Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gears of War: Ultimate Edition na PC nie będzie portem

20 postów w tym temacie

Wszystko fajnie, ale czy to ultimate edition będzie również zawierało GoW 2 i 3, bo jeżeli tylko jedynkę, to wystarczy mi ogranie portu, który kupiłem parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony poważnym potraktowaniem przez MS tematu - to naprawdę nowa jakość, na początku można się śmiać, że "do oryginału dodano kolory", ale im dalej w las, tym ciekawiej i ładniej (troszeńkę skopano jednak efekt deszczu, w nowej wersji jest zbyt subtelny).
https://www.youtube.com/watch?v=WEmaL7MCb74
Małe porównanie, za które dziękuję panom z NeoGAF.
http://compass.xbox.com/assets/78/a1/78a1b3a9-2bc0-4b68-a4b0-d56b49c1f789.jpg?n=together_before_compare.jpg
http://compass.xbox.com/assets/c4/05/c4055ddb-4704-4b6d-9a0a-ad674734fc72.jpg?n=together_after_compare.jpg

Ciekaw jestem tylko, czy będzie to tytuł "na wyłączność" dla Win10 i czy możemy spodziewać się sprzedaży za pośrednictwem Steam. Mam wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 13:57, Principes napisał:

Ciekaw jestem tylko, czy będzie to tytuł "na wyłączność" dla Win10

Jeżeli to DX12, to możesz być pewnym, że tylko Win10. Poza tym, chyba była mowa o tym, że Gearsy tylko na Win10 będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> https://www.youtube.com/watch?v=WEmaL7MCb74

Dnia 19.06.2015 o 13:57, Principes napisał:


^^ Kawał dobrej roboty, jest nawet poprawnie zrobiony (przez co ładny) efekt głębi pola. Trochę szkoda jednak, że nie przeskoczyli na UE4 tylko jadą na podrasowanym UE3. Choć z drugiej strony... jak widać sporo można z tego silnika wycisnąć :)

Dnia 19.06.2015 o 13:57, Principes napisał:


> Ciekaw jestem tylko, czy będzie to tytuł "na wyłączność" dla Win10 i czy możemy spodziewać

Dnia 19.06.2015 o 13:57, Principes napisał:

się sprzedaży za pośrednictwem Steam. Mam wątpliwości...



^^ Skoro DX12 to na bank Win10. Co do steama to nie wiem, osobiście nie robiłbym sobie nadziei.
Pozostaje jeszcze kwestia ceny - było nie było grałem w to krótko po premierze na X360, więc 60 dolców/euro nie dam. Za połowę tej kwoty - pomyślę ;-). Za jedną trzecią mogę brać premierowo ;-). W innym wypadku poczekam na obniżki.

ps. Minus za to, że nie są to trzy gry w komplecie (Judgment, najsłabszy z serii możemy pominąć), plus, że nie ograniczyli się do podbicia rozdziałki i framerate, zmiany faktycznie widać, bez użycia lupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Muszę przyznać, że jestem zaskoczony poważnym potraktowaniem przez MS tematu - to naprawdę
> nowa jakość, na początku można się śmiać, że "do oryginału dodano kolory", ale im dalej
> w las, tym ciekawiej i ładniej (troszeńkę skopano jednak efekt deszczu, w nowej wersji
> jest zbyt subtelny).
> https://www.youtube.com/watch?v=WEmaL7MCb74
> Małe porównanie, za które dziękuję panom z NeoGAF.
> http://compass.xbox.com/assets/78/a1/78a1b3a9-2bc0-4b68-a4b0-d56b49c1f789.jpg?n=together_before_compare.jpg
> http://compass.xbox.com/assets/c4/05/c4055ddb-4704-4b6d-9a0a-ad674734fc72.jpg?n=together_after_compare.jpg
>
> Ciekaw jestem tylko, czy będzie to tytuł "na wyłączność" dla Win10 i czy możemy spodziewać
> się sprzedaży za pośrednictwem Steam. Mam wątpliwości...
Ta gra wychodzi na PC właśnie ze względu na W10. Już sam fakt wykorzystania DirectX 12 powoduje, że na inne systemy nie w chodzą w grę. A co do Steama, to raczej tam trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już w to grałem przecież. Na PC. Skoro budują wszystko od nowa, to dlaczego nie wypuszczą części, których PCtowcy nie mieli szans ograć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przerywnikach widać poprawę, ale w trakcie samej rozgrywki różnice są niewielkie, do tego tekstury otoczenia wydają się nieostre. Remake czy nie, nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 14:27, Madoc napisał:

Ale ja już w to grałem przecież. Na PC. Skoro budują wszystko od nowa, to dlaczego nie
wypuszczą części, których PCtowcy nie mieli szans ograć?

Wydadzą jak remaster kolejnych części na XBO będzie gotowy i a remaster jedynki na PC się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 15:01, Henrar napisał:

Wydadzą jak remaster kolejnych części na XBO będzie gotowy i a remaster jedynki na PC
się sprzeda.


Ano właśnie - czy Rod Fergusson bądź ktokolwiek z ekipy The Coalition w ogóle wspominał o planach "podrasowania" części drugiej i trzeciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowa tego gościa, że GoW będzie w pełni wykorzystywać Dx 12 można między bajki włożyć. Brzmi to tak samo śmiesznie jak coroczne stwierdzenia developerów ze w dalszym ciągu nie wykorzystali w pełni mocy konsol, było tak przy starej generacji jest tak i przy nowej. Martwi mnie to jak w dzisiejszych czasach.można z.odbiorcy.zrobić trolla, który według dev jest głupszy od swojego telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Cała moc" może się zmienić, bo można znaleźć nowsze i lepsze podejście do danego problemu, więc może się okazać, że wg obecnej wiedzy gra wykorzystuje pełną moc konsoli, ale po paru latach badań okazuje się, że jednak można to było zrobić lepiej i wydajniej.

A tak poza tym, to jak najbardziej może w pełni go wykorzystywać, bo DX12 nie wprowadza aż tak wielu nowych efektów, w zamian za to skupiając się na czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Ultimate Edition ma faktycznie spełnić rolę "miernika popytu" na rynku PCtowym, od którego uzależnione będzie ewentualne wydanie odświeżonej części 2 i 3, to na prawdę czarno to widzę...

Zremasterowana wersja GoW wygląda świetnie, a ja - mimo faktu, że grałem tylko w część pierwszą - uważam się za fana całego uniwersum.
Niemniej kupować Ultimate Edition nie zamierzam. Czemu? Bo zrobiłem to już w 2007 roku! Grafika - w moim odczuciu - nie jest na tyle interesującą "wartością dodaną", by w ogóle rozważać możliwość zakupu tego samego po raz drugi. Zwłaszcza, że GoW - głównie dzięki swojej stylistyce - zestarzał się na prawdę bardzo łagodnie i ciągle może się podobać od strony wizualnej. Ponadto port od początku był dobrze zoptymalizowany, stabilny technicznie i nigdy nie sprawiał większych problemów (nie licząc GFWL).

Obawiam się więc, że większość PCtowców postąpi podobnie do mnie. Zwyczajnie ci, którzy kupić mieli, zrobili to lata temu. Reszta - która nie kupiła wtedy - prawdopodobnie nie kupi i teraz (bo i po co? Że niby grafika ich przekona?). Do kogo więc w ogóle skierowana jest ta re-edycja?

No i nie zapominajmy, że z grupy potencjalnie zainteresowanych, trzeba będzie pewnie odliczyć także tych, którzy nie mają Windowsa 10 (czyli jakieś 99% ?).

W skrócie: Nie wierzę w sukces finansowy Ultimate Edition na PC i nie wierzę w pojawienie się części 2 i 3. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to Ultimate Edition ma faktycznie spełnić rolę "miernika popytu" na rynku PCtowym,
> od którego uzależnione będzie ewentualne wydanie odświeżonej części 2 i 3, to na prawdę
> czarno to widzę...
>
> Zremasterowana wersja GoW wygląda świetnie, a ja - mimo faktu, że grałem tylko w część
> pierwszą - uważam się za fana całego uniwersum.
> Niemniej kupować Ultimate Edition nie zamierzam. Czemu? Bo zrobiłem to już w 2007 roku!
> Grafika - w moim odczuciu - nie jest na tyle interesującą "wartością dodaną", by w ogóle
> rozważać możliwość zakupu tego samego po raz drugi. Zwłaszcza, że GoW - głównie dzięki
> swojej stylistyce - zestarzał się na prawdę bardzo łagodnie i ciągle może się podobać
> od strony wizualnej. Ponadto port od początku był dobrze zoptymalizowany, stabilny technicznie
> i nigdy nie sprawiał większych problemów (nie licząc GFWL).
>
> Obawiam się więc, że większość PCtowców postąpi podobnie do mnie. Zwyczajnie ci, którzy
> kupić mieli, zrobili to lata temu. Reszta - która nie kupiła wtedy - prawdopodobnie nie
> kupi i teraz (bo i po co? Że niby grafika ich przekona?). Do kogo więc w ogóle skierowana
> jest ta re-edycja?
>
> No i nie zapominajmy, że z grupy potencjalnie zainteresowanych, trzeba będzie pewnie
> odliczyć także tych, którzy nie mają Windowsa 10 (czyli jakieś 99% ?).
>
> W skrócie: Nie wierzę w sukces finansowy Ultimate Edition na PC i nie wierzę w pojawienie
> się części 2 i 3. Niestety.
> Muszę przyznać, że jestem zaskoczony poważnym potraktowaniem przez MS tematu - to naprawdę
> nowa jakość, na początku można się śmiać, że "do oryginału dodano kolory", ale im dalej
> w las, tym ciekawiej i ładniej (troszeńkę skopano jednak efekt deszczu, w nowej wersji
> jest zbyt subtelny).
> https://www.youtube.com/watch?v=WEmaL7MCb74
> Małe porównanie, za które dziękuję panom z NeoGAF.
> http://compass.xbox.com/assets/78/a1/78a1b3a9-2bc0-4b68-a4b0-d56b49c1f789.jpg?n=together_before_compare.jpg
> http://compass.xbox.com/assets/c4/05/c4055ddb-4704-4b6d-9a0a-ad674734fc72.jpg?n=together_after_compare.jpg
>
> Ciekaw jestem tylko, czy będzie to tytuł "na wyłączność" dla Win10 i czy możemy spodziewać
> się sprzedaży za pośrednictwem Steam. Mam wątpliwości...
Ja gram do teraz i czekam żeby dokopać PC v xbox1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to Ultimate Edition ma faktycznie spełnić rolę "miernika popytu" na rynku PCtowym,
> od którego uzależnione będzie ewentualne wydanie odświeżonej części 2 i 3, to na prawdę
> czarno to widzę...
>
> Zremasterowana wersja GoW wygląda świetnie, a ja - mimo faktu, że grałem tylko w część
> pierwszą - uważam się za fana całego uniwersum.
> Niemniej kupować Ultimate Edition nie zamierzam. Czemu? Bo zrobiłem to już w 2007 roku!
> Grafika - w moim odczuciu - nie jest na tyle interesującą "wartością dodaną", by w ogóle
> rozważać możliwość zakupu tego samego po raz drugi. Zwłaszcza, że GoW - głównie dzięki
> swojej stylistyce - zestarzał się na prawdę bardzo łagodnie i ciągle może się podobać
> od strony wizualnej. Ponadto port od początku był dobrze zoptymalizowany, stabilny technicznie
> i nigdy nie sprawiał większych problemów (nie licząc GFWL).
>
> Obawiam się więc, że większość PCtowców postąpi podobnie do mnie. Zwyczajnie ci, którzy
> kupić mieli, zrobili to lata temu. Reszta - która nie kupiła wtedy - prawdopodobnie nie
> kupi i teraz (bo i po co? Że niby grafika ich przekona?). Do kogo więc w ogóle skierowana
> jest ta re-edycja?
>
> No i nie zapominajmy, że z grupy potencjalnie zainteresowanych, trzeba będzie pewnie
> odliczyć także tych, którzy nie mają Windowsa 10 (czyli jakieś 99% ?).
>
> W skrócie: Nie wierzę w sukces finansowy Ultimate Edition na PC i nie wierzę w pojawienie
> się części 2 i 3. Niestety.
1% powinien powiadasz?
Wśród graczy adaptacja nowych wersji Windowsa jest zawsze najszybsza. Poza tym tutaj mamy do czynienia z darmową aktualizacją. Ten Gow wychodzi na PC jako dodatkowa zachęta, nie zdziwiłbym się jakby był korzystnie wyceniony. Ta gra nie wychodzi, aby osiągnąć sukces finansowy, tylko żeby przypomnieć pecetowcom o Gearsach przed premierą czwórki, która oczywiście odbędzie się wyłącznie na XONE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować