Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

FIFA 16 - temat ogólny

53 postów w tym temacie

Pojawił się pierwszy zwiastun FIFA 16, do obejrzenia tutaj:
https://www.easports.com/pl/fifa/features

Do najciekawszych nowości szesnastki można zaliczyć przede wszystkim możliwość gry najlepszymi zespołami kobiecymi :)

Zapraszam do dyskusji. Z mojej strony oczekuje, że lepiej będzie się grało mecze w karierze, bo o ile sam tryb FUT wg mnie jest obecnie najbardziej grywalny, to niezmiennie uwielbiam budować potężnego Kolejorza w trybie kariery, na najwyższym legendarnym poziomie, problem w tym, że poziom ten w FIFA 15 był przegięty, a dobre mecze szło zagrać tylko mega dobrym klubem jak Real, albo chociaż przyzwoitym, niestety takim Lechem była tragedia, bo słabi piłkarze prosto piłki kopnąć nie umieli, a jak już nawet im się zdarzyło to słupki, poprzeczki itp. a komputerowy rywal, potrafił w 90 minucie, bez oddanego strzału na bramkę przeprowadzić akcje życia i strzelić z dobitki :( także oby ten tryb znów był grywalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się czuje zawiedziony po obejrzeniu tego filmiku.
Od kilku lat to jest ciągle to samo z kosmetycznymi zmianami. Dodają co roku jakieś szczegóły, żeby mieli czymś się chwalić na konferencjach, ale ogólnie rzecz biorąc EA nie wysila się zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Team = $$$. Tylko na tym będą się koncentrować jak co roku. Wypuszczą zabugowaną grę, a potem będą łatać UT. Resztę trybów zostawią jak są. Dość powiedzieć, że dalej nie mogę zrobić zmian w co-op seasons. Jaki skład ustawię, taki zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 14:21, Diverso napisał:

Ultimate Team = $$$. Tylko na tym będą się koncentrować jak co roku. Wypuszczą zabugowaną
grę, a potem będą łatać UT. Resztę trybów zostawią jak są. Dość powiedzieć, że dalej
nie mogę zrobić zmian w co-op seasons. Jaki skład ustawię, taki zostaje.


Dlatego ja się zastanawiam czy kupić tą nową fifkę.. FUT fajny, ale tam liczy się tak jak mówisz $$$ , ja nie miałem szczęścia w tych paczkach, ani razu nie trafiłem topowego gracza, na którym mógłbym zarobić odpowiednio dużo. Najdroższym był Rakitić z formą, a tak Reina, Dani Alves, Dante, Kroos.. tyle otworzyłem tych paczek, a nie trafiłem gracza nawet za 200 tys. monet, a wiem że nie którzy na takim Bale'u mogli zarobić na dwa przyzwoite składy. Dlatego zastanawiam się w związku z mało ilością zmian nad odpuszczeniem sobie "szesnastki"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 20:16, Luk04229 napisał:

Grał ktoś już w demko? :D


Ja dzisiaj sobie pograłem w demo kilka meczów - większych zmian w stosunku do 15 nie widzę, mozę gra jest jeszcze wolniejsza. Niestety, nadal mam problemy z kamerą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 18:59, pawbuk napisał:

Ja dzisiaj sobie pograłem w demo kilka meczów - większych zmian w stosunku do 15 nie
widzę, mozę gra jest jeszcze wolniejsza. Niestety, nadal mam problemy z kamerą.


Fakt, że nieco zwolniła szczególnie w przyjęciu piłki i jakoś tak mam przyjemne odczucia. Jednak wywalanie co rok tak dużej kwoty, na tak podobną grę, z tak mało ilością zmian trochę mnie już zniechęciło i zmęczyło. Może jak złapię jakąs okazję to nabędę 16, ale to w dosyć dalekiej przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 19:08, Luk04229 napisał:

Fakt, że nieco zwolniła szczególnie w przyjęciu piłki i jakoś tak mam przyjemne odczucia.
Jednak wywalanie co rok tak dużej kwoty, na tak podobną grę, z tak mało ilością zmian
trochę mnie już zniechęciło i zmęczyło. Może jak złapię jakąs okazję to nabędę 16, ale
to w dosyć dalekiej przyszłości.

Zagrałem jeden mecz i co się nasuwa?

Piłkarze wolno biegają, o ile bez piłki biegną szybko i wygląda to naturalnie, to taki Bale z piłką biegnie jak ja na orliku dzień po imprezie, czyli na ciężkim kacu. Dlaczego tak to zrobili? Bo najwyraźniej wprowadzili (nie wiem może wcześniej też było coś takiego) wypuszczenie sobie piłki. Przeciwnik AI to stosował, ja nie umiem więc mój Bale bieg jakby kopał 10 kg piłkę. A przeciwnik nie tylko jak miał przestrzeń, ale wypuszczał piłkę jak Kuba Błaszczykowski i obiegał mojego obrońce. To nowy element gry, którego wcześniej nie widziałem w FIFA 15, a na pewno fajnie to teraz wygląda. Wprowadzili podpowiedzi (pomocne - jak gra ktoś u kumpla i nie chce mu sie ustawiać godzine, to włącza trenera i więc że przycieskiem B trzeba podać ;) Fajne są też powtórki, na koniec meczu masz fotki graczy i napisane słupek, gol i możesz sobie łatwo wrócić do fajnej akcji z meczu. Jak dla mnie zmiany na plus i to po pierwszym meczu który wygrałem Realem z Barcą 2:0 i to mimo gry w osłabieniu. Pewnie jest zmian więcej ale póki co nie zauważyłem, nie ma tak wielu zmian jak w FIFA 15 - tam doszli kibice (wcześniej byly płaskie kartony w słabej rozdzielczości), fajny komentarz, ale pewnie polska wersja bedzie uboga. Filmik jak gracze się witają słaby, te ich sztywne pozy, mogli by to jeszcze poprawić.


Oba gole strzeliłem po dobitkach, najpierw bramkarz odpił strzał z powrotem pod moje nogi, za drugim razem o słupek i dobitka. Trochę to frustrujące gole, jak ja takie dostaje w FUT to mnie to wkurza, tym bardziej że w 15 komp strzelał takich mnóstwo, a w drugą stronę w karierze nie pamiętam bym strzelił z dobitki, teraz jak widać dwa na dwa takie gole, chyba trochę za często ale jak strzelam to nie będę narzekał ;) w FIFA 15 zawsze wpadały pod nogi kompa, ale to może niski poziom i dlatego, bo ja kariere gram zawsze na legendarnym, a ta w FIFA 15 grając Lechem Poznań, robiła z Piasta Gliwice mega szczęśliwca pod swoją bramką (słupki porzeczki) strzelającego mi gola w 90 minucie po dobitce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam powiem ,ze ten tryb FUT Draft wymiata. Uwielbiam takie dobieranie drużyny. Wiadomo czy on będzie tylko do multi czy będzie można singla też taką drużyną grać?

Ogólnie to jakaś taka wolna ta Fifa się wydaje (w 15 nie grałem, więc nie wiem jak tam było, ale 14 była szybsza z tego co pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poziom trudności, to 13 nic nie pobije - Legendarny to rzeczywiście był Legendarny :D W 15 było za latwo, goli się praktycznie nie traciło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z tym komentarzem to powiem Ci myślę, że będzie o wiele lepiej niż ostatnimi laty bywało. Po 1, że zamiast pana Szaranowicza jest pan Laskowski. Po 2 to, że EA mocno postawiło na poprawę i wprowadzenie jeszcze bardziej realistycznego i jak najbardziej podobnego komentarza do tego co słyczymy podczas prawdziwych transmisjach. Pewnie widziałeś tekst na gram gdzie można było zobaczyć obu panów z nowej fify podczas pracy. Wygląda ciekawie. Nawet jeśli nie będzie dodane znacznie więcej nowości w komentarzu, będą przewijać się często te same teksty to jednak usłyszeć nowy głos to zawsze miła zmiana.

Ecko09 Oj tak :D Myślałem: wprowadzają coś raczej nikomu niepotrzebne, za wiele nie wniesie. A jednak samo ustalanie składu, odkrywanie kogo to nowego dostanę jest super. Oczywiście pewnie w pełnej wersji wylosowani zawodnicy będą mniej dopasowani zgraniem i często słabsi, ale nowy tryb jak najbardziej na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 20:51, pawbuk napisał:

Jeśli chodzi o poziom trudności, to 13 nic nie pobije - Legendarny to rzeczywiście był
Legendarny :D W 15 było za latwo, goli się praktycznie nie traciło :)

Wiesz Realem, Bayernem czy BVB to nie było w FIFA 15 problemów na legendarnym, ale zagraj sobie takim Lechem Poznań, albo Legia, jeden pies, po prostu nie szło nic ugrać, we wszystkich wcześniejszych FIFA na legendarnym wymiatałem takim Lechem w karierze, tu po prostu jednego sezonu nie mogłem dograć, bo tak zęby bolały, na szczęście FUT uratował tą grę dla mnie. Wg mnie najlepiej się grało w FIFA 12 przed którymś tam patchem, potem już to Euro 2012 była kaszana. FIFA 13 i 14 miały spoko karierę ale nie tak dobrą dla mnie jak ta z FIFA 12. Po prostu ja gram szybkimi podaniami i tam się grało najprzyjemniej, a w FIFA 15 - dobre drużyny Barca i Real to masz szybkich graczy i walisz na wolne pole, do tego tricki, dośrodkowania, a w takim Lechu ci słabi gracze jakby upośledzeni, tak nie powinno być, zrobili na siłę wolnych i bez tych tricków to tragedia, a ta gra teraz bazuje na szybkości graczy plus tricki. Dlaczego w FUT mam w ataku Aubameyanga, albo w drugim składzie Remy, Sturrigde ;) zresztą FIFA 14 to samo, ale nie aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić fifę żeby przyszła w dniu albo przed dniem premiery, ew. jak najwcześniej, kurierem? Chcę to mieć jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 17:48, Accid napisał:

Gdzie kupić fifę żeby przyszła w dniu albo przed dniem premiery, ew. jak najwcześniej,
kurierem? Chcę to mieć jak najszybciej.


Kup edycję cyfrową, pewnie będzie najszybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 17:48, Accid napisał:

Gdzie kupić fifę żeby przyszła w dniu albo przed dniem premiery, ew. jak najwcześniej,
kurierem? Chcę to mieć jak najszybciej.

Ja rok temu kupiłem w sklepie, kupiłem chyba dwa dni przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 17:48, Accid napisał:

Gdzie kupić fifę żeby przyszła w dniu albo przed dniem premiery, ew. jak najwcześniej,
kurierem? Chcę to mieć jak najszybciej.

Ja ostatnią fifę na premierę kupowałem tutaj na gramie. Dotarła dzień przed premierą.

PS. a tak z ciekawości jaką masz ostatnią fife i jak długo po premierze ją kupiłeś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 17:48, Accid napisał:

Gdzie kupić fifę żeby przyszła w dniu albo przed dniem premiery, ew. jak najwcześniej,
kurierem? Chcę to mieć jak najszybciej.

Jeśli masz w okolicy jakiś Saturn, MediaMarkt czy MediaExpert to tam nie powinno być problemu z kupnem nawet dzień przed premierą. Dodatkowo w sklepach na miejscu są najczęściej najlepsze promocje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na konsoleigry za 255zl bodajże edycję deluxe. Kurierem w dniu premiery mam dostać. Ostatnio preorderowalem 15ke ale elektronicznie i wiem ze dzień przed premierą chyba palilem juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym ograniu dema stwierdzam co następuje: PES jest fajniejszy, przyjemniejszy, realistyczniejszy i głębszy, ale przez brak licencji prawdopodobnie kupię Fifę. Najchętniej wziąłbym obie produkcje, ale może PESA kupię za jakiś czas.

Z tego co zaobserwowałem to wiele w Fifie się nie zmieniło. Poprawili zachowanie bramkarzy, piłki na dobieg nie są już tak potężne i znaczenie sprintu się zmniejszyło. Czyli teoretycznie poprawili to co kulało w Fifie, ale tak naprawdę gra online wszystko zweryfikuje.

Pozostaje mieć nadzieję, że albo Konami zainwestuje w licencje (w co wątpię), albo PES sprzeda się na tyle dobrze, że Panowie z EA z tym bubkiem Rutterem na czele wezmą się w garść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować