, niech ktoś mi przedstawi sensowny argument dlaczego innych ras być NIE POWINNO w Wiedźminie, zamiast jojczeć frazesy o "raku politycznej poprawności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:42, pannowacki napisał:

Eeee, co z tego, że nazywa się White? Mój dziadek nosi nazwisko Czarny, a jest biały.
Co to w ogóle za argument?

A wiesz w ogóle kim jest Perry White w Supermanie i jak wygląda? Podpowiedź. Ma kolor skóry takie jak nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Już sam ten fakt udowadnia, że Słowianie utrzymywali mniej lub bardziej intensywne kontakty
> z mieszkańcami Bliskiego Wschodu
A tam słowianie i ich szlaki handlowe ;p
Karol Młot pogromca Kebabów since 732 :]
(pomijajac reszte zaszłości historycznych ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czarnoskóry sukkub? Jest? Jest. Zresztą dziwi mnie ten cały "tolerancyjny" i "niby-rasistowski" szum, który jest dosłownie wszędzie. Kiełbasiany raróg musi wygrać, bo tolerancja, dawać mi tu ludzi z innym kolorem skóry, bo tolerancja. Pojawia się tylko pytanie: czemu to nie działa w drugą stronę? W UK muzułmanie krzyczą, że są dyskryminowani i żądają Allah wie jakich przywilejów. Dlaczego nikt nie spojrzy na to z drugiej strony? Że przez te ustępstwa na rzecz muzułmanów inne wyznania są właśnie ograniczane i dyskryminowane (nie sprzedam ci szynki i wódki, bo moja religia zabrania mi tego spożywać), ale o tym jakoś się nie mówi. Ech, temat zawsze mnie wyprowadza z równowagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem kim jest Perry White i jaki kolor skóry ma w komiksie. Ale nikt nie wciskał czarnego na siłę do filmu, po prostu Laurence Fishburne jest świetnym aktorem, i idealnie pasował do roli. A jaki biały odegrałby Kingpina tak jak Michael C. Duncan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą zacząć od gościnnych występów na "drzewie wisielców"...
Czekam jeszcze aż z Gerwanta pedzia będą chcieli zrobić...
Ręce opadają do czego wredne pijawki potrafią się przyczepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:49, pannowacki napisał:

tak, wiem kim jest Perry White i jaki kolor skóry ma w komiksie. Ale nikt nie wciskał
czarnego na siłę do filmu, po prostu Laurence Fishburne jest świetnym aktorem, i idealnie
pasował do roli. A jaki biały odegrałby Kingpina tak jak Michael C. Duncan?

Na świecie jest 6 miliardów ludzi. Na pewno ktoś by się odpowiedni znalazł. A jeśli chodzi o Perrego, to ten ze Smallville by się nadał. I tak w każdym filmie nie ma go za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:49, pannowacki napisał:

tak, wiem kim jest Perry White i jaki kolor skóry ma w komiksie. Ale nikt nie wciskał
czarnego na siłę do filmu, po prostu Laurence Fishburne jest świetnym aktorem, i idealnie
pasował do roli. A jaki biały odegrałby Kingpina tak jak Michael C. Duncan?

Polecam serial "Daredevil" Netflixa, tam jest odpowiedź na twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze niektorzy ludzie maja troche zbyt wiele kompleksow. Ja np. mam juz dosc filmow czy seriali gdzie w 9/10 przypadkow musi pojawic sie gej bo tak trzeba albo tez calkowicie hetero aktora (w filmie rowniez) nagle po 19 odcinkach zaczyna bez powodu calowac sie z facetem. Tak samo jest z murzynami, ktorych trzeba umiescic w filmie, grze, ksiazce no bo przeciez tak trzeba.
Naprawde rozumiem ze tolerancja jest potrzebna ale czy przypadkiem zarowno hetero jak i biali nie sa spychani do naroznika? Uczy sie nas ciagle jednego... aby ustepowac aby sie kajac bo tacy zli jestemy.

Ile mozna wysluchiwac argumentow ze jak nie bedzie czarnego, zoltego czy indygowego w filmie to film bedzie rasistowski?
Jedna wielka hipokryzja i wlasnie brak tolerancji i to brak tolerancji wobec bialych i do tego hetero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:50, Gremo napisał:

Mogą zacząć od gościnnych występów na "drzewie wisielców"...


Przepraszam, czy sugerujesz wieszanie czarnoskórych? oO
Tu nie tolerujemy rasizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bzdurny tekst na temat tego wyimaginowanego problemu, choć do czarnych nic nie mam to bardzo was proszę nie wpychajcie mi ich wszędzie gdzie się da. Jestem przekonany, że gdyby tak zwyczajnie dorzucić murzynów do tej gry, jej świat wiele by stracił. Świat Wieśka jest taki jak się widzi na łące w lesie i to mi się podoba, dodatkowo te wsie... kojarzą mi się one jednoznacznie z Polską. Nie widzę tam miejsca dla czarnych, wystarczy mi, że są w większości gier, nie potrzeba ich wpychać wszędzie. Tak czy inaczej myślę, że wy, goście od multikulti wygraliście nie merytoryką a siłą przebicia - poprawność polityczna jest straszna! Wygraliście dlatego, że CDProject się w przyszłości ugnie i choćby nawet na siłę czarnuchów będzie wpychał do swoich gier. To jest przykre, że twórcom nie pozwala się tworzyć gier zgodnych z ich wizją a rzuca się w nich błotem jeśli nie dostosują się do strasznej wizji multikulturalizmu. Każdy normalny człowiek bagatelizuje problem związany z wielością kolorów skóry, takowy nie istnieje dopóki nie zachciewa się rządom przerzucać ludzi pomiędzy kontynentami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się to, że artyści są zmuszani do dołączania na siłę w swoich dziełach mniejszości, tylko ze względu na politykę. Jeśli kraina w Wiedźminie 3 jest zamieszkana przez białych według wizji autorów to dla mnie koniec dyskusji. Nazywanie autorów rasistami z tego powodu jest obrzydliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:56, akolikol napisał:

Kolejny bzdurny tekst na temat tego wyimaginowanego problemu, choć do czarnych nic nie
mam


Piszesz, że nic nie masz do czarnoskórych, kilka linijek dalej używasz słowa "czarnuch". Radzę się zastanowić nad sobą.

Fatal x: w którym miejscu nazwałem autorów rasistami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm W1,W2,W3, poruszane treści z Rasizmem prawdziwym z obu stron wiec nie widzę tematu .
p.s:Nie wiem po co komentowałem wybryki jakiś amerykański dziennikarzy żyją "paranoją" nis prawdziwymi problemami związanymi z rasizmem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 19:00, pannowacki napisał:

Piszesz, że nic nie masz do czarnoskórych, kilka linijek dalej używasz słowa "czarnuch".
Radzę się zastanowić nad sobą.

A ty z kolei ich za bardzo bronisz. Aowszem, byli prześladowani. Kiedyś. Ale teraz? Niecnie to wykorzystują tak jak żydzi holokaust. Odnoszę wrażenie, że jakbyś mógł to z pół twojej rodziny wymieniłbyś na czarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, co się obecnie dzieje w USA to nie jest przeszłość - mówię o policjantach strzelających do czarnych w biały dzień.
Poza tym, jawny rasizm w komentarzach powyżej (jak chociażby tekst o wisielcach) to też smutna rzeczywistość. Nietolerancja to nie jest jakiś wyimaginowany problem, moi znajomi homoseksualiści muszą się ścierać z homofobią, nie znam bezpośrednio osób o pochodzeniu afrykańskim, ale nawet znajoma Rosjanka spotyka się z rusofobią, itd. Mówicie o terrorze politycznej poprawności? Dla mnie większym problemem jest to, że np. pary jednopłciowe nie mają takiego podstawowego prawa jak łączenie się w legalne związki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować